Sürpriz Ziyaret “Üreterek Büyümek Zorundayız”

Tokat Valisi Dr. Ozan

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tokat Ticaret ve sanayi Odası başkanı Dr. Ali Çelik, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin Niksar ziyaretini gerçekleştirip Tokat’a hareket ettikten sonra sürpriz bir şekilde Niksar’da bulunan Kaz Çiftliğini ziyaret etti.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar kaz çiftliği yetiştiricisi Macit Uçar’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Uçar: “Vali Bey burada yaptığımız üretimi ülkenin her bölgesine satıyoruz, üreticiye destek verdiğini biliyoruz, yaptığımız üretimin daha verimli olması için sizlerden destek bekliyoruz” dedi. Tokat valisi Dr. Ozan Balcı’da; “Macit Bey kardeşim seni kutluyorum böyle bir yatırımı bölgemize kazandırmışsın bizde valilik olarak tabiki gereken katkıları sağlayacağız, üretim yapan her işletmeye veya kişiye mazeret üretmeden valilik olarak katkı sağlıyoruz, bizler ancak üreterek büyümek zorundayız. Sabahtan beri Niksar’a bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik, inşallah var olan sıkıntıların giderilmesi için gerekli talimatları verdi. Sıkıntılarınızı şu an ilgili arkadaşlara talimat verdim gereken destek sağlanacaktır. Sizler üreten insanlarsınız bizlerde valilik olarak üreten insanların yanında olduğumuzu ifade ederken, çalışmalarımızla bunları ortaya koyuyoruz, başarılar dilerim” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi sahibi Cemalettin Bilgin, üretim yapan ve yapmak isteyen bölgede yapılan ve yapılmak istenen işletmelerin sıkıntıları içinde olan Elektrik konusunu dile getirdi; sayın valim bu bölgede çok sayıda yatırımcı var ama ne yazık ki çok mağdur durumdalar, işletmeler işletmelerine  Elektrik alamıyor, bu konu Niksar işletmesini aşıyor, artık bu sıkıntılar son bulmasını gerekiyor” dediğinde Vali Ozan Balcı; “Cemalettin bey üretim yapan insanların sıkıntıya düşmesini istemiyoruz, arkadaşlara gerekli talimatları verdim gereken ne ise o yapılacaktır, defalarca ifade ettim; biz bölge insanı olarak, ülke olarak üretmek mecburiyetindeyiz. Bugün Niksar’dayız, önümüzdeki haftada yine Niksar’a geleceğim. Yatırım yapılacak bölgeleri ziyaret ederek çiftçilerimizle konuşup yapılası gereken hizmetleri anlatacağız, teşekkür ederim” dedi.