Her an her şey bahane edilerek birileri, birilerine saldırıyor, neden?.

AK Parti Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup başkan vekilimiz sayın Özlem Zengin son günlerde bazı medya grupları tarafından adeta linç edilmek istendiğini görüyoruz, saygıdeğer Milletvekilimizi savunmak bize düşmeyecektir tabi ki ama, gerçekleri yazmak boynumuzun borcudur.

Tokat’ta 3. Kitap Fuarı etkinliği gerçekleşti, yapılan çalışmayı daha önce yazmıştım, yapılan çalışma çok doğrudur ve Tokat’ın en önemli kazanımlardan birisidir.

Tokat Kitap fuarına başladığı tarihten, son kapanış tarihine kadar, Yazar ve Gazeteci ziyaret etti bilmiyoruz, ama, çok önemli bir etkinlik ve Tokat için bir kazanç olduğunu düşünenlerdeniz, dolayısı ile Tokat’ın ülke genelinde ve hatta yurt dışında tanıtılmasına büyük katkı sağlayan böyle bir çalışmayı her Tokat’lı ve de siyasetçi taktir etmiştir.

Güzel ve anlamlı, aynı zamanda Tokat halkının Kitap okuyan insanlardan oluştuğunu görmekten ayrıca mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim.

Güzel bir çalışmaya kimler ve neden gölge düşürmek istiyor?.

Tokat 3. Kitap Fuarı Pazar günü son buldu, ama Cumartesi günü ilginç bir polemik yaşandı.

Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Sayın Ahmet Şimşirgil Pazar günü 3. Tokat Kitap Fuarına geleceği çeşitli şekillerde duyurulmuş ve Pazar günü kendisinin Tokat’a geleceğini duymuş idik, sonra ne değişti?, nasıl değişti?, kimler iki önemli insanı karşı karşıya getirdi?, bu sorunun cevabını inşallah zaman geçmeden öğrenme imkanımız olur.

Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Sayın Ahmet Şimşirgil’in Tokat’a kimler davet etmişti?, kimler onun gelmemesi için telefon açarak “sizin Tokat’a gelmenizi istemiyorum” dedi?.

Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Sayın Ahmet Şimşirgil  Tokat’a gelmeli idi, keşke telefon açıldığında “tamam kardeşim siz davet etmeseniz de ben Tokat’a geleceğim, benim kimse ile bir sıkıntım yok, olamaz” dese ve Tokat’a gelse değerli vekilimiz Özlem Zengin hanımefendi Tokat’a olduğunda mutlaka sayın Şimşirgil’i ziyaret edebilirdi, çünkü sayın Zengin bir Tokat sevdalısıdır, ailesi Tokat’ta yaşamaktadır, kendileri zengin ve hoşgörülü bir düşünceye sahip insanlardır.

Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Sayın Ahmet Şimşirgil bence hatası kendisine telefon açan, Tokat’a davet eden kimlerdi?, sonra Tokat’a gelmemesini isteyen kimlerdi?, muhatapları onlarken, sayın hocamızın sosyal medya üzerinden sayın Özlem Zengin’i suçlayıcı ifadeler kullanması manidardır.

Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Sayın Ahmet Şimşirgil  hocamız, Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan vekili  Avukat sayın Özlem Zengin’i daha önce eleştirmiş olabilir, eleştirmek her insanın hakkıdır, eleştirilmekte her kes için geçerlidir.

Şimdi; Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Sayın Ahmet Şimşirgil’n, Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan vekili Avukat sayın Özlem Zengin’in arasına nifak tohumu ekerek ellerini ovuşturmaya çalışanlara sayın Zengin’in Twitter dan vermiş olduğu net cevapları yazarak konuya açıklık getirmek istiyoruz.

Tarihçi Yazar sayın Şimşirgil olay yaratan ilk sözleri;

“ÖZLEM ZENGİN İPTAL ETTİRDİ” DEDİ

“6 Ekim pazar günü Tokatlı hemşehrilerimle hem söyleşim hem de imza günüm olacaktı. Ancak bu söyleşinin dün itibariyle iptal edildiğini öğrendim. Tokat milletvekili Özlem Zengin, benim 26 Temmuz da Türkiye Gazetesi Cuma Divanı’nda çıkan İstanbul sözleşmesiyle ilgili yazımdan dolayı rahatsız olduğunu ve bu programımı iptal ettirdiğini öğrenmiş bulunuyorum.” diyor, sayın Şimşirgil muhatabı olan sayın Milletvekilimizim bilgisine başvurmadan önce onun sözleri gibi yorum yazması hatalıdır, yanlıştır, bu sözler karşısında sayın Özlem Zengin çok açık ve net ifadeler kullanarak kendisinin ismini ortaya atanlara net cevaplar vermiştir.

