Türkiye Cumhuriyeti devleti son yüz yıla damgasın vurmak için harekata başladı. Cenabı Allah son Türk İslam Ordusunu Muzaffer kılsın. Amin.

Türk Silahlı Kuvvetleri 40 yılı aşkın süreden beri terörle mücadeleye son noktayı koymak üzere harekete geçti, inşallah ülkemizde terör bitecektir.

Milli Savunma Bakanlığı Twitter sosyal medyadan paylaştığı şu sözler çok kıymetlidir. “Gücünü asil milletimizden alan TS;  PKK/PYD- YPG-SDG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı gece gündüz, yaz kış, dağ bayır demeden azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Şanlı ordumuz Güvenli Bölge Harekâtı için hazırdır” diyor, Cenabı Allah Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını korusun, iki Cihanda muzaffer kılsın.

İnşallah “BARIŞ PINARI” harekatı Afrin ve Fırat Kalkanı operasyonları gibi en güzel şekilde son bulacaktır.

Türk Silahlı Kuvvetleri ülkemizde ve bölgemizde 40 yılı aşkın zamandan beri terör eylemleri yapan terör örgütlerini imha etmek için harekete geçerken kendilerini Atatürk’ün askerleri olarak, gösteren bir grup kişi gerçekleşecek olan BARIŞ PINARI harekatına karşı çıkıyorlar, neden?.

Türk millet olarak Kürdü ve Türk’ü, Lazı, Çerkezi ile düşmanı Anadolu’dan kovan milletimiz, bu seferde kendi yetkisini Türk Silahlı Kuvvetlerine vererek hainleri ülkemizden ve bölgemizden temizleme görevini sunumuştur.

Atatürk’ün askerleriyiz diyen bir avuç insanın PKK/PYD- YPG-SDG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin saf dışı kalmasına neden mani olmak isterler?. Kurtuluş savaşında cepheler belli idi, düşmanda belli idi ama bugün düşman çok net belli değil, cephede belli değil, ancak Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütlerinin yuvalandığı bölgeleri tespit ederek o bölgelere harekat yapmaktadır, bugünkü yapılan mücadele, Kurtuluş savaşında verilen mücadeleden daha zordur, çünkü düşman belli değildir, cephe yoktur, terör örgütleri her an her yerde insanları katletmek için ihanet içindedirler.

Şu sözler çok önemli; “BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN İYİDİR” sözleri sanki bugünler için söylenmiş sözlerdir, bugün terör musibeti ortaya çıkmamış olsa “kimlerin, kimlerle ilişkisi var?” sorusunun cevabını alamayacağız, çok şükür ki gizli bir şey kalmıyor, kimin bu ülkeye ve millete sevdalı olup olmadığını kısa zamanda anlamış oluyoruz.

Mustafa kemal Atatürk cephedeki askerlere şu sözlerle hitap etmişti;  “size ölmeyi emrediyorum” dediğini söyleyip, kendilerini sürekli Atatürk’ün askerleri olarak ortaya atanlar,  PKK, PYD’yi yok edecek askerlerimiz  için” ASKERİ ölüme gönderiyor” diye Türk devletine ve devlet adamlarına isyan edenlere ne demek gerekir?.

Türkiye’nin teröristlere yönelik başlattığı operasyona karşı çıkanlara tokat gibi cevap: Hem “Mustafa Kemal’in Askerleriz” deyip hem de “Savaşa Hayır” diyerek bozgunculuk yapacaksınız!. Bu ülke 40 yılı aşkın terörle mücadele ederken, bu ihanet karşısında halen suskun mu kalınacak?.

“Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diyerek inanmadıkları değerli sözleri sarf ederek insanları kandırmaya çalışanların maskeleri artı düşmüştür, ülkemizde terör belası mutlaka ortadan kalkmalıdır, kalkacaktır da.

Sizler; Kızılelma nedir bilir misiniz?, tüm alemin bir nizam içinde olmasını sağlamaktır. Kimin canı yanıyorsa onun yarasını sarmaktır. Türk’e İslam’a dert verenin başını vurup, derdini başından almaktır. Kızılelma Ülküsü.

Suriye’de “BARIŞ PINARI” harekatı  Türk milletinin ebedi huzur bulacağı önemli bir operasyondur aynı zamanda  ABD nin Orta Doğu bataklığının kurutulmasına vesile olacak önemli bir harekattır, yani ABD nin Orta Doğu egemenliğinin yıkılacağı gündür, Barış Pınarı harekatı.

Halen Barış Pınarı Harekatını anlamadan, yalnızca AK Parti ve sayın Erdoğan düşmanlığına soyunanlar dolaylı ve ya direk Türk Silahlı kuvvetlerinin yapmış olduğu çalışmaları karalama kampanyası başlatmışlardır, kim ne başlatırsa başlatsın nafiledir, Türk Silahlı Kuvvetleri sayın Başkomutanlarından aldıkları emirler ve TBMM nin vermiş olduğu yetki ile BARIŞ PINARI HAREKATINI gerçekleştirecektir.

Gün ABD nin ve mazlum milletlerin “SÖMÜRÜLMESİNE SON VERME” günüdür, Cenabı Allah Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını en kısa zamanda Muzaffer kılmasını diliyoruz.

Ülkemiz terörle ciddi mücadele yaparken kişisel siyasi çekişmeler uğruna sayın Cumhurbaşkanımıza çirkin sözler sarf eden, yapılan başarılı çalışmaları kötülemeye çalışanlara karşı Türk milleti tek vücut olmuştur.

Cumhurbaşkanımız bir dünya lideridir, kendi komşularımızın huzurlu olmasını istemenin ta ötesinde, başka milletlerinde sıkıntılarını gidermek için gece gündüz çalışan dünyada bir başka devlet adamı yoktur.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Sırbistan ve Bosna Hersek arasındaki uyuşmazlıkları giderek için, mücadele edip, iki milletin barışmasına katkı sağlarken, sözde “demokrasi savunucusu” ABD başta ülkemiz olmak üzere pek ok ülkeyi ve milleti ölümle, açlıkla, yok etmekle tehditler savurmaya devam etmektedir, bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlü olmalıdır.

Kör gözler, kararmış kalplerin sayın Cumhurbaşkanımızın çalışmalarını görmeleri mümkün değildir.

Kararan Kalplerin aydınlık yarınları anlaması söz konusu değildir, gözleri ABD karaları ile kapanmışların yapılan ve yaşanan güzellikleri farkına varması söz konusu değildir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz BARIŞ PINARI ismi le inşallah Suriye topraklarında barışın egemen olduğu, dolayısı ile barış rüzgarlarının ülkemizde de hakim olduktan sonra bütün Ortadoğu’yu Barış Pınarı Çeşmesinden su içecekleri günler yakındadır.

Son söz; Dağılırsak, kervan düşer. Etrafımız çakallarla kuşatılmışken, dağılmak için bahane arayanlar, sadece çakalların işini kolaylaştırırlar.

Bu yüzden ufak tefek ayrıntılara takılmadan menzile odaklanmalıyız. Bu yolda dağılmamıza fırsat vereceğini öngörerek hazırladıkları daha bir sürü tuzakla yüzleşeceğiz.

Yol çetin, lakin menzil yakın; kenetlenelim ve içimize atılan fitneleri üzerimize alınmayalım.

Günün Sözü: YÜCE YARADAN TÜRK ORDUSUNU KORUSUN. AMİN