Tokat 75 İli Geride Bıraktı: O Uygulamalarda Nakit Paralara Veda Ediliyor

Bu yıl sonuna kadar Tokat’ın da içinde olduğu 6 ilde uygulamaya konulacak Tükiye Kart ile, toplu taşıma hizmetleri gibi uygulamalarda her ilde geçerli olacak Tükiye Kart sistemine geçilecek.

Bu yıl sonuna kadar

Bu yıl sonuna kadar Tokat’ın da içinde olduğu 6 ilde uygulamaya konulacak Tükiye Kart ile, toplu taşıma hizmetleri gibi uygulamalarda her ilde geçerli olacak Tükiye Kart sistemine geçilecek.

PTT Ödeme Sistemleri Daire Başkanı Dinçer Demirhan, PTT Tokat Baş Müdiresi Muhterem Demir ile birlikte ziyaret ettiği Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na Türkiye Kart’ı teslim etti.

Toplu ulaşım ile birlikte POS ve ATM cihazlarında, belediye harçları ve vergi ödemeleri, otopark ödemeleri, anlaşmalı iş yerleri, taksi ödemeleri, yiyecek ve içecek otomatlarında kullanılabilecek olan Türkiye Kart uygulamasının 81 İl’e yayılması hedefleniyor.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından Türkiye Yüzyılı’nda devreye alınan Türkiye Kart’ımızın dağıtımlarına başlanıldı. Ziyaretimize gelerek kartımızı teslim eden PTT Ödeme Sistemleri Daire Başkanı Dinçer Demirhan’a, PTT Tokat Baş Müdiresi Muhterem Demir ve beraberindeki PTT personeline teşekkür ederim. Ulaşım, para transferleri, alışveriş ve birçok alanda tek kart olacak Türkiye Kart’ın ülkemize hayırlı olmasını dilerim.” mesajını paylaştı. Uygulamanın Tokat’ta da hayata geçirilmesi bekleniyor.

TÜRKİYE KART’IN ÖZELLİKLERİ

Yıl sonunda 6 ilde kullanılmaya başlanacak olan Türkiye Kart, toplu ulaşım ile birlikte POS ve ATM cihazlarında, belediye harçları ve vergi ödemeleri, otopark ödemeleri, anlaşmalı iş yerleri, taksi ödemeleri, yiyecek ve içecek otomatlarında kullanılabilecek. Ayrıca, PTT kanalları, bankalar ve devlet kurumları, online kanallar, mobil uygulama ve anlaşmalı iş yerleri üzerinden yükleme işlemleri de yapılabilecek.

Bir 6 kişi, Oval Ofis ve yazı görseli olabilir