TEKNOFEST SAMSUN programına katılım sağlayarak muhteşem TÜRKİYE manzarasını gördük şükürler olsun.

Bir Türk evladı olarak ülkemle bir kez daha gurur duydum.

Bir kez daha ülkemin gençleri ile, devletim ve milletimin el birliği yapmasından kaynaklı gerçekleşen hizmetleri görünce gurur duydum.

TEKNOFEST SAMSUN muhteşem idi.

TEKNOFEST KARADENİZ programını görmeyen her insanımız yapılan çalışmaları görmemesi talihsizliktir.

Cumartesi günü arkadaşlarımızın istekleri doğrultusunda TEKNOFEST SAMSUN fuarına katıldık, uzun araç kuyruklarına rağmen, sıcağın zirve yaptığı saatlerde Samsun Hava Limanına girme imkanımız oldu.

Gerçekten; uzun kuyrukların olduğu, binlerce insanın akın akın geldiği TEKNOFEST SAMSUN fuarına girmek kolay olmadı, ayağımın sıkıntı vermesine rağmen iyiki TEKNOFEST SAMSUN’a gittim ve gençlerimizin çalışmalarının bir kısmını görme imkanımız.

Nerden başlasam da anlatsam?.

Türkiye artık Göklerde hakim bir güç.

TV lerden ve haberlerden, sosyal medyadan takip ettiğimiz TEKNOFEST  çalışmalarını, Savunma Sanayi ürünlerini canlı canlı görmekten onur duydum, mutlu oldum.

Hani derler ya; “BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR” diye.

Gerçektende bir TÜRK’ün Dünyaya bedel olduğunu TEKNOFEST SAMSUN fuarında bir kez daha görme imkanımız oldu.

Her vatansever TÜRK insanı, TEKNOFEST SAMSUN fuarını gördükten sonra, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duyduğunu anlıyoruz.

İçimdeki heyecan, parmaklarımın klavyeye dokunmasına mani oluyor.

İçimdeki heyecan neyi, nasıl yazayım düşünceme engel oluyor.

TEKNOFEST SAMSUN fuarını izlerken, defalarca kaleme aldığım; VECİHİ HÜRKUŞ, NURİ DEMİRAĞ, NURİ KİLLİGİL, ŞAKİR ZÜMRELERİ hatırladım, hem fuarı gezdim, hemde yapılan muhteşem hava araçlarını ve savunma sanayi ürünleri izledim.

Kavurucu sıcağa rağmen insanlar akın akın Hava Limanına geldi,

Şunu ifade edeyim, ülkemizdeki muhalefet partilerinin genel başkanlarının sözlerini artık Türk milletinin dikkate alacağını sanmıyorum.

TEKNOFEST SAMSUN fuarına muhalefet partilerine oy veren insanlar ve parti yetkilileri gitmişler ise, vallahi bu muhteşem gurur eserlerini gördükten sonra oy verdikleri partilere bir daha oy vermeyeceklerini düşünüyorum!!!

Mesele bir partiye oy vermek değil, HÜR VE BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUHURİYETİNİN varlığının devam etme meselesidir.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle; “Türkiye’nin 81 vilayetinden ve 107 ayrı ülkeden 154 bin takım bünyesindeki 600 bin gencimiz 40 ayrı dalda “TEKNOFEST KARADENİZ” muhteşemdi.” diyerek tüm güzelliği ortaya koymuş oluyor.

Kaç takımın, kaç kişinin TEKNOFEST çalışmalarına katıldı tabiki vatandaş olarak bizleri pek ilgilendirmeye bilir ama, bu katılımların gücü Türk milletine çok olumlu bir güç verdiğini de unutmamak gerekir.

BAYRAKTAR AKINCI, HÜR KUŞ, BAYRAKTAR KIZILELMA, GÖKBEY ve daha onlarca hava savunma  araçları, Uçaklar, Helikopter, Füzeler, onlarca çeşit teknolojik ürünler ve TEKNOFEST açılımı ile birlikte yurt dışından daha önce ülkemize alınan çok sayıda kullanılan hava araçları, savunma sanayi ürünlerini görünce ülkem adına, milletim adına gurur duydum.

Gençleri gördükçe, yaptıkları ürünleri anlatırken yaşadıkları heyecanı gördükçe; BİR TÜRK DÜNYAYA BEDEL sözünün TEKNOFEST  çalışmaları ile hayat bulduğunu gördük.

Evet işin başında sayın Selçuk Bayraktar vardı, ama beraber çalıştığı mesai arkadaşları da bir başka gayret içinde idi.

Çok tanıma imkanımız olmasa da, TEKNOFEST SAMSUN fuarında her çalışma bir ruhun canlanmasını, alın teri ile, heyecanla TÜRK MİLLETİNİN HÜR VE BAĞIMSIZIĞINA imza atanları görünce heyecanlanmamak mümkün değil.

TEKNOFEST SAMSUN fuarındaki etkinliğin gerçekleşmesinde en büyük katkı  tabiki sayın Cumhurbaşkanımızındır, fuardaki eserleri Türk milletine armağan eden ise Türk gençleri idi, liderleri tabiki Selçuk bayraktar.

Türk milletinin şahlanışını Allah’tan başkası durduramaz.

Ne Soğan, ne Patates, ne Sarmusak algıları ile milletimizin geleceğini kimse karatamaz.

Samsun bir başka idi.

Aşırı sıcak havaya rağmen, on binlerce insan Türk gençlerinin, Türk milletine armağan ettikleri  Hava savunma araçlarını görmeye gelmeleri ve sıcağın altında saatlerce sayın Cumhurbaşkanımızı beklemeleri bir milletin uyanışının en güzel örneğidir.

TEKNOFEST  artık Türk gençlerinin ismi olmuştur.

TEKNOFEST çalışmaları Türk gençlerinin uyanmasına vesile olmuştur.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “EY TÜRK GENÇLİĞİ” hitabı ile gençlere seslenmesi TEKNOFEST  çalışmaları ile hayat bulmuş.

Kim ne derse desin, kim ne kadar ALGI Operasyonu yaparsa yapsın, Cumhur İttifakını oluşturan Hükümet bu çalışmalara destek vererek hem HÜR VE BAĞIMSIZ TÜRKİYE’NİN varlığını perçinliyor, hemde Türk gençlerine olan güveni sağlıyor.

Yalpan her savunma sanayi ürünleri muhteşem, Göklerde uçan ve uçacak olan Uçakları, Helikopterleri ve çok sayıdaki ürünleri görmek bir başka güzellik sağlıyor.

SOLO TÜRK gösterilerini anlatmak zaten mümkün değil.

Havada SOLO TÜRK Pilotlarının o muhteşem görüntülerini anlatmak mümkün değil, yaşamak gerekir.

Ne için siyasi partilere oy veriyoruz?

TÜRK MİLLETİNİN VE DEVLETİNİN EBEDİYYEN HÜR VE BAĞIMSIZ OLMASI İÇİN DEĞİLMİ?

O zaman fazla konuşmaya gerek yok!.

Bugün Hükümeti acımazsızca eleştiren, Soğan, Papates ile eleştiren Muhalefet parti liderleri lütfen endiniz mutlaka yapılan SAVUNMA SANAYİ ARAÇLARINI GÖRÜNÜZ VE SEÇMENLERİNİZİNDE BU ARAÇLARI GÖRMELERİNİ SAĞLAYINIZ!.

MUHTEŞEMDİ TEKNOFEST KARADENİZ.

Günün Sözü; “Her şey vaktinde gelecektir, Allah’ın takdirine güvenin ve içiniz rahat olsun.