TARİH BU MUHTEŞEM GÜNÜ YAZACAK, KENECİLER YİNE SIRTINA YAPIŞACAK!.

Türk Milleti “İstanbul’u Dünya BARIŞINA ev sahipliği yaptı” diye anacak, dünya tarihi Recep Tayyip Erdoğan’ı alkışlayacak.

İstanbul’daki tarihi anlaşma imzalandı. Artık dünya insanlığı büyük bir açlık krizine girmekten kurtuldu.

ABD nin Ukrayna’yı kışkırtarak, Rusya ile savaşmasını sağlaması, Dünya barışını sıkıntıya sokarken, dünya insanlığını da açlığa mahkum etmeye başlamıştı.

Tarih hiçbir zaman yalan yazmaz.

Her ne kadar ülkemizde “YALAN SÖYLEYEN TARİH  UTANSIN” kitabında yazılanlar doğru olsa da, Yalan Söyleyen Tarih dışında gerçeklerin yazıldığı tarihte her zaman hayat bulmaya devam emiştir.

Yalan Söyleyen Tarih Utansın sözleri ülkemizi baskı altına almak isteyen ülkelerin piyonları sayesinde hayat bulmak istense de, tarih her zaman gerçekleri ve doğruları yazmaya devam edecektir.

İstanbul’da, sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan Dünya Gıda Krizi çok şükür çözüldü, artık dünya insanlığı 3. Dünya savaşının çıkmasını isteyenlere fırsat verilmedi!.

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşın tehlikesi her geçen gün büyümeye devam ederken, Türk milletinin Cumhurbaşkanı, Dünya lideri sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yılgınlık göstermeyen enerjisi ve çalışmaları sayesinde Dünya barışına önemli katkı sağlayan GIDA tehlikesi son buldu.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan yapılan çalışmalar hakkındaki düşünceleri; “Bugün varılan mutabakatla Afrika’dan Orta Doğu’ya, Amerika’dan Asya’ya dünyadaki milyarlarca insanı bekleyen açlık tehlikesinin önünün alınmasına katkı sağladık.

Küresel gıda krizinin çözümünde büyük rol oynayacak bu girişim ülkelerimiz ve insanlık için hayırlı olsun.  Recep Tayyip Erdoğan.

Yukarıdaki sözler, bir devlet adamının ne kadar mütevazi olduğunu gösterir.

Hani;  bazı ahlaksızlar ve öküzler varya!. Cumhurbaşkanımıza DİKTATÖR! Diyerek suçlayıcı dil kullanıyor, o suçlayıcı dili kullanan ahlaksızlar, yukarıdaki sözleri insan gibi okuyun da, bir devlet adamının ne kadar mütevazi olduğunu bir kez olsun anlayın.

Anlamak isteyen öküzlere şunu da hatırlatmak isteriz.

Daha önce Parlamenter sistem ile  Cumhurbaşkanı adayları belirlenmeye başladığında, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, kendi yol arkadaşına, kader arkadaşı olarak bildiği sayın Abdullah Gül’ü AK Parti grubu olarak aday gösterdiklerinde, “CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ ABDULLAH GÜL KARDEŞİM BUYURUN” diye hitap ederek kürsüye davet etmesi, sayın recep Tayyip Erdoğan’ın ne kadar mütevazi bir devlet adamı ve insan  olduğunu göstermesi bakımından çok kıymetli olmasına rağmen, ahlaksız siyasi figüranlar, milletimizi bölmek isteyen hainler Cumhurbaşkanımıza her fırsatta “diktatör” diyerek iftira atmalarının bir geçerliliği olmadığını anlatmak zordur.

Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan  İstanbul’da dünya barışı için yapılan çalışalar kapsamında BM genel sekreteri ve dünya liderlerinin dikkatle izlediği konuşmadaki mütevazi tavrı ve konuşması  tarihe altın harflerle yazılmıştır.

