Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yurtlarda kalan öğrencilerden oluşan Kız ve Erkek Badminton takımı, KYK İller Arası Türkiye Şampiyonası’nda birinci olarak çifte Altın kupayı Spor Tokat’a getirdiler.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından Adana’da düzenlenen İller arası Badminton Türkiye Şampiyonasında Antrenör Murat Uzun Yönetimindeki Tokat Kız ve Erkek Takımı, Türkiye şampiyonu olarak çifte Altın kupa ile Spor Tokat’a döndüler. Türkiye’den 21 ilden katılan takımların yarıştığı KYK İller arası Badminton Türkiye Şampiyonası Adana’nın Yüreğir ilçesi Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’nde yapıldı. Kafile başkanı Ahmet Uzun ile Antrenör Murat Uzun yönetiminde müsabakalara katılan Kız takımı Duygu Yüksel, Zeliha Aybarlık, Nil Neda Özata, Derya Karaca, Aynur Elyigit.
Erkek takımı Doguhan Senyer, Arda Geçer, Caner Şeker, Eren Girgin, Mehmet Emin Akdağ Tokat adına Türkiye şampiyonu olarak Altın kupa kazandılar. Şampiyonluk kupası Tokat’ın olurken, Erzurum ikinci, Ankara üçüncü, Denizli 4. oldu. Altın kupa ile Tokat’a dönen badmintoncular. Altın kupaları ile Birlikte Tokat Gençlik ve Spor il müdürlüğünü ziyaret ettiler.