Tokat valimiz sayın Dr. Ozan Balcı Çarşamba günü Niksar’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu, güzel ve özel anlardı.

Vali beyin Niksar’a gelişini biraz geç öğrendim, ama sonuç güzel oldu, Niksar için hayati önem taşıyan konuları bir kez daha karşılıklı konuşup çözümlerin üretilmesi ziyareti çok anlamlı kıldı.

Uzun zamandır; ÜRETMEK MECBURİYETİNDEYİZ, ÜRETMEDEN YAŞAMAK MÜMKÜN DEĞİL” şeklindeki düşüncelerimizin hayat bulması bizleri çok mutlu etti.

Bir önceki yazımda “YERELDEN GENELE TALEPLER” diye başlamıştım Niksar’ın ve bölgemizin ihtiyaçlarını sıralamıştım, bu taleplerimizin çoğunun hayat bulması için çalışmalarının ortaya çıkması bizlerin mutluluğunu artırmıştır. Birkaç gün önce yazdığımız o an aklımıza gelen 16 önemli konuyu dile getirerek, Niksar’ın ve bölgenin kalkınması yolunda önemli hususular olduğunu dile getirmiştim.

Şehrimize yapılacak hizmetlerin kim tarafından yapıldığı önemli değil, önemli olan halkın isteklerinin karşılanıp, işlerin hayat bulmasıdır.

Tokat valimiz sayın Dr. Ozan Balcı Niksar’da bir dizi ziyaretlerde bulunduktan sonra öğle yemeği için Ayvaz Park Otel salonunda yemek sonrası sohbet yapma imkanımız oldu, tabi ki bizler her zaman olduğu gibi hangi yetkili ile karşılaşırsak karşılaşalım ilk işimiz memleket meselelerini ortaya koymak oluyor, bu hareketlerimden dolayıda zaman zaman şu eleştiriyi alıyorum; “Cemalettin senin başka işin yok mu her karşılaştığımızda memleket işini söylüyorsun” deniyor, bu sözleri çok duymama rağmen bizler yinede memleket meselelerini gündemde tutuyor şehrimize hizmetlerin gelmesi için gayret sarf ediyoruz.

Şehrimize yapılan her hizmet, bizlere yapılmaktadır, her yapılan hizmetten bu şehirde yaşayan her insan faydalanmaktadır, bu nedenle bu şehre hizmetlerin kısa zamanda gelmesini talep ediyoruz.

Valimizle kısa zamanda çok önemli konuları konuştuk, Niksar Organize Sanayi bölgesindeki Su sıkıntısını, Sarı Yazı Köyü bölgesindeki Sıcak Suyun kısa zamanda verimli hale gelmesini, Niksar bölgesinin Ceviz Ormanı olarak ülkeye ekonomik katkılar sağlamasını, Niksar Ovasının Kavak Ormanı olmaktan kurtulmasını, Niksar Ovasında Seracılığın yaygın hale gelmesini, Niksar’da yatırım yapan insanların Elektrik hatları konusunda sıkıntı yaşadıklarını, yaşanan sıkıntıların kısa zamanda çözüm bulmasını, Niksar’da yatırım yapan insanların dertlerine çözüm bulunmasını, kısa zamanda çok kalabalık insanların olduğu yerde yukarıdaki düşüncelerimizi kısa sohbet esnasında sayın valimizi aktar verdim.

Kısa ve öz, açık ve net sorulara, kısa zamanda kısa ve net cevapları sayın valimizden aldık; “Cemalettin Organize Sanayisinin içme Suyu problemini çözüyoruz, gereken talimatları ve düşüncelerimi belediye başkanına söyledim, oda başkanına da ifade ettim, bu konu kısa zamanda çözülecektir, bir araya gelip karşılıklı konuşarak kısa zamanda çözüm bulunacaktır, yatırımcılarımıza sahip çıkacağız, bundan asla geri adım atılmayacak, ayrıca Hızlı Kamulaştırma konusunda gündemde bu konuda da sıkıntımız olmayacak yakın zamanda neticesini alırız” dedi.

Tam isabet, soru ve net alınan cevaplar, Niksar Organize Sanayi bölgesindeki sıkıntılar çözülecektir.

