Korona 19 Virüsü ile ilgili mücadele Niksar’da devam ediyor.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan başkanlığında çeşitli toplantılar yapılarak hastalığın Niksar bölgesine gelmemesi ve halkın hastalıktan dolayı sıkıntı yaşamaması için yoğun çalışma içindeler.

Niksar halkı çoğunlukta sokağa çıkma yasağına uyarken zaman zaman bazı insanların sokağa çıkmaması için uygulanan şartlara uygun hareket etmedikleri görülüyor.

KORONA 19 Virüsünün kısa zamanda ölümle sonuçlanması yetkililerin daha sıkı tedbir almalarını sağlıyor.

Niksar Kaymakamlığı Korona Virüs ile mücadele kapsamında Vefa Sosyal Hizmet grubunu kurarak 65 yaş ve üzerindeki insanların evde kaldıkları süre içinde bütün ihtiyaçları karşılanmaktadır.

100 kişilik Vefa Sosyal Hizmet çalışma grubu 155-156 nolu telefonlar arandığında halkın sokağa çıkmaması için büyük gayret içinde oldukları görülüyor.

Niksar  Kaymakamlığı gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında Çocukların “EVDE KAL SAĞLIKLI KAL” kampanyasına katkı sağlamaları için kendi evlerinde  güzel sözleri ifade eden video çekimi yaparak Niksar Kaymakamlığının sosyal medya sayfasından ulaştırılmasını ve güzel mesajlar içeren video da dereceye girenlere 3 Bilgisayar ve 3 Bisikletle ödüllendirilmesi çalışması başlatıldı.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, “EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL” çalışmalarının hayat bulması için Çocukların kampanyaya katılmasını önemsediklerini ifade ederken; “bu yaptığımız çalışmada çocuklar hem kendilerini sosyal ve kültürel bakımdan geliştirecekler aynı zamanda evdeki büyüklerin evde kalmaları için ikna edeceklerdir, evdeki büyükler çocuklarının sağlığını düşünecekleri için sokakta değil evde kalmayı uygun bulacaklardır, ülkemizde ve bölgemizde sıkıntıların yaşanmaması için, hiç değilse fazla yaşanmaması için her fedakarlığı yapıyoruz, yapmaya devam ediyoruz ve bir kez daha ifade ediyoruz; saygıdeğer Niksar’lılar, sevgili büyüklerim EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL, evinizdeki mutluluk ve huzur daim olsun” diyerek çalışmalar hakkında kısa bilgi vermiş oldu.

NİKSAR EVDE KAL SAĞLIKLI KAL.

NİKSAR’DA EVİMDEYİM, SEVDİKLERİMLE BERABERİM

48 SAAT EVİMDEYİM, ÜLKEM İLE BİRLİKTEYİM.

Niksar’da KORONA  Virüsü tedbirleri sürekli alınıyor sokağa çıkanlar hakkında yasal işlemler yapılıyor ve sokağa çıkma kurallarına uymayanlar hakkında 3100 TL lik para cezaları tutanaklar tutularak kusurlu kişilere ceza makbuzları postalanmaya başladığı ifade ediliyor.