yesilniksar

ŞİMDİDEN YAZAYIMDA!.

Yerel seçimlere 6 ay var, bakalı bu seçimde partiler nasıl bir siyasi yol haritası çizecek?.

AK Parti Niksar ilçe başkanı Kemal Yılmaz kardeşimiz kendi sosyal paylaşımında aşağıdaki kriterleri AK Partinin seçimlerde aradığı kriter olarak yazmış, bizde hep birlikte bakalım nasıl bir seçim aday krıteri;

Ak Partimizin aradığı olmazsa olmaz 5 kriter

I- Ehliyet

2- Liyakat

3- Sadakat

4- Adalet

5- Tevazu

5 önemli kriter ve de bir parti adayında olması  gereken özellikler.

Ehliyet; bu kısım biraz lastikli madde olmuş nereye çeksen o tarafa gider, ehliyet denince akla araç ehliyeti gelir, Belediye Başkanlığı için, Belediye Meclisi için, İl Genel Meclisi için ehliyet olmadığına göre acaba bu madde  bulunduğu şehri seven, yaşadığı şehre çeşitli destek ve katkılar sağlayıp o şehirde yaşayan insanların huzurlu, mutlu olması için ekonomik ve çeşitli kalkınmasını sağlamak için çalışma yapmış kişi” olarak mı düşünüldü?, bunun bilinmesi gerekir, sanırım son yazdığımı düşünce ehliyet maddesine girmiş olabilir.

Peki bu maddeye şimdiki Niksar Belediye başkanı uygun mu?, sanmıyoruz.

Örnek vermek gerekirse 4.5 yıl dolmak üzere hangi hizmeti layıkı ile yapmıştır?, bugüne kadar en dikkat çeken hizmet Cumhuriyet meydanı ve FSM caddesi arasındaki yeni belediye iş merkezidir, bu merkezle birlikte yapılan işyerlerinin halen Elektrikleri bulunmamaktadır, insanlar Elektrik olmadığı için işyerlerini kiralanamıyorlar, ne garip değil mi?, şehrin en merkez, bölgesinde işyerlerinde Elektrik yok, işyerleri aylardır boş bekliyor, yeni bir bina olduğu halde işyerlerinin içinde lavoba yok, lavoba takılsa bile atı Su gideri yok!…

Başka ne var?, söz konusu iş merkezi banka kredisi ile yaptırıldı, başkan Özcan bu binanın başlangıcından bitimine kadar kendisi bizzat ilgilendi, bina içinde Düğün salonu yapıldı, bina yapan müteahhitten tam teslim alınmadan veya alınmış olsa da, daha içerde hiçbir faaliyet yapılmadan, yeni yapılan düğün salonu  tamamen sökülüp tüm Elektirk sistemleri ve dekorasyonu yenilendi, buraya müteahhit dışında belediye yeniden kaç TL harcandığını bilen yok, Belediye Meclisi üyeleri dahil, binanın yıkılmasından yapılacak projeye kadar her şeyi ile bizzat ilgilenen kendisinin “İnşaat Mühendisiyim” diye öğündüğü bir kişi yapılıp daha teslim alınmayan salon için belediyeyi milyonlarca lira zarara sokuyorsa, bunun halen hesabı dahi bilinmiyorsa, sorulmuyorsa kime ne diyelim?, demek ki ehliyet sahibi olamamış!. Yapılmak istenen hizmet binası doğru ama hedefine ulaşamadı, 300-400 araç parkına sahip olması  gereken bir bina sağlıklı kullanılamaz halde şehrin en güzel alanında duruyor, binanın ufak tefek hatalarını da yazmıyoruz, “küçük kusurlar Kadı kızında da olur” halk tabiri bizler içinde geçerlidir.

Liyakat; işte bu madde çok önemli, hem belediye başkanlığı, hem belediye meclisi üyeliği, hem de İl Genel Meclisi üyeliği için Liyakat gerçekten önemli. Liyakat sahibi olan insanlar yaşadığı şehre, hayat verir, can verir, insanlara huzuru ve mutluluk verir, hizmetlerin gelmesinde etkili olur, gelen hizmetlerden insanlar mutluluk duyar. Peki Niksar Belediye başkanı bu maddeye uygun mu?, sanmıyoruz!…

Sadakat; bir partide ve ya siyasi liderin kendi partilileri içinde bu maddeye çok önem verir.

Siyasetin içinde bulunan insanlar kendi bulunduğu parti liderine sadakat gösterip, onunla uyum içinde çalışırsa, hem parti lideri ve kadroları huzurlu çalışma ortamı bulur, huzurun olduğu yerde her şey mükemmel hala gelir. Peki şimdiki Niksar belediye Başkanı bu maddeye uygun mu?, sanmıyoruz, hiçbir zaman AK Parti ruhuna ve felsefesine uygun hareket ettiğini düşünmüyoruz, başkanlığa başladığı zamandan beri sürekli insanlarla kavga etmekten hoşlanıyor, AK partinin yıpranması için insanları incitiyor, partiden soğutuyor, gerçekten AK Partili olan insanlar başkanın sayesinde bu partiden uzaklaşarak kenara çekildiklerini herkse bilir.

Adalet; bu maddede önemli AK Partinin, parti ruhu Adalet ismi ile başlıyor, Adaletin olmadığı yerde ne huzuru olur nede hizmet. AK Partili olan bir insan kesinlikle adil olmalı, adil hizmet yapmalı, insanlara adil davranmalı, kendi partilisine adil hizmet vererek husumetin olmamasını sağlamalıdır. Peki bu Adalet maddesi Niksar Belediye başkanında var mı?, kesinlikle yok, olmadığını herkes bilir, belki bazı yandaşları var olduğunu söyleyebilir buda onlar için normal çünkü adalet yalnızca onlar için varlığını gösteriyor.

Adaletin olmadığını her esnaf bilir ama kendi menfaat grupları içindekiler “adaletli” derler çünkü adaletli ödeme onlara yapılıyor, Niksar Esnafı artık Niksar Belediyesine mal vermemek için nerede ise sırtını dönüyor, neden mi? çünkü belediye hizmet aldığı işletmeye adaletli ödeme yapmıyor, kendilerine yakın yandaşlarına hem ihalesiz iş yaptırıyor, hem de ödemelerini en kısa zamanda ödeyerek yandaşlarına önemli destek sağlıyor!.

En son madde de çok önemli Tevazu; Tevâzu sahibi insana mütevâzı denir. Tevâzû; alçak gönüllü olmak, Hak karşısında hiçliğinin idrâkine erebilmektir. İnsan kendisinde bulunan ilim, mevkî ve mal gibi her hangi bir nîmet sebebiyle, bunlardan mahrum olanlara karşı üstünlük iddiâ ederek maddî-mânevî haksızlık yapmamaktır. Bu önemli sözlerin hangi kısmında Niksar Belediye Başkanı var?. insanlara kin ve nefret duyguları ile bakan, her fırsatta sevmediği insanları karalamaktan geri durmayan, her türlü çirkin sözlerle insanları şikayet eden bir insan Tevazu maddesine nasıl girecek, bu düşüncelerim resmi yazışmalarda bile var!. AK Parti ilçe başkanlığının veya İl başkanlığının toplantılarında veya özel görüşmelerde veya verdiği şikayet dilekçelerinde kimler için neler söylemiş?, bunlar yazılı metin dilekçelerinde veya yazılı beyanlarında mevcut.

Her cümlesi çok değerli olan bir metnin şu kısmına ikinci defa dikkat çekmek isterim; “mevkî ve mal gibi her hangi bir nîmet sebebiyle, bunlardan mahrum olanlara karşı üstünlük iddiâ ederek maddî-mânevî haksızlık yapmamaktır” bu tarif TEVAZU; maddesini tarif ediyor, başkan Özcan kendisini ne garipse hep üstün vasıflara sahip tek kişi olarak anlatmaya tarif etmeye çalışıyor.

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanlarına verdiği talimatlarda ve konuşmalarında ne diyor?; “çeşitli hizmetler  yaparak insanların ihtiyaçlarını kazanabilirsiniz ama, hizmetleri yaparken insanların gönüllerini almadıktan sonra yapılan hizmetin bir anlamı kalmaz, gönülleri fet etmek en güzel hizmettir” diyor. Peki bir siyasi partinin genel başkanının sözleri o partinin içinde buluna her yetkiliyi bağlamaz mı?, tabi ki bağlar, ama Niksar Belediye başkanını ne garip ki bağlamıyor, bağlasa idi FETO terör örgütünden alınan FEM dershanesini akrabaları aldığı için işyeri açma ruhsatı vermezdi, vermemesi gerekirken birde terör örgütünden alınan binanın resmi işlemlerinin yapılması için gayret etti, buda yetmedi bizlerin yaptığı mücadeleden rahatsızlık duydu defalarca bizleri şikayet etti dava açılmasını sağladı, mahkemelere gitmemizi sağladı, ama çok şükür başkanlık makamının gücünü kullanarak bizleri mağdur etmeye çalışsa da, devletimiz  gasp edilmek istenen bina satışına daha fazla göz yummadı ve “bina maliye Hazinesinindir” diyerek binayı devletin olması sağlandı.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın, AK Partiden seçilmesi gereken maddelerin hiç birine uygun olmadığı belli, ama en vahim ve acı tablo Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ terör örgütü ile mücadelesi içinde FETÖ terör örgütünden alınan dershaneyi bacanağı ve akrabalarının almasına göz yumması, her şeyi açık ve net ortaya koyuyor.

Günün Sözü: GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.