SEÇİMLER GELDİ ÇATTI, SİYASİ OYUNLAR ZİRVE YAPTI!.

2023 seçimlerine şu an itibaren 36 parti katılacağı ifade edildi, bu sayının ilerleyen günlerde düşmesi mümkün.

Seçimler yaklaştı, seçime girmek isteyenler hedefe kilitlendi, pazarlıklar zirvede!.

36 partiden %7 lik barajı geçen parti sayısının 10 taneyi bulması söz konusu olmayacaktır.

Neden 36 parti seçimlere katılmak için çırpınıyor?

Gün geldi çattı, zaman daraldı, artık partiler arasında 24 saat pazarlıklar başlar ve devam eder ne zaman kadar?, Milletvekili listeleri Yüksek Seçim kuruluna verilen kadar.

Siyasi ayak oyunları ilk defa partilerin içlerinde başlar, sonra dışarıya sirayet eder derken genel merkezlerde her şey kitlenir.

Siyasi hareketlilik ve oyunlar içinde Cemaatler, tarikatler, şu veya bu STK ların güçlü insanları derken yaprak dökümü, listeler verilince son bulur!!!

Seçimlere girme hayalinde olanların çokluğunu görüyoruz.

Devlet memurları içinde veya değişik STK larda aday adayı olmak için sıra bekleyenler, daha sonra aday olmak için heyecanla nefeslerin tutulduğu anları yaşayacağız.

Peki gerçek anamda partilerde Demokrasi ve özgürlük varmıdır?

Milletvekili olmak veya sıralamaya girmek için ilk defa ilçe veya il teşkilatlarında postu bırakmak zorundasın!

Postu deldirmeden genel merkeze gitmek öyle her kişinin işi değildir.

Memlekete gerçek anlamda saf ve temiz duygularla hizmet etmek isteyenler ne kadar genel merkeze post deldirmeden gidebilir?

Ne garip değil mi?

Memlekete hizmet için, halkına samimi hizmet edip, memleketin huzurlu ve sağlıklı yönetilmesine katkı sağlamak için yola çıkanlar ne kadar başarılı olabilir?

Memlekette, Tarikatlar, Cemaatler, bazı STK ların en zirvede mücadele yaptığı zamanların yaşandığını düşünüyoruz!.

Bu sözlerimiz her parti için geçerlidir, ayrım yapmak mümkün değildir.

Partilerin sağlıklı çalışmasını engelleyenler ve  kitleyenler, adayların belirlenmesinde önemli roller peşinde olduklarını biliyor ve düşünüyoruz.

Bu ülkede ön yargıların aşağı seviyeye düşmesi için seçimlere girip ve kazanan Milletvekillerinin sağlıklı düşünmesi gerekir!.

Milletvekili seçimlerinde halkın tercihi ne kadar sandığa yansır?,

Seçmenlerin gerçek anlamda TBMM de görmek istediği kişi sayısı ne kadardır?

Evet, gün önemli günler,

Zaman önemli zaman

Bütün şer güçler ve ülkemsine samimi olarak hizmet edenlerin savaş alanlarının açıldığı günleri yaşıyoruz.

Sakın ha, tarikat ve cemaatleri küçümsemeyin.

Seçimlerde en etkili olmak için mücadeleyi Cemaatlerin ve tarikatların verdiğini düşünüyorum, sonra belli güç odakları, büyük iş adamları ve tabiki STK lar.

STK ları sakın göz ardı etmeyin.

Oyun oynamak isteyenler öyle zaman kolluyor ki, adam işin başına geldiğinde kendi geleceği için zaman kolluyor, “ben burayı ele geçirdiğinde şu hedefe ulaşacağım” düşüncesi ile oluşumların içine giriyor.

Hangi seçim olursa olsun, girmek istenilen herhangi STK da yer alanların %80 i gelecekte kendi çıkarlarına “nasıl hizmet yaptırırım”  düşüncesi ile hareket edildiğini görüyor ve yaşıyoruz!!!.

Şimdilik partilerdeki suskunluk devam ediyor.

Aday olmak isteyip de sırada yer alamayanlar; “şu adam sıraya girmiş, listeye yazılmış, bu kime ne zaman hizmet etikti?” diyerek sözler başlayacak, sonra ilk sırada yer alamayanlar; “genel merkezin yaptığı işe bak, bu adamın ne özelliği varda bunu ilk sıralara yazmışlar? Kim ilk sıralara yazılmış ise o çalışsın” sözlerini duyacağız ve hangi sırada yer alırsa alsın seçim dönemlerinde çalışması gereken Milletvekili adayları çalışmayacak, kenara çekilecek ve seçmenlerde verecekleri oyları adaylara göre değil, Genel Başkanların performanslarına göre oy kullanacaktır!!!!

Yazdıklarımı abartı olarak görenler olabilir, lakin bu gerçekleri her dönem yaşadık.

İşin özü şudur.

Vatan ve millet sevdalıları nasılki vatan ve milleti için canını vermekten çekinmiyorsa, seçimlerde sıralamada seçilecek sıraya girmek için mücadele etmeli veya kendisi gibi vatan ve millet sevdalısı insanın seçilmesi için olağan üstü gayret sarf etmelidir!!!

Gün, İt izinin At izine karıştığı günleri yaşıyoruz.

Genel başkanlar ne kadar her şeye hakim olabilirki?

Sonuçta genel başkanlarda insan, olağan üstü güce sahip olmadıkları gibi, yetiştikleri şartlar içinde hareket edebilirler.

14 Mayıs 2023 seçimleri yine çok dedikoduların olduğu bir seçim dönemi olacaktır.

Etrafımıza bir bakalım, hangi Milletvekili kendi rızası ile; “ben TBMM de yeterli hizmeti yaptım, gerekli mücadeleyi yaptım bundan sonrada şu kardeşim, arkadaşım hizmet yapsın” diyen bir kişiyi gördünüz mü?.

İnsanların çoğunluğu bencil!.

Kendinde hiçbir özellik yokken, kendisini dev aynasında görenlerin çok olduğu günümüzde kimin seçildiği önemli değil.

Seçilirken küçük dilleri gözükenler, seçildikten sonra; “vay be ben neymişim de haberim yok” havasına bürünüyor ve devamında halktan kopuyor.

Bu seçimde kimler seçilecek?, kimler küsecek ve kenara çekilecek?, kimler listelere giremediği için daha önceki düşüncelerinden vazgeçip, liderine karşı hareket edecek?, kimler partiye kızıp oy vermeyecek veya oy verilmemesi için etrafına kötü düşüncelerini yayacak? Göreceğiz!!!

Millet vekilliği bir mesleğe dönüşmemelidir.

Vatan sevdalısı olan bir insan kendisine verilen görevi layıkı ile her bulunduğu yerde hizmet ediyorsa o kaliteli, mükemmel insandır!.

Milletvekili seçiminden sonra, Belediye başkanlığı seçimleri gelecek ve burada yaşananları da göreceğiz.

Belediye başkanlığı adaylığında çok sayıda insan aday olur, seçimlere giren partilerden bir parti seçim kazanır, seçim kazanamayan adaylar ve partiler seçimden sonra memleket meselelerinde mücadele den bir kişiyi gören varmı?

Mesele bu kadar net ve basit!!!.

Günün Sözü; Bu dünya koca bir handır. Hanın sahibi yaradandır. İyisi ile kötüsüyle zaten bir imtihandır.