SINIR NAMUSTUR, sözü genel bir ifadedir, kullanıldığı yere göre değişkenlik gösterir.

Son günlerin en çarpıcı sözleri arasında giren “SINIR NAMUSTUR” sözü CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir kez daha gün yüzüne çıktı.

SINIR NAMUSTUR sözünün altında bir yazı olunca onun hedefi bellidir.

Köşemde bugüne kadar hiç resimli bir yazı yazmadım ama, işin detayı ta olarak anlaşılsın diyerek CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alarak sunmak istedim.

Aşağıdaki resimde CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu CHP genel merkezine asılan pankartta ne demiş?; “SINIR NAMUSTUR” demiş.

Evet;  söz güzel ve anlamlı, sınırlarımız yol geçen hanı olmaması için, ülke sınırlarımızı sahiplenmek için önemli bir düşünce ve paylaşım olmuş.

Peki birkaç ay önce CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu böyle bir paylaşımı yapmışken, iki gün önce TBMM de yapılan oylamada neden CHP grubu olarak Teskerenin geçmemesi için RED oyu verdiler?

Yukarıdaki resim birkaç hafta önce halkın dikkatini çekmek üzere yazılan pankart.

Amacı ve hedefi belli olan bu anlamlı söz CHP genel başkanı ve genel merkezi tarafından asılıp çeşitli medya kuruluşları tarafından yayınlanan sözlerin hedefi belli iken ve daha önce TBMM de yine hükümet tarafından aynı şekilde teklif edilen Türk Askerinin yurt dışında operasyon yapabilmesine imkan tanıyan Teskereye CHP genel başkanı ve grubu EVET oyu verirken bu kez neden Teskereye HAYIR oyu kullandılar?

Daha önceki teskere ile, Kelimesi kelimesine aynı olan ve iki yıl önce “evet” dediği Suriye-Irak tezkeresine dün “hayır” diyen Kılıçdaroğlu’nun amacı acaba!, terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP oyları için ülke güvenliğini tehlikeye atmak değimlidir?

PKK terör örgütü destekçisi HDP ile siyasi birliktelik uğruna böyle bir hatayı CHP nasıl kaldıracaktır?

CHP’nin gerçek anlamda Atatürkçü düşünceye sahip Vatan sever seçmenlerine CHP genel başkanı bu hatayı nasıl izah edecektir?.

Hükümet olmak çok mu önemlidir?

Terör örgütü ile iç içe olan bir siyasi uzantı ile birlikte olmak, hükümeti yıkmak CHP genel başkanına ne kazandıracaktır?

Niyet okuyucu değiliz, olamayız da, lakin PKK terör örgütünün siyasi uzantısı ile 2023 seçimlerinde seçim ittifakı yapmak çok mu önemlidir?

CHP genel başkanı hayatının en büyük hatasını yapmıştır.

Sırtını Türk halkına dayaması gereken Cumhuriyetin kurucu partisi CHP bu hallere düşmemesi gerekirdi!.

Bu üzücü oylama karşısında çok şeyler yazmak mümkün ama, bizler şunu not düşerek yazımıza nokta koyalım.

CHP’nin kurucu lideri Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün kabirde kemiklerini sızlaması bizleri çok üzer CHP böyle durumlara düşecek bir parti olmaması gerekirdi.

Yazık oluyor!….

Günün Sözü; “Sen ki Şerrin içerisine hayır’ı gizleyensin. Hakkımızda her şeyin hayırlısını ver Allah’ım” Amin.