NİKSAR’DA  SAĞ SAHİL SULAMA KANALINDA YAŞANAN SIKINTILAR GİDERİLDİ.

NİKSAR’DA SAĞ SAHİL VE SOL SAHİL SULAMA KANALI ÇİFTÇİLERE HİZMET EDERKEN, ZAMAN ZAMAN SIKINTILAR YAŞANDIĞI ÇİFTÇİLER TARAFINDAN DİLE GETİRİLİYOR.

SON GÜNLERDE MEYDANA GELEN SAĞ SAHİL SULAMA KANALINDA YAŞANAN SIKINTILAR YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN’E İLETİLMİŞ, BİLGİN KANAL GÜZERGAHINDA YAPTIĞI İNCELEMELER SONUNDA SIKINTININ KISA ZAMANDA ÇÖZÜLEBİLECEĞİNİ YETKİLİLERDE DİLE GETİRMEK ÜZERE BİR DİZİ ÇALIŞMA BAŞLATMIŞTI.

BİLGİN’İN KANAL BOYUNCA YAPTIĞI İNCELEMEYİ YETKİLİLERE İLETMESİ SONRASINDA VE EN ÇOK SIKINTI YAŞAYAN BUZ KÖYÜ ÇİFTÇİLERİ İLE YAPTIĞI GÖRÜŞMELERİ NİKSAR KAYMAKAMI İLHAMİ DOĞAN’A VE AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLİ VE ANAYASA KOMİSYONU BAŞKANI AV. YUSUF BEYAZIT’A İLETMESİ SONRASINDA PERŞEMBE GÜNÜ AKŞAM SAATLERİNDE SULAMA KANALI TAM FAAL OLARAK HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞ, KONU HAKKINDA SULAMA BİRLİĞİ YETKİLİSİ FATİH KORKMAZ  BİLGİN’E  BİLGİ VERDİLER; “KANAL TAMAMEN TEMİZLENDİ, PERSONEL OLARAK SUYUN DAHA VERİMLİ KULLANILMASI İÇİN ÇALIŞMA YAPIYORUZ” DEDİ.

BİLGİN BUZ KÖYÜ MUHTARI İLE YAPTIĞI TELEFON GÖRÜŞMESİNDEN SULAMA KANALINA SUYUN SAĞLIKLI GELDİĞİNİ İFADE EDERKEN; ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN BÜTÜN KÖY HALKI ŞU ANDA ARAZİDE SULAMA YAPIYORUZ, ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN” DEDİ.

SAĞ SAHİL SULAMA KANALININ SAĞLIKLI HİZMET VERMESİ BÖLGE HALKINI MUTLU ETMİŞTİR.

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN SÖZ KONUSU SIKINTILARIN SON BULMASI İÇİN AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLİ VE ANAYASA KOMİSYONU BAŞKANI AV. YUSUF BEYAZIT’A; BAŞKANIM NİKSAR OVASI ARTIK KAPALI SİZTEM SULAMA SİSTEMİNE GEÇMELİDİR, VAHŞİ SULAMADDAN VAZGEÇİLMELİDİR, GECİKEN BİR HİZMET HALKA SIKINTI YARATIYOR, SULAMA KANALLARI NİKSAR OVASINDA YETERLİ DEĞİLDİR” DİYEREK ÖNEMLİ BİR SIKINTIYI KENDİLERİNE İLETMİŞTİR.