SPOR TOKAT PİLOT İL SEÇİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İl Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan iş birliği protokolü kapsamında tüm Türkiye’de uygulanması planlanan projede Spor Tokat’ı pilot il olarak seçildi.
Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın himayelerinde hayata geçirilen ve yaptığı bir birinden başarılı çalışmalarla tüm Türkiye örnek olan Spor Tokat projemiz ile gençlik ve spor alanında hayata geçirilecek olan projelerde öncelikli uygulama merkezi olmaya devam ediyor.

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Tokat’tan seçilen okulların koordinasyonunda Fatih İlkokulu, Bedestenlioğlu İlkokulu, TOKİ İlkokulu, Halil Rıfat Paşa İlkokulu, 26 Haziran İlkokulu ve Zile’den Yavuz Selim İlkokulu öğrencilerinin spor aktivitelerine erişiminin sağlanması, erken yaşlarda sporun çeşitli dallarıyla tanıştırılması, yeteneklerinin fark edilmesi, geliştirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla ilkokul 4. Sınıflara haftada 2 ders saati uygulanan beden eğitimi ve oyun dersi saatlerinde öğrencilerin seçtiği Yüzme, Basketbol, Judo, Atletizm, Okçuluk, Tekwando, Karete Voleybol, Badminton ,Tenis ve Masa Tenisi branşlarında kurum antrenörleri tarafından hazırlanan program çerçevesinde eğitimler başlatılmıştır.