AK Parti Tokat Milletvekili Avukat sayın Özlem Zengin’n ilk açıklaması; ‘Kendisiyle daha önce hiç yüzyüze gelmediğim, başka bir şekilde de muhatap olmadığım bir kişi sosyal medyada şahsımı itham ederek bazı mesajlar paylaşmaktadır.’ diyor ve devamında;

Sayın Zengin devamla; “BÖYLE BİR TALEBİM OLMADI” ‘Ben Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili olarak, emir, talimat vererek siyaset yapan biri değilim; siyasette böyle bir tarzım da hiçbir zaman olmamıştır. Tokat’taki kitap fuarı için de hiç kimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır.’ dedi, devamla.

-Şahsımla ilgili yalan haber rüzgarına Yeniakit Gazetesi de kapılmış. Olayın bir tarafının iddiasını doğru kabul etmek, hiçbir resmi açıklama olmadığı halde, iddia sahiplerinin olayı “doğruladığını” yazmak ne hakka ne hukuka ne de haberciliğe yakışır.

-Ismarlama haber hazırlama, talep sahibinin arzusuna göre haber servis etme gerçek gazeteciler ve haberciler nezdinde hala ayıplanacak bir iştir.

-Haber konusu olayın diğer tarafı olan şahsıma hiç bir soru yöneltmeden, üstelik konuya dair dün yapmış olduğum açıklamadan bile bahsedilmeden yapılan haberin maksadının gazetecilik olmadığı âşikardır.

– Yapılan işi şiddetle kınıyorum ve derinlerde başka saikler ile yapılan bu saldırıların yasal yollarla da takipçisi olacağımı ifade etmek istiyorum” diyor ve şu sözlerin altını özellikle çiziyor.

Sayın Zengin; “-Kendisiyle daha önce hiç yüzyüze gelmediğim, başka bir şekilde de muhatap olmadığım bir kişi sosyal medyada şahsımı itham ederek bazı mesajlar paylaşmaktadır.

-Ben Tokat Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili olarak, emir, talimat vererek siyaset yapan biri değilim; siyasette böyle bir tarzım da hiçbir zaman olmamıştır. Tokat’taki kitap fuarı için de hiç kimseyle alakalı olumlu olumsuz bir talimat veya bir talebim olmamıştır.

-Köşe yazarları nasıl bazı kişiler ve konularla alakalı rahatsızlıklarını ifade etme hakkına sahipse, siyasetçiler de aynı hakka sahiptirler. Ancak kim olursa olsun, değerlendirmelerimi asgari nezaket kuralları içinde yapmaya itina gösteririm; bunu herkesten de beklerim.

-Bilhassa muhatapları kadınlar olunca, üstenci ve aşağılayıcı bir uslupla konuşmayı tercih edenlerle alakalı olumsuz değerlendirmelerimi TBMM Genel Kurulu dahil her ortamda yaparım.

-Söylediğim her sözün yaptığım her işin arkasında dururum; söylemediğim sözden yapmadığım işten dolayı muaheze olunmayı da reddederim.

– Yapılan işi şiddetle kınıyorum ve derinlerde başka saikler ile yapılan bu saldırıların yasal yollarla da takipçisi olacağımı ifade etmek istiyorum”, diyor.

Görüldüğü gibi AK Parti Tokat Milletvekili AK Parti Grup Başkan vekili Avukat sayın Özlem Zengin çok açık ve net ifadeler kullanarak ortaya atılan iddiaları kesin bir dil ile reddederken, yalan ve iftiraları atanlardan hukuk içinde hesap sorulacağını dile getiriyor.

AK Parti Tokat Milletvekili AK Parti Grup Başkan vekili Avukat sayın Özlem Zengin üzerinden siyasi kazanç sağlamaya çalışanlar, sayın Zengin’i yıpratmak isterken, aynı zamanda AK Partiye dolaylı yoldan saldırarak  “Surda bir gedik” açmaya çalışıyorlar, ama nafile, sayın Zengin yaptığı bir hata var ise, geri adım atar, özellikle devlet ve millet meselesinde, asla doğrulardan taviz vermeden mücadelesini sürdürür, olur ya hata yaptığını gördüğünde hiç tereddütsüz geri adım atar ve hatanın düzelmesi için gayret eder.

AK Parti Tokat Milletvekili AK Parti Grup Başkan vekili Avukat sayın Özlem Zengin kendi mesleğinde kendisini ispat etmiş, siyasi arenada emin adımlarla ilerleyen, bilgili tecrübeli aynı zamanda yıllarca TV lerde önemli programlar yaparak halkın taktirini kazanan değerli bir siyasetçimizdir.

Bizler;  sayın Zengin üzerinden kirli siyaset yaparak rant sağlamaya çalışanları kınıyoruz, ayrıca sayın Zengin’in ismini kullanarak gereksiz siyasi polemik ortaya atanlarında kısa zamanda komu oyundan özür dileyerek ortaya atılan haksız saldırıların da son bulmasını istiyoruz.

Günün Sözü: Yeryüzündeki mazlumların, gariplerin, zayıfların, ezilen, sömürülen, hakkı ve ülkesi gasp edilenlerin sesi, soluğu, umudu Recep Tayyip Erdoğan.