Dün olduğu gibi bugünde yine ülkemizde ahlaksız siyaset devam edecektir, ahlaksız siyasetin ilk belirtileri yan komşumuz Irak’tan gelse de, içimizdeki hainler ve iş birlikçileri hainlik yapmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanımız  sayın Recep Tayyip Erdoğan dünyanın tahıl krizini çözdükten sonra, bunu itibarsızlaştırmak adına operasyon çocuğunun elemanları ile fetöcular sosyal medyada dezenformasyona başladılar.

Ülkemizdeki tüm hainliklere rağmen,  bu gurur bizim, bu gurur Türkiye’nin, seninleyiz  sayın Recep Tayyip Erdoğan.

Ülkemizdeki İNKARCILARA rağmen, tarih Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük devlet adamı olduğunu yazacaktır.

Büyük devlet adamı Recep Tayyip Erdoğan’ın başarılarını kendilerine çıkar olarak kullananların sayısı çoğalacaktır, tüm olumsuzluklara rağmen recep Tayyip Erdoğan Dünyada en saygın devlet adamı olaya devam edecektir.

İstanbul, kendi adına yakışır bir hamle ile dünya barışına katkı sağladı, İstanbul artık  “DÜNYA BARIŞINA EN SAHİPLİĞİ  YAPAN İSTANBUL ŞEHRİ” olarak anılacaktır.

İstanbul sözleşmesi ile değil!…

Fazla söz gerek yoktur.

MHP lider, sayın Devlet Bahçelinin verdiği mesajların ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anlaşılmış oldu.

MHP lideri Bahçeli, 15 Temmuz programı kapsamında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan için; “Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tanıyınız, anlayınız anlatınız.” diyor, bu sözlerin ne kadar kıymetli olduğunu anlamak gerekir, anlamak istemeyenlere anlatmak zaten DOĞRU DEĞİL!…

İSTERSENİZ mhp GENEL BAŞKANI SAYIN Devlet Bahçelinin düşüncesini bir ez daha paylaşalım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı İstanbul Saraçhane Meydanı’nda düzenlenen anma programında Bahçeli;  “Türkiye ve Türk milleti karşısında saf saf toplanıp sıralanan odaklarla can pahasına da olsa mücadeleden kaçınmayız, kararsızlık geçirmeyiz. Bu kapsamda, Türkiye’mizin bugünkü hassas ortamında siyasi çetele tutmayız, çıkarlarımızı düşünmeyiz, aksini yapanları da hoş görmeyiz. Bunu yapanlara da zillet deriz, elimizin tersiyle iteriz. Ganimet avcılığı yapmak için devreye girenlere, karmaşadan mal kaçırma hevesinde olanlara, sürekli gizli gündemlerine yatırım yapanlara sabır ve demokratik tavrımızla direnir, bunların da oyununu çatır çatır bozarız. Bilinmelidir ki Türkiye, kimsesiz ve metruk bir ülke değildir” dedi.

Bahçeli ‘son söz’ diyerek konuşma metninin dışına çıktı ve şu ifadeleri kullandı; “Bunu yanlış yorumlamayınız, yanlış anlamayınız ama dikkatinizi çekmek için söylüyorum.  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tanıyınız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlayınız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlatınız.” Diyerek, MHP ye gönül vermiş dava insanlarına ve hatta alan olursa AK Parti teşkilatlarına mesaj vermiş oldu.

Son söz olarak; “BM Genel Sekreteri Guterres: Anlaşma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ısrarlı yaklaşımı sayesinde oldu. Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok teşekkür ederim.” dedi.

Bu sözleri, bu düşünceleri tarihe not düşüyoruz.

Türkiye eski Türkiye değildir.

Türkiye’yi bölmek, parçalamak isteyenler, aklınızı başınıza alın, yoksa bu Gök Kubbeyi sizin başınıza Türk milleti yıkacaktır.

Günün Sözü; Unutmayın. Demliğin burnu ne kadar havada olursa olsun Bardağın önüne eğilmeye mahkumdur…