Niksar Yeşilkaya köyünden olup Enerji Piyasası düzenleme kurulunda 8 yıl çeşitli görevlerde bulunmuş Salih Özdemir başvurusunu yaptı.

AK Parti İl Başkanı Metin Polat’a başvuru formunu teslim eden Özdemir’’ Yaklaşık 9 yıl boyunca enerji projelerinin yönetimiyle ilgilendim. Yatırımcı bir kamu kuruluşu olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundaki deneyimlerimi Tokat için kullanmak istiyorum. Tokatta istihdam artıracak ve Tokat’ımıza tersine göçü başlatacak altyapı projelerinin ve yatırımların takipçisi olacağım.’’ Dedi.

Niksar’lı Hemşerimiz olan Salih Özdemir’’ 1975 Tokat Niksar Yeşilkaya (Eynesil) Köyü doğumlu  olup. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra 1995-96 Eğitim Öğretim döneminde Tokat İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.. Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine giren ve 2000 Yılında Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Halen ikinci lisans olarak Hukuk Fakültesi okumaktadır. Öte yandan  2001 –2009 yılları arasında Maliye Bakanlığında Müfettiş olarak çalışan Özdemir 2009 Yılından bu güne kadar da Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda sırasıyla Uzman, Grup Başkanı ve Daire Başkanlığı kadrolarında görev yaptı.

Evli ve üç (3) çocuk babası olan Özdemir. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.