Bazı insanlar artık “Teşekkür etmesini ve de şükretmesini” unutmuş olmalı, gereksiz kin ve nefret duygularını sürekli etrafa saçtıklarını görüyoruz.

Eskiden insanlar karşı taraftan bir destek ve iyilik gördüğünde teşekkür ederdi; “Allah razı osun, verdiğiniz destekten dolayı” derdi, kendisine sunulan her nimet ve katkı karşısında; “Allah’a şükürler olsun verdiği nimet ve imkanlardan dolayı” denirdi, bugün bu teşekkür ve şükür bazı kesimlerde kaybolmuş gidiyor.

G 20 liderler zirvesini izlemeye çalıştık, mazlum ve masum milletlere destek verenler ve bu milletlerin kanını emerek hayatlarını devam ettiren ülkelerin “insanlığın kanı akmaması” için bir gayret içinde olmadıklarını, sürekli yeni bir sömürü bölgelerini nasıl kendimize alabiliriz!, düşüncesinden hareket edildiğini gördük, ama bizim Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan dışında.

Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Suriye başta olmak kaydıyla, dünyada zulüm altında inleyen kanları akıtılan milletlere sahip çıkıp; artık kan akmasın, zulüm dursun” diyen tek liderdir.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı sayın Erdoğan dünyada artık kan akmasın, insanlar  ölmesin, insanlık ölmesin” diyerek mesaj verirken, diğer ülkeler; “daha çok nasıl silah satarım, milletleri daha çok nasıl sömürürüm” diyerek bir liderler zirvesini gerçekleştirdiler, her şey çok açık ve net iken, benim ülkemde sayın Cumhurbaşkanımıza çirkin sözlerle eleştirenleri görünce; “insanlık nerede kaldı?, nerede insanlık” diyerek, insanlığını kaybedenlerin vicdanlarına seslenmeye çalışıyoruz.

Bir kez olsun bir devlet başkanımız “insanlık ölmesin” diyerek bütün dünyaya mesaj verip, mazlum ve masum insanlara sahip çıktığında; “Allah razı olsun, biz kendisine oy vermiyoruz ama, dünyanın en gelişmiş ekonomilerine sahip 20 ülke lideri içinde İnsanlık adına en güzel mesajları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermiştir” diyerek bir kuru teşekkürü çok görmektedirler.

Toplumda artık şükretmek zayıfladı, dolatışı ile toplum her geçen gün dejenere olmaya başladı.

Pazar günü İstanbul’da bazı kesimler yürüyüş yapmak istemiz adları da LGBTİ imiş, ahlakı değerlerden kopuk, nesilleri sıkıntıya sokan bu grubun İstanbul sokaklarında yürüyüş  yapma isteği kadar tehlikeli bir durum olamaz.

İstanbul Valiliğinin izni olmadan yürümek isteyen bu … ne grubuna Polis kısa zamanda müdahale yapmış, yapılan müdahaleye bazı siyasi parti temsilcileri tepki göstermiştir.

Rusya federasyonu, ülkemizde yürüyerek kendilerini sergileyip toplumun ahlakı değerlerini bozmak isteyen grupların bütün faaliyetlerini yıllar önce yasaklayarak Rusya’da yaşayan kendi insanlarının ahlakı değerlerin korumak için koyduğu yasakları, Müslüman bir ülke olarak ülkemizde henüz yasaklanma yapılmamıştır, bu çok düşündürücü bir durumdur.

Kominizim sistemi ile yönetilmeye çalışılan Rusya bile kendi nesillerini, çocuklarını korumak adına …. Ne gruplarının faaliyetini yasaklarken, benim Müslüman ülkemde halen açıkça faaliyet gösterenlerin yasaklanmaması, eylem yaparken Polislere direnç göstermeleri manidardır.

Memleketin ahlaki değerlerinin alt üst eden gruplara, toleranslı davranan sosyal demokrat düşüncedeki insanların, ülkemizi ileri hedeflere götüren Cumhurbaşkanımıza hoş görülü davranmayıp sürekli kin ve nefret  duygularını ortaya koymaları düşündürücüdür.

Bazı insanlarımız şunu ifade ediyor; “artık nefret dilinden vazgeçilsin” deniyor, gerçekten ortada bir “nefret dili var ise bundan vazgeçmek gerekir, ama “nefret dilinden vazgeçilsin” diyenler sürekli nefret dilini kullandıklarını görüyoruz.

Ne ilginç insanlarla beraber yaşamak zorundayız, …. lere gösterdikleri hoş görüyü, kendi ülkesinin Cumhurbaşkanına ve karşı siyasi parti temsilcilerine gösteremiyorlar.

Türkiye Rusya’dan S 400 savunma silahlarını almak için büyük gayret sarf etti, güçlü ABD karşısında eğilmeden ülkemizin menfaatlerini koruyan bir Cumhurbaşkanımıza sahip olduğumuz için bizler gururu duyarken, ABD başkanı sayın Trump bile Cumhurbaşkanımızın ülkemiz menfaatlerini koruduğu için taktir ederken, içimizdeki bazı insanlar halen kin ve nefret duygularını saçmaya devam ediyor.

Yazımızın başında dedik; “Teşekkür ve Şükür” duygularını bilmeyen, biliyor gibi gözükenler topluma her zaman zarar vermektedir.

Türkiye Cumhuriyeti devleti 2023 yılına ve sonrasında 2071 yılına emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

G 20 liderler zirvesinden çıkan mesaj Türkiye Cumhuriyeti devletinin emin adımlarla hedeflere doğru gittiğini gösteriyor.

G 20 liderler zirvesinde en çok ilgi gören devlet başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, bu ilgi sayın Cumhurbaşkanımıza gösterilirken, ülkemiz de dünya devletleri arasında ilk sırayı alan ülke konumuna çıkmış oluyor.

Dünya milletleri arasında, dünya insanlığının dikkatli izledikleri bir liderler zirvesinde insanlık adına, insanca yaşamak adına en güzel mesajları sayın Cumhurbaşkanımız vermiştir.

Gelecek onlu ve yüzlü yıllar Türk milletini olacaktır, ülkemizi bir taraftan sıkıştırarak köşeye sıkıştırmak isteyen devletler, Cumhurbaşkanımızın kararlı tutumu, istikrarlı dostluk ilişkileri sayesinde hep bertaraf edilmektedir, inşallah yakın zamanda ülkemiz üzerindeki sis perdeleri ortadan kalkacak, başta Suriye meselesi olmak üzere Kıbrıs’ta yaşatılmak istenen sıkıntılar kısa zamanda çözüme kavuşacaktır.

Dünyanın gözü önünde ülkemizde Sudi vatandaşın öldürülmesine sessiz kalan dünya milletlerine yine Cumhurbaşkanımız gerekli uyarıyı yapmış, eli kanlı bir devlet adamının elini sıkmayarak, “kanlı eli biz tutmayız” diyerek katillere, faşist yönetimlere gerekli dersi dünya milletlerinin gözü önünde vermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti devleti bugün daha güçlüdür, yarın daha da güçlü olacak, hem ülkemizdeki ihanet girişimleri asla fırsat bulamayacak, dünyadaki mazlum milletlerde zulüm altında inlemekten kurtulmuş olacaktır.

Günün Sözü: ZALİMLER İÇİN CEHENMEM ÇUKURU.