Niksar Sarı Yazı köyü bölgesinde  çıkarılan Sıcak Su mutlaka kısa zamanda insanlara hizmet yapmalı, üretime katkı sağlamalı, düşüncemize destek veren sayın Valimiz; “Cemalettin bey aynı bölgede ikinci Sıcak Su kuyusu açıyoruz, alternatif olması bakımından önemli, bu bölgede Seralarda sebze Fidesi yetişmesini sağlayacağız, artık bölgemiz Fide üreten merkezlerden bir tanesi olacak önemli ekonomik girdiler sağlanmış olacak, bu konuda çalışmalar devam ediyor,  bin dönüm Seracılık bölgenin kalkınmasında ciddi hareketlilik sağlayacak Niksar Ovası  KAVAK Ormanı olmaktan kurtarılacak” bu konuda her şey açık ve net, çalışmalardan geri adım atılmayacak” diyen sayın Valimizin  sözlerinden mutlu oldum, hemen peşinden bir talep de daha bulundum; “bu bölgede Orman işletmesinin Ceviz dikimi sahası tespit etti bu konudaki düşüncemizi daha önce ifade etmiştim” dediğimde sayın valimiz; önümüzdeki hafta Niksar’a tekrardan geleceğim, Sarı Yazı ve Serenli beldesi bölgesinde tespit edilen Ceviz dikim alanları ile ilgili çalışma yapalım, Sarı Yazı köyü ve Serenli beldesindeki insanlarımızla ön görüşme yapın, haftaya buradayım üreticimize her desteği sağlayacağız yeter ki üretime yönelik çalışmalar başlasın” dedi, bu sohbetler devam ederken Serenli belediye başkanı Nurettin Keleş kardeşimiz geldi sohbete katıldı, vali bey belediye başkanına; “başkanım sizin bölgenizde ne kadar araziye Ceviz dikebiliriz?, size 1500 dönümlük araziye dikilmek üzere Ceviz Fidanı desteği çevre düzenlemesi, desteği Orman İşletmemizden de çeşitli destekler sağlıyoruz, bu işi çözün kardeşim haftaya Serenli beldesini ziyarete geliyoruz” dedi. İşte devletin valisi, işte hizmetlerin nasıl sunulacağının müjdesi, bu güzel haberlerden başka ne isteyebiliriz ki?.

Niksar Organize Sanayi bölgesinin Su ihtiyacı karşılanıp sıkıntıları giderildiğinde bölgeye yeni yatırımcılar gelecek, yatırım demek iş demektir, aş demektir. İş ve Aş bu şehrin olmazsa olmazlarıdır.

Vali bey sohbetimizde ifade ettiğimiz, daha öncede yazdığımız hususların çoğunun çözülmesi için çözümleri ortaya koyunca kendisine teşekkür ettim, “ sayın valim bunlar Niksar için hayati önem taşıyan hizmetler Allah razı olsun, bizlerde her konuda hizmetlerin yapılması için katkı sağlayacağız, bu bizim görevimiz” dedik.

Cenabı Allah Niksar’a bütün nimetleri vermiş, bizlere sunulan bu nimetlerin kıymetini bilmek gerekir, bilmek içinde üretmek gerekiyor.

Valimizin bu önemli hizmetlerinin kısa zamanda yapılması için biz Niksar halkına görevler düşüyor, konuşmak değil artık hizmet yapma zamanıdır, gereksiz polemiklere girmeden bu şehre yakışır çalışmaların yapılması, el birliği ile mümkündür.

Bir hizmetin gelmesi, kişi ve kurumların ortak çalışması ile gerçekleşiyor, kişi ve kurumlar ortaklaşa yaptıkları çalışmalar sonunda en güzel hizmetlere kavuşmuş olur.

Vali beyin vermiş olduğu müjdeler devam ederken, bizler var olan dertleri sıkıntıları anlatmaya devam ettik; “Niksar’da yatırımcılar belediyenin Hazineden devraldığı bölgelerde, yatırım yapanlar Elektrik sıkıntısı yaşıyor, bu konu Niksar’ı aşıyor sayın Valim, vatandaşların canı yandı?” dediğimiz de, Vali bey ilgili kurumlarla gereken görüşmelerin yapılması talimatı verdi.

Niksar’ın sıkıntısı gelen yatırımcıya sahip çıkılmamasıdır, bizlerin bireysel katkıları çoğu zaman yeterli olmuyor, yatırımcıya sahip çıkıldığında önemli hizmetler yapılıyor, yapılan hizmetten her insan faydalanmış oluyor.

Güzel ve önemli bir gündü, vali beye teşekkür ediyoruz, yatırımcının her zaman yanında yer alıyor, destek veriyor, bizlerde Niksar’da yaşayan insanlar olarak elimize gelen bu değerli fırsatları en iyi şekilde değerlendirelim.

Günün Sözü: İyiliği İstemek Yetmez, Onun için çalışmak, hatta gerekirse uğruna mücadele etmek gerek.