2023 seçimleri yaklaştıkça daha neler neler duyup öğreneceğiz!!!

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener Diyarbakır’da “silahlara veda” diyerek kime ne mesaj verdi?

Diyarbakır’daki konuşmada “PKK terör örgütü halkımızın üstünden elini çekmeli, yeter artık terör bu bölgede son bulmalı” demeli idi, bundan daha önemlisi, DİYARBAKIR ANNELERİNİN YANINA GİDİP; “sizi kutluyorum, PKK terör örgütünün dağa kaçırdığı çocuklarınızın geri verilmesi için başlattığınız bu kutlu duruşunuzu saygı ile karşılıyorum, eski İçişleri bakanı olarak evlatlarınızın dağa çıkarılmasına mani olamadım ama, siyasetçi olarak bu belanın son bulması için sizleri sonuna kadar destekliyorum” demeli idi!

Diyarbakır annelerinin terör örgütü PKK ya karşı vermiş oldukları tepkileri desteklemeyen ve Diyarbakır’a gittiği halde Diyarbakır annelerini ziyaret etmeyen hiçbir siyasetçi ülkemizin terörle mücadelesinde başarılı olması mümkün değildir.

2023 seçimlerine giderken HDP ile aynı masaya oturan ama 6lı masayı oluşturan partiler 7. Ortağı masanın üstüne almak istemeyenler, 7. Ortak masanın yan tarafında dursada, her zaman 7. Ortakla iş birliği yapan, iş birliği yapmıyormuş gibi gözüken İYİ Parti, HDP nin ve PKK nın tepkisini çekmemek  için sürekli sağa sola yalpa yaparak halkımızın kafasını karıştırmaktadır.

Sağa sola yalpa yapmaya gerek yoktur.

Diyarbakır’da Diyarbakır annelerinin amacı, hedefi istekleri bellidir.

Diyarbakır annelerinin tek arzuları ve beklentileri HDP Diyarbakır il başkanlığı yetkililerinin nöbetteki annelerin çocuklarını elde ederek dağa çıkartan ve silah vererek Türk askerine kurşun atan çocuklarına yeniden kavuşmaktır.

Diyarbakır annelerinin tek beklentisi çocuklarına kavuşmaktır.

Diyarbakır’a parti toplantısına giden İYİ Parti genel başkanının nezaketen de olsa annelerin çadırlarına uğramaları gerekirdi ama uğramadı neden uğramadı?

MHP den ayrılarak İyi partinin peşine koşan Ülkücüler, Milliyetiler Allah aşkına şapkanızı yana bırakın ve düşünün.

MHP yi bölmek ve parçalamak için, MHP yi ele geçirmek isteyen ve MHP genel Başkanını suçlayıcı diller kullanarak parti kuran İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener nasıl oluyor da ülkücü ve Milliyetçi oluyor?

Seçimler yaklaştıkça ilginç düşünceleri öğreniyoruz.

Bizler seçmenler olarak çok dikkatli olmak zorundayız.

Süslü sözlere asla kapılmamalıyız.

Biz Türk ve Müslümanların en büyük zafiyeti, karşımızdaki insan dibi ve milli duyguları içeren güzel sözler sarf edince hemen ona inanıyoruz, sonra felaketle yüz yüze kalıyoruz.

İçişleri Bakanlığı yapmış bir kişi, PKK terör örgütü aleyhinde konuşmuyorsa, sağa sola yalpa yaparak bazen kerhen eleştiriyorsa, bu tehlikenin ne kadar büyük olduğunu gösterir.

Birileri “daha önce terör bitmiş idi” deseler de ülkemizde PKK terör örgütü  bitme noktasına 2-3 sene içinde gelmiştir.

Terör örgütleri dağlarda kırsalda yaşayarak eğitim alırlar sonra ağa babaları “eylem yapın” dediklerinde şehir merkezlerine gelerek eylem yaparlar.

Bugün dağda, kırsalda terör örgütlerinin yaşamam şansı nerede ise kalmamıştır.

Ülkemiz insanlarının yaptıkları İnsansız Hava araçları sayesinde dağda ve Kırsalda silahlı eğitim yapıp şehir merkezlerine inme şansı kalmayan teröristler, mağaralardan kafalarını çıkartamaz olmuştur.

Milliyetçi olduğunu söyleyen İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener, Güvenlik kuvvetlerimiz için hayati öneme sahip olan insansız hava araçlarını üreten BAYKAR grubuna “dokunacağız” dediğinde neden Deva partisi genel başkanı Ali Babacan’a; “hatalı bir yaklaşım, insansız hava araçlarını üretenler ülkemizin güvenliği için hayati önem taşıyor, bu sözler doğru değildir” diyerek neden eleştirmedi.

Stratejik ortak olduğu söylenen ABD den çeşitli silahlar almak isteyen ülkemiz, ne yazık ki ABD ve bazı AB ülkelerinden silah alamıyordu, ülkemizi savunmak için ve terör örgütlerini bertaraf etmek için ülkemizin ihtiyacı olan silahları yapan kendi insanımız olunca neden sahip çıkılmıyor.

Özellikle burada iki önemli husun altını çizmek isterim.

Eski İçişleri Bakanı olan ve kendisini Milliyetçi ve hatta Ülkücü olarak anlatan Meral Akşener ülkemizde terör örgütlerinin bitmesi için mücadele etmesi gerekir ve de bitmesi için çalışan, teknik ve teknoloji üreten kim olursa olsun, hangi Yerli ve Milli firma olursa olsun desteklemesi gerekirken, yaşananlar karşısında suskun kalması, arada bir hamaset nutukları  atarak Milliyetçi ve vatan sever olmak mümkün olmadığını herkes bilir.

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener; “silahlara veda” dediği konuşmasında alenen “PKK terör örgütü artık silah bırakmalı, Diyarbakır annelerinin göz yaşları dinmeli terör örgütünün kaçırdığı annelerin evlatları evlerine bırakılmalı” demesi gerekirken, sanki iktidara gelince Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgedeki operasyonlarına “son verecek” intibasının bırakılması ülkemiz için çok tehlikeli bir düşüncedir.

Hiç sağa sola çekmeye, sözleri lastikli hale getirmeye gerek yoktur.

Gerçek vatan sever ve de Milliyetçi olan bir  siyasetçi, ülkemizi 40 yıldır kan gölüne çevirmek isteyen PKK terör örgütüne karşı en sert sözleri sarf etmeli, devletimizin terör örgütleri ile yaptığı mücadeleyi kesinlikle desteklemelidir.

Ülkemizin hangi bölgesinde terör hareketleri olursa olsun, mutlaka son bulmalı ki bölgeler ve ülkemiz kalkınmasını sağlamalıdır.

Devletimiz 40 yıllık terörle mücadelede 1 Trilyon Dolardan fazla para harcadığını, bu harcanan paranın ülkemizin kalınması için harcanmış olsa Türkiye Cumhuriyeti devletini kimse çeşitli baskılarla MANDA yönetimlerine almak için çaba gösteremez.

Şu söz kıymetlidir. “ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR” su söz günümüzde daha da kıymetli hale gelmiştir.

Çünkü; ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenlere çeşitli çekilerde destek verenler, bu sözlerin gerçekleştiğini görmemek saflık olur.

Kimse sağa sola lafları çekmesin.

SİHALAR ve İHA’lar ülkemizin güvenliği için kıymetlidir, üretenlere söz söyleyenler terör destekçileridir.

Diyarbakır annelerinin sesine kulak vermeyenlerde asla vatan sever Milliyeti değildir.

Günün Sözü; Gün gelecek zordu ama, Elhamdülillah başardık diyeceğiz.