TERÖRİST YAKALANDI

İSTANBUL’U KANA BULAYAN TERÖRİST

İSTANBUL’U KANA BULAYAN TERÖRİST YAKALANDI..

İstanbul’da meydana gelen terör olayını gerçekleştiren teröristler ve yardım yataklık yapan hainler kısa sürede yakalanarak ifadeleri alındıktan sonra ilgili mahkemeye çıkartılarak tutuklandı.

Türkiye üzerine oynanan oyunlar devam ederken, İstanbul’daki patlama olayı sonrasında 6 vatandaş  olay yerinde vefat etmiş, 82 vatandaşta çeşitli yerlerinden yaralanarak Hastanelere kaldırılmıştı.

Olayla ilgili olarak çok yönlü soruşturmalar halen devam ederken olay yerine bombayı koyan terörist ve yardımcı olanlar yakalanmış ve tutuklanmıştı, olayla ilgili olarak halen aranan teröristlerin olduğu ifade ediliyor.

İstanbul İstiklal caddesinde meydana gelen terör olayı sonrasında 1200 kamerayı inceleyen. 21 ayrı adrese eş zamanlı baskınlar yapan ve teröristi 10 saatte yakalayan kahraman Güvenlik kuvvetleri tebrik edilmesi gerekirken, bazı terör seviciler ve terör yandaşları olayı farklı şekillere sokarak yaşanan terör olayının sorumlusu olarak PKK-PYD terör örgütlerini temizleme gayretleri içinde oldukları görülüyor.

İstanbul İstiklal caddesindeki bombayı yerleştiren ve patlattığı söylenen tesörist Albashir PKK/YPG bağlantısını itiraf etti. Suriye’den Türkiye’ye giriş yapmış, uzun zaman bölgede inceleme yaptıktan sonra Pazar günü bombayı patlaşmıştır.

Terör olayı ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olayın pek çok ayrıntısını komu oyu ile paylaşmış olmasına rağmen bazı siyasi partiler ve terör destekçileri Bombalama olayında PKK-PYD yokmuş gibi açıklama yapmaları, halk tarafından ilgi görmemiştir.

Ayrıca istiklal caddesindeki bombalama olayında olay bölgesinde olmayan bazı isimlerin sosyal medyada paylaşılması, isimleri geçen insanların resimlerinin yayınlanması ve isimlerinin ifade edilmesi aileleri tedirgin ederken, sosyal medya kullananların bundan sonra daha dikkatli olmaları bekleniyor.

İstiklal Caddesindeki patlamada; Arzu ÖZSOY ve kızı Yağmur UÇAR , Yusuf MEYDAN ve kızı Ecrin MEYDAN, Adem TOPKARA ve eşi Mukaddes Elif TOPKARA adlı vatandaşlar hayatını kaybetmiştir.

Halen 2 ağır yaralı, 6 kişinin tedavileri devam ederken 7 kişinin de tedbir amaçlı tedavileri Hastanelerde devam ettiği ifade edildi.

2023 seçimleri yaklaşırken Türkiye’yi karıştırmak, kardeş kavgası çıkartmak ve Hükümeti zor duruma düşürmek için benzeri olaylar karşısında halkın daha dikkatli olması bekleniyor.

İstiklal caddesindeki olayı yapanların çoğunluğunun yakalanmasından rahatsızlık duyan, terör destekçileri yakalanan teröristlerden dolayı ciddi sıkıntı içinde oldukları yetkililer tarafından ifade edilmektedir.

Yıllar önce DANİŞTAY saldırısına benzetine olay, Danıştay’da mahkeme hakimlerini vuran ve kaçarken Polis memurunun dikkati sonucu olayı gerçekleştiren Avukatın yakalanması sonucu Türkiye büyük bir infialden kurtulmuş, olayın sıcaklığı içinde bazı mahkeme mensupları; olayı yapan kişi tekbir getirerek kurşunları yağdırdı, Allahü ekber sözlerini kullandı” diyerek belli bir kesimi zan altında bırakma çabaları Polisin olayı kısa zamanda açıklığa çıkartası sonucu ülke genelinde yapılmak istenen provakatör olayları önlediği dikkat çekmişti.

İstiklal caddesindeki olayda da, Danıştay saldırısında olduğu gibi, teröristler yakalanmasa idi, ülke genelinde provakatör olayların başlamasını bekleyen şer güçler yine Güvenlik kuvvetlerinin olayın faillerini kısa zamanda yakalaması olayları önlenmesine neden olmuştur.

İstiklal caddesindeki terör olayı ile ilgili olarak çok yönlü soruşturma devam ettiği ifade ediliyor.