image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider

Niksar Serenli beldesinde 1200 dönüm arazide başlatılan Ceviz fidanı dikim çalışmaları son aşamasına geldi.

Cumartesi günü saat 11 de Serenli beldesi ekonomik kalkınma hamlesi yaparak 1200 dönüm araziye Ceviz dikimi başlattı.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Serenli beldesinde yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Serenli beldesine giderek ceviz Fidanlarının toprakla buluşmasını sağladı.

Serenli beldesindeki Ceviz Fidanı dikim çalışmalarına AK Parti Tokat Milletvekilleri, Avukat Yusuf Beyazıt, ak PARTİ İl Genel Meclisi Başkanı Avukat Erol Duyum, Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, AK parti İl başkanı Metin Polat çok sayıda kurum amiri misafir katıldı.

Serenli beldesinde yapılan Ceviz Fidanı dikim öncesinde Serenli Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Elmalı Serenli beldesinde yapılan çalışmalardan kısa olarak bilgi verdi ve çalışmaya katkı sağlayan Tokat valisi Dr. Ozan Balcı ve yetkililere, çalışanlara belde halkı adına teşekkür etti.

Serenli Fidan dikim töreninde Niksar İlçe tarım müdürü Namık Özdüzgün, yapılan çalışalar hakkında teknik bilgi verdi, daha sonra İl Tarım Müdürü Orhan Şahin Ceviz Fidanı çalışmaları hakkında kısa bilgiler verdi, daha sonra Niksar kaymakamı İlhami Doğan kürsüye davet edildi, Doğan etkinliğe katlan başta Tokat Valisine, Milletvekillerine teşekkür ettikten sonra Serenli belde halkına teşekkür etti  Doğan; “Serenli bölgesine bu anlamlı çalışmanın yapılması için çok sayıda çalışma alanlarını ziyaret ettim, bu değerli çalışmayı bölgemize kazandıran sayın Valimize, Milletvekillerimize, Özel İdare Meclis başkanı, İl Genel meclisi üyelerimize, Genel Sekreterimize eve emeği geçen herkes teşekkür ediyorum, bu çalışmaların kalıcı olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz, bu anlamlı çalışmaların daha da anlamlı olması için bölgemizde Ceviz Enstitüsünün kurulması doğru bir karar olacaktır, bölgemize ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Serenli beldesindeki Ceviz Fidanı dikim çalışmalarına katılan AK parti Tokat Milletvekili Avukat Yusuf Beyazıt şunları dile getirdi; “ değerli dostlar bugün  burada olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim, daha Tokat Cevizle Kalkınıyor projesi kapsamında yapılan bu değerli çalışmayı çok önemsiyorum, bu çalışmalardan dolayı başta sayın valimizi yürekten kutluyorum, emeği geçenlere teşekkür ediyorum Allah herkesten razı olsun, Cevizin ana yurdu Niksar’dır, Niksar Cevizi özeldir, geçen yıllarda Orman ve Su İşleri eski bakanımız sayın Veysek Eroğlu’nu Niksar’a getirerek bölgenin Ceviz için büyük potansiyel odluğunu anlatmış idik, bugün Niksar’a ve Tokat bölgesinde yapılan bu çalışmaların ne kadar anlamlı olduğunu yaşıyoruz, bizler Kelkit Vadisinin Ceviz Vadisi olmasını arzu ediyoruz, inşallah Vali beyin başlattı bu çalışma bütün Kelkit Vadisinde hayat bulacaktır, Niksar Cevizini özel yapan bölgenin iklim şartlarıdır bu özel vadide yaşayan insanlara hizmet yapmak boynumuzun borcudur, hayırlı olsun” dedi.

Serenli beldesinde yapılan çalışmalar kapsamında Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı kürsüye davet edildi şu bilgileri verdi; “DOKAP kapsamında başlattığımız çalışmaların en kapsamlısı Ceviz  fidanı dikim çalışmalardır, Tokat DOKAP kapsamında önemli katkılar alıyor bu çalışmaları önemsiyorum. Tarımın, çiftçinin ve üretimin dostuyuz. Diktiğimiz fidanlarla sadece çiftçimiz zenginleşmeyecek, memleketin kurduna kuşuna, börtüsüne böceğine, havasına suyuna toprağına da katkı sağlayacak.”dedi.

Vali Balcı; “bu çalışmalar katkı sağlayan Serenli halkına teşekkür ediyorum kutluyorum, çalışkan Serenli halkının çalışkan belediye başkanını da kutluyorum, bizler Valilik olarak her zaman çalışanın yanında olduğumuzu ifade ettik, çalışan insanları destekliyoruz” dedi.

Tarım Tokat, Ceviz Kabuğunu Kırıyor’ projesi kapsamında Serenli’de 1600 dönüm alanda 27 bin ceviz toprakla buluştu. Vali Ozan Balcı; ”Hüseyingazi ve Bakışlı köylerinde de Ceviz fidanı dikeceğiz.Toplamda 14 bin dönüm alanda 230 bin ceviz fidanı dikimi gerçekleştireceğiz, hayırlı olsun.” dedi.

Törende, Vali  Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili  Yusuf Beyazıt, İl Genel Meclis Başkanı  Erol Duyum, Niksar Kaymakamı, belediye başkanı, il ve ilçe protokolü ile Serenli köyü çiftçileri tarafından ceviz fidanları toprakla buluşturuldu, Serenlili bayanlar misafirlere sıcak Çökelekli, patatesli Katmer, Çay ikramında bulundular, Vali Balcı, Milletvekili Beyazıt kendilerine ve misafirlere ikramda bulunan bayanların çalıştığı çadır tarafına giderek bayanlara teşekkür ettiler, misafirler daha sonra Tokat’taki programlara katılmak üzere Niksar’dan ayrıldılar.