Şehit ailesine küfür eden Kocaeli Milletvekili ve İP genel başkanı Meral Akşener ve Grup başkan vekili Müsavat Dervişoğlu’na tepkiler devam ediyor.

İP eski grup başkan vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit bacısına küfür etmesi sonucu ülke genelinde Türkkan’a tepkiler devam ederken, Türkkan’a sahip çıkan İP genel başkanı Meral Akşener grup konuşmasında şehit ailelerine sahip çıkan insanlara; “yavşak yavşak” diyerek hakaret eden ve geçen gün İP grubu adına konuşma yapan grup başkan vekili  Müsavat Dervişoğlu’nun; “insanların alınlarında ŞEHİT ailesi yazmıyor ki” diyerek yapılan küfürün üzerini kapatmaya çalışan siyasetçilere Niksar’da şehit ailesi Bilal Özden tepki verdi.

Şehit ailesinden  Bilal Özden Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerine gelerek şunları ifade etti;  “Ben terörle mücadelede şehit düşmüş bir asker abisiyim birkaç gün önce “milliyetçiyim” diye geçinen bir milletvekili bir şehit abisine ağza alınmayacak şekilde küfürler etmiş ve tekmelemiştir, bu olay binlerce şehidin kemiklerini sızlatmış gazi kardeşlerimizi derinden yaralamıştır. Bunlar şehit yakınlarının, gazilerimizin yüzüne nasıl bakacaklar,  yüzleri kızarmayacak mı, utanmayacaklar mı? Rize’ye gidip insanları tartaklatan, görevini yapan gazetecileri dövdüren, babaları yaşlarında ki yaşlılara tehditler savuran, yollara patates, soğan döktürüp kuyumcu dükkanlarına sahte kalfalar koydurup, insanları kandırmaya çalışıp siyaset yaptığını zanneden yalancılardır. Terörist başına “sayın diyen” Selahattin Demirtaş’ı kahvaltıya davet eden, siyasetçiler her ne kadar kendilerini gizlediklerini zannetseler de ne kadar karanlıkta yürüseler de, gün ışığında hangi istikamete gittikleri izlerinden açık ve saçık belli olmuştur. Takkeleri düşmüş kel görünmüştür, mayına basmışlar bomba patlamış pis kokuları tüm Türkiye’yi sarmıştır. Ben bir şehidin abisi olarak bunları şiddetle kınıyorum, bu adamın vekilliğinin düşürülmