Niksar’da Saçan Ailesi uzun yıllardan sonra mutluluk yaşadı.

 Sağlıklı Doğum sonrasında hastalanan çocuklarının tedavisi için yaptıkları mücadeleye Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ilgi gösterdi Sosyal Destek Hızır Tokat  projesi kapsamında aileye mutluluk verdi.

Niksar’da yaşayan Seda ve Onur SAÇAN çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan, 4 aylıkken geçirdiği ameliyat sonrası epilepsi, gelişim geriliği ve hipertansiyon hastalıklarına yakalanan Ülkü Serenay SAÇAN’ın ayakta durmasını, oturmasını ve hareket etmesini kolaylaştıracak araçlar  Tokat Valiliği Sosyal Destek Hızır projesi  kapsamında  alınarak aileye teslim edildi.

Engelli Ülkü Serenay SAÇAN için yaklaşık 1 ay önce çeşitli  Medya haberleri  üzerinden yapılan yardım çağrısını dikkate alarak kendisini ziyaret eden Sosyal politikalar  İl Müdürü Mahmut ÖZDEMİR, engelli Ülkü Serenay’ın hastalığı hakkında ailesinden bilgi aldı. Yapılan ziyarette SAÇAN Ailesi İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’den Ülkü Serenay için dik duruş aracı ve oturma aracı talep etti, konuyu Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’ya  ileten Özdemir Vali Balcının  talimatları doğrultusunda kısa zamanda  ailenin talep ettiği 23 bin 350 lira tutarındaki “dik duruş aracı” ve “oturma aracı” Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi bütçesinden alınarak aileye teslim edildi.

Tokat Valisi  Dr. Ozan BALCI, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut ÖZDEMİR, Niksar ilçesinde yaşayan SAÇAN ailesini ziyaret ederek ailenin yaşadığı mutluluğu paylaştı.

Ülkü Serenay’ın ayakta durmasını, oturmasını ve hareket etmesini kolaylaştıracak araçlar için Vali Dr. Ozan BALCI ve İl Müdürü Mahmut ÖZDEMİR’e teşekkür eden SAÇAN Ailesi, devletin şefkatli elinin her zaman üzerlerinde hissettiklerini belirterek;  “sayın Valim Allah sizlerden razı olsun, uzun zamandır almayı düşündüğümüz ama ekonomik imkanlarımızın yeterli olmaması nedeniyle alamadığımı araç ve gereçleri sizlerin sayesinde kavuştuk, çocuğumuz yıllardan sonra ilk defa gülücükler atmaya başladı, hayatından memnun olduğunu hareketleri ile bizlere ifade etmeye başladı, Allah sizlerden ve devletimizden razı olsun, çok teşekkür ediyoruz” dedi.  Vali  Dr. Ozan BALCI, devlet olarak her zaman vatandaşların yanında ve yakınında olduklarını belirtti; “arkadaşlar Devletin görevinin insanların yaşamlarını kolaylaştırmak, varsa engellerini kaldırmak olduğunu ifade etmek isterim, Tokat  Valiliği ve beraberindeki kurumlar Tokat’ta sosyal anlamda Sosyal Destek Hızır Tokat projesini yürütüyoruz. Proje çalışmaları kapsamında vatandaşlarımıza hal hatır sorup, evinde kazan kaynıyor mu, sobası yanıyor mu, problemi var mı? diye soruyoruz.  Kamu hizmetlerine vatandaşlarımızın erişimlerini kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Proje kapsamında 104 ekip arkadaşımız, 52 takım halinde sahaları geziyorlar. Evleri geziyoruz, karşılaşılan problemleri ise 5 gün içerisinde çözmeye çalışıyoruz. Dezavantajlı gruplardan dokunmadık ev bırakmadık. Devlet olarak bize ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Dertlerini dert olarak kabul ediyoruz, problemlerini yüreğimizde hissediyoruz. Ekip olarak devletin bütün imkânlarını kullanarak, bu insanlarımızın problemlerini çözmek için aşkla, şevkle, yılmadan, yılgınlık göstermeden çalışıyoruz.” dedi.

Tokat Valiliğine atandıktan sonra devlet kurumlarının kalıcı, kalıcı, halka hizmeti kolaylaştıracak çalışmalarla dikkat çeken Vali Balcı, Saçan ailesi ile bir süre daha sohbet yaptıktan sonra ziyaret son buldu.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı uzun yıllar yatağa mahkum olan Ülkü Seranay Saçan ile yakından ilgilenmesi, kendisine ilgi gösterilen Seranay’ın haraketleri ile mutlu olduğu dikkat çekti.