Cemalettin Bilgin

TEHDİT, ŞANTAŞ VE HAKARET!…

Nerden başlasam bilemiyorum!

Kafam karmakarışık!!!

Mesleğimizi seviyoruz ve severek yapıyoruz.

Bugünkü yorgunluk, sanırım hava şartlarından mı?, geçen zaman bizleri yorduğundan mı? bilemiyorum!..

Günlerden 27. 07. 2022 arkadaşlarla sohbet ederken, arkadaşın bir tanesi “GOOGLE Cemalettin Bilgin yazınca çirkin ifadeler yazıyor, sen Cumhuriyet Savcılığı kanalı ile sildirdim demiştin, neden halen çıkıyor?” dedi.

Bizlerde daha önce yine aynı sıkıntılarla karşılaştığımız için, Niksar Cumhuriyet Savcılığına birkaç defa, dilekçe vererek, sıkıntının, şahsıma yapılan HAKARET VE TEHDİT içeren  metinlerin kaldırılmasını talep etmiştim.

Bizler ülkemizdeki Hukuk sistemine inanıyor ve güveniyoruz.

Bizler bir gazeteci olarak yazdığımız her yazıdan sorumluyuz, bırakınız hakaret ve tehdit etmeyi, ağır eleştiri yaptığımızda bile, defalarca C. Savcılığına ve mahkemelere giderek ifade verirken, adımıza açılan hakaret ve tehdit içeren siteler ve yazılar GOOGLE’DE halen duruyorsa vay halimize!….

  1. 12. 2009 tarihinde kahpe terör örgütünün yapmış olduğu saldırı sonucu, Reşadiye ilçemiz, Sazak bölgesinde 7 Askerimiz şehit olmuştu.

Bizler gazeteci olarak olayı öğrenince zamanın kaymakamı sayın Uğur Turan ile Reşadiye ilçemize gittik, yaşanan olayın sıcaklığını ve gece saat 22 ye kadarki süreçte yaşananları gördük, şahit olduk ve konu ile ilgili olarak haber yaptık.

Olay 7 Aralık 2009 tarih  saat 14.00-14.30 arası olmuştu.

O günkü şartlar içinde yaşanan süreci haber yaptık, yaptığımız haber aynen aşağıdaki şekildedir.

Olay sonrasında yaptığımız haber;

“ 07.12.2009 Yer Reşadiye Sazak Bölgesi 7 Vatan Evladı Kahpe Kurşunlarla Toprağa düştü.

Reşadiye ilçesi Sazak köyü yakınlarında, 7 Aralık 2009’da meydana gelen terörist saldırı sonucu Uzman Çavuş Harun Arslanbey ile erler Onur Bozdemir, Kemal Bide, Ferit Demir, Yakup Mutlu, Cengiz Sarıbaş ve Fatih Yonca şehit olmuştu, yaşanan kahpe saldırı sonrasında gazetemizde yazdığımız yazıyı aynen yayınlıyoruz.

Bu yazımız bazı kişiler tarafından şikayet edilmiş, bu yazıdan dolayı hakaret içeren internet sayfaları açılarak tehditler edildik.

Yazımızı aynen yayınlıyoruz.

Herkes haddini bilecek ve şunu unutmayacak!, Türkiye Cumhuriyeti Devletinden kimse büyük değildir!.

Evet beyler; kimse benim Devletimden büyük değildir. Hak aramak, tepki vermek başka bir şey, asilik yapıp, Devletin kurumlarını zafiyete düşürmek farklı bir şey.

Reşadiye ilçemizde 7 Vatan evladımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadık, bir müddet sonrada unutup gideceğiz. Bizler işin artistlik tarafındayız!. Kimse Devletimden büyük değildir ve de herkes haddini bilecek.

Ülkem sıkıntılıdır, ama güçlüdür. Devletime saldırı vardır ama, Türkiye Cumhuriyeti Devleti dimdik ayaktadır, vakurdur, sakindir ve de  dirayetlidir.

Pek çok şeyi yaşadık ve biliyoruz!. Pişman olduğumuz hiç biri işi yapmayız, asla yazı yazmayız. Kimsenin sırtına basarak da bir yerlere çıkma gibi bir düşüncemizde yoktur. Dün ne isek, bugünde oyuz, yarın da; o olacağız. Siyaseti kullanarak, şarlatanlık yaparak, makamları kullanarak; kimlerin, nerelere geldiğini ve de gelmek istediğini de biliriz ve diyoruz ki; herkes haddini bilecek ve kendisini ve kendilerini Türkiye Cumhuriyeti Devletinden büyük görmeyecek!….

Gün;  birlik ve beraberlik olma günüdür. Birileri illaki 7 vatan evladımızın şehit düşmesini bahane ederek bölgeyi ateş çemberine döndürmek istiyorsa bunu başaramayacaktır!.

Tokat’ı, Reşadiye’yi, Niksar’ı karıştırmak gibi bir düşüncesi varsa da bunu normal şartlarda başaramayacaklardır da. Bu bölgeyi ancak şu şekilde karıştırıla bilinir. 7 vatan evladımıza kurulan kahpe pusu gibi bir şeyler yapılırsa, zaten “KAHPELİĞE DAĞLAR DAYANMAZ“ . Kahpelikte sınırda yoktur, sınırsız bir şekilde her şey yapıla bilinir ama, erkekçe, mertçe alenen, kimse bu bölgeyi karıştıramaz.

Bizler şuna inanıyoruz; birileri ellerini oğuşturmaya başladığını, bölge insanının bir şeylere kızıp etrafı dağıtmasını beklediklerini biliyoruz!. Geri planda bekleyen şer güçlerin olduğunu bilmemek gaflettir, dalalettir.

Yazdığımız yazı açık ne nettir. Uzaktan gazel okumaya çalışanları da anlıyoruz. Fitili ateşlenmiş bomba misali insanların tetiklendiğini de biliyoruz ama, şunu herkes bilmelidir ki. Erkekler er meydanına çıkar, kendisine güveniyorsa, karşı tarafı her türlü oyunla yener, ama asla ve asla Şehit Cenazelerinden, ve Şehitlerimizin üzerinden kimse siyasi rant ve ikbal peşinde bir şey  elde edemez.

“KAOSTAN KİM FAYDALANMAK İSTİYOR“ başlıklı yazımızın hedefi bellidir ve yazı açık ve nettir. Kimse; Türkiye Cumhuriyeti Devletimden büyük değildir!. Makam ve mevkileri ne olursa olsun, hangi bölgede yaşarsa yaşasın kimse ayrıcalıklı da değildir!.” dedik.

Bu haberimizden 15-20 gün sonra Niksar Cumhuriyet Savcılığı beni ifade vermek üzere adliyeye davet etti, yukarıdaki haberden dolayı birkaç kişi beni şikayet etmiş!…

Saygıdeğer okuyucularımız, yazıyı okumuşsunuzdur tabi ki ama, bir kez daha okuyunuz, lütfen.

7 VATAN EVLADININ KAHPECE Kara Toprağa düşürülmesinden sonra yazdığımız bu yazı sonrasında ilk önce birkaç kişinin şikayet dilekçesi ile ifade verdim, C. Savcılığı takipsizlik verdi, sonra Reşadiye ilçesinden birileri yine aynı yazımı şikayet etti, yine ifade vermeye gittim, C. Savcılığı yine takipsizlik verdi, daha sonra Tokat merkezden aynı yazı şikayet edilmiş, yine ifade verdim, son ifademi verirken zamanın C. Savcısı; Cemalettin bey istersen sen karşı taraftan şikayetçi olabilirsin” demişti, bende “sayın Savcım ben şikayet etmiyorum, sizler yapmanız gereken bir işlem varsa yapabilirsiniz, yazdığımız yazı devletin ve milletin birlik ve beraberliğini sağlamak olduğu halde neden şikayetçi oldular bilmem, taktir sizin” demiştim.

Aradan fazla bir zaman geçmedi ki sanırım 10 Aralık 2009 tarihinde GOOGLEDE aleyhime TEHDİT, VE HAKARET içeren siteler açılmış, çok sayıda açılan tehdit sitelerini okudukça C. Savcılığına şikayette bulundum, aleyhime açılan TEHDİT- ŞANTAJ VE HAKARETLERİN GOOGLEDEN kaldırılması için hukuki haklarımdan faydalanmak istedim

Tarih 10 Aralık 2009 dan, 27 Temmuz 2022 tarihine kadarki geçen sürede halen aleyhime olan TEHDİT, ŞANTAJ VE HAKARET İÇEREN SİTELERİN kaldırılmaması düşündürücü ve üzücüdür!…

Hani AK Parti Hükümetimiz, insanların kişilik haklarını zedeleyici, yazıların sosyal medyada olmayacağını, Hakaret, Şantaj ve Tehdit edenlerin ağır şekilde cezalandırılacağı söyleniyordu!…

Ne garip değil mi?

Devletimizin ve Milletimizin birlik ve beraberliğini isteyen haber yapıyoruz, Askerimize yapılan kahpeliği reddeden yazı yazıyoruz.

Ne garipse, askere uzanan eller halen elleri kıçlarında geziyor, Devletimizin ve Milletimizin BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ İSTEYEN YAZI YAZAN BİZLER HALEN TEHDİT, ŞANTAJ VE HAKARETLERE UĞRUYORUZ.

İşin bir başka üzücü tarafı da şudur; “GOOGLE Cemalettin Bilgin yazınca O… Ç yazıyor” diyenler, bu tehditlere “neden muhatap oldum”  yazılan yazıyı okumuyorlar!…

Sanırım bazılarından farklı tarafımız şudur.

BİZLER; VATAN VE MİLLETİMİZ İÇİN CAN VERMEYE ÇIKMIŞIZ YOLA, BİZLERİN KARŞISINDAKİLERDE, GEÇİCİ DÜNYALI İÇİNİ İŞ PEŞİNDE, RANT PEŞİNDE MAKAM VE MEVKİ PEŞİNDE.

Dün; bizlerin Vatan Evlatlarına sahip çıkma isteğimiz karşısında karşılaştığımız kahpeliklere, bugün; 15 Temmuz gazilerinin ve şehitlerinin karşılaştığı durum aynıdır!..

Halen Karanlık kalan noktalar mı var?

Hainler bir tarafta, saltanat sürerken, Vatan ve Millet aşkı için yaşayanlar ÇİLE çekmeye devam ediyor!….

Günün Sözü;  Çekemeyen arkadan konuşuyor.. Yaşanmamışlar yaşanmış gibi anlatılıyor. Herkes her kes ile samimi ama, kimse birbirini sevmiyor. Allah’ım sen doğru insanlar ile karşılaştır..

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.