Cemalettin Bilgin

SİYASETTE ORTA OYUN BOZULDU!

Siyaseti birileri dizayn etmeye çalışırken, oyunu ortaya koyanlar, bozguna uğradı.

Tiyatroda Orta oyun önemlidir, artık eskisi gibi Tiyatrolar halkın beğenisine çıkmıyor ama, siyasette Orta oyuncular ortaya çıkmaya başladı.

Geçtiğimiz hafta Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan  kendi köşesinde ona bilgi verdiği iddia edilen ciddi bir konuyu kaleme alarak, CHP Genel başkanlığı seçimine Cumhurbaşkanlığının müdahale edeceği iddialarını yazdı.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan CHP genel başkanlığı seçimleri ile ilgili yazdığı yazıdan sonra siyasi kulvar birden ateş çemberine dönüştü, oluşturulan Ateş çemberinden geçmesi istenen oyuncular, figüranlara; DUR! Bakalım diyerek, Orta oyunun bozulmasını sağladılar.

Oyunu yazanlar CHP ve AK Parti düşmanlığı üzerine hayatlarını devam ettirmek isteyenlerdir, oyunu sahneye koyanlar ise oyuncu olarak, sayın Cumhurbaşkanımızı ve CHP genel başkanlığı ve CHP Cumhurbaşkanı adayı sayın Muharrem İnceyi seçtiler.

Nedeni şudur. CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu kendi koltuğunun sallanmaya başladığını görmüş olmalı ki, kendisine CHP genel başkanlığında  en rakip olarak gördüğü sayın İnceyi CHP delegelerinin en büyük siyasi rakip gördüğü sayın Cumhurbaşkanımızın ismini kullanarak yıpratılmak isteğidir.

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan, kendisine bilgi veren kaynağının Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğünü iddia ettiği o ismin Muharrem İnce olduğunu açıkladı, iddiaları ile siyasi ortam toz dumana karışmıştı, bu açıklamalardan sonra bizlerde Anadolu’nun bir köşesinde ülke gerçeklerini gören insan olarak şu düşüncelerimizi tarihe not düşmüş idik.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan CHP genel başkanlığı konusunda herhangi bir tasarruf içine gireceğini sanmıyoruz,  bu siyasi etik bakımından mümkün değil, ayrıca Muharrem beyin CHP genel başkanı olmasını istemez!, neden mi?, sayın Muharrem İnce’nin liderlik vasıfları, sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan daha fazlada onun için”, demiştik ve devamında şunları ifade ettik.

Siyasette belli hesaplar yapılır tabi ki ama Muharrem beyin CHP genel bakanı olması halinde CHP de önemli hareketlilik olacağı için karşı partiler bunu istemezler.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan ve ona bilgi verdiği iddia edilen kişiler Muharrem beyin gelecek seçimlerde ilk önce CHP genel başkanı, sonrada Cumhurbaşkanı adayı olmaması için onun ciddi olarak yıpranmasını istemiş olmalılar ki, Muharrem beyin çok fazla yıprana bilmesi için sosyal demokrat insanların çoğunun sevmediği  bilinen sayın Cumhurbaşkanı ismi kullanılarak yıpratılması olarak öne çıkmaktadır.

Şunu kesin olarak bilmek gerekir, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan CHP genel başkanlığına asla müdahalede bulunmaz ona bir faydası olmayacaktır, ancak sayın Cumhurbaşkanımızın şu düşüncesi olabilir, mesele memleket meselesinde, ülkemizin birlik ve beraberliği meselesinde, Türkiye’nin bağımsız bir ülke olması konusundaki çalışmalarda Muharrem beyin CHP genel başkanı olmasını düşünür çünkü, Muharrem bey Yerli ve Millidir, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığı konusunda asla ABD ve AB ülkeleri boyunduruğunda olmasını istemez, ama sayın Kemal Kılıçdaroğlu ülkemizin bağımsız olmamasını isteyen ülkeler ve siyasi oluşumlara destek verdiği için sayın Kılıçdaroğlu’nun Milli ve Yerli olduğunu söylemek çokta doğru olmaz, bu küçük ama önemli ayrıntıyı verdikten sonra gelişmelere bakmaya devam edelim” dedik.

Bizler ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu daha ilk günde yazdık ve söyledik, ama oyunu sahneye koyanlar özelikle Cumhurbaşkanımızı yıpratmak için olağan üstü gayret sarf ettiler, fakat aslı olmayan bir iddia ile Cumhurbaşkanlığı makamının yıpratılamayacağını görünce bu kez taraflar yani oyunu sahneye koyanlar bir birlerini suçlamaya başladı.

Vahim sonuç şudur, sayın Muharrem İnceyi siyaset sahnesinden silmek için Cumhurbaşkanlığı makamını kullanmanın çok yanlış olduğunu bilmeleri gereken küçük beyinliler, sahnede oyun oynarken karşılarına çıkan Surlara kafalarını vurunca uyandılar ama nafile.

Ok yaydan çıkınca Oku tutmak mümkün değildir, Cumhurbaşkanlığı üzerinden sahnelenmek istenen oyun, İstanbul surlarına çarpar gibi duvara tosladı, sayın Cumhurbaşkanımızı kısır siyasi çekişmelere çekerek ülke gerçeklerinin uzaklaştırmak isteyenler amaçlarına ulaşamadı ve artık oyunu ortaya atanlar mahkeme koridorlarında hesaplaşamaya başladı.

Burada ifade etmek istediğimiz nokta şudur, bizler sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya atılan oyun içinde olmayacağını kesin ve net ifadeler kullanarak yazdık, sayın Cumhurbaşkanımızda kendisine yönelik olarak atılan iftiralar karşısında, siyasi rakip olarak Kemal Kılıçdaroğlunun olmasının kendisi bakımından gayet olumlu olduğunu içeren konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanımız grup konuşmasında; “hiçbir CHP li ile görüşmedim, Külliyeye giriş çıkışlar kayıtlı, ayrıca sayın Kılıçdaroğlundan daha ideal genel başkan olamaz” diyerek konu hakkındaki detaylı açıklaması  yaşanan sürece son noktayı koymuş oldu.

Bizler Anadolu’nun bir köşesinde memleket meselelerine kafa yorarken, Ankara’nın göbeğinde ve bu ülkeyi yönetmeye talip olan bazı siyasetçiler yaşanması mümkün olmayan konula yaşanmış gibi halkımıza empoze etmesi siyasetin kirli yüzünü göstermektedir.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaoğlu bir TV kanalında kendisine sorulan soruya; “evet doğrudur, ama şimdi isim veremem” şeklindeki cevabı bile bu ülke gerçeklerini bilmeyen bir siyasi parti liderini ortaya çıkartıyor.

Ülke gerçeklerini bilmeyen bir siyasi parti lideri, her siyasi parti lideri için en kolay siyasi rakiptir, sayın Kılıçdaoğlu bugüne kadar yaptığı gaflardan ve hatalardan bir tanesini daha yaşadı ve halkımıza yaşatmış oldu.

Bizler bir gazeteci olarak gelen her konuyu kaleme almıyoruz, araştırıyor soruşturuyor gerektiğinde işin içine girerek bizlere verilen haberin doğru olup olmadığına bakıyoruz, haber doğru ise halkımızı ilgilendiren bir konu ise onu haber yapıyoruz.

Birileri siyaseti dizayn etmeye çalışırken CHP genel başkanı sayın Kılıçdaoğlunu devreye sokarak oyun oynama çalıştı, yanlış ve hata yine Külliyeden geri döndü.

Birileri halen  Külliyeyi sıradan bir kurum olarak görüyor, o birileri şunu bilmelidir, Külliye artık Dünyaya yön veren çok önemli bir kurumdur, Külliye üzerinden rant sağlamaya çalışanlar, Külliyenin Surlarına çarparak ters yüz olmaya mahkumlardır.

Şu anlamlı sözler ile nokta koyalım anlayanlar için. Kim makamıyla övünürse, FİRAVUN’a baksın!.  Kim malıyla övünürse, KARUN’a baksın!.  Kim rütbesiyle övünürse, HAMAN’a baksın!.  Kim soyuyla övünürse, EBU LEHEB’e baksın!.  Kim ilmiyle övünürse, ŞEYTAN’a baksın!.  Allah bizleri, kibirden benlikten korusun, diyor ve anlayanlar için önemli bir öğüdü hatırlatıyoruz.

Günün Sözü: HAK VE HAKİKAT ASLA ORTADAN KALKMAZ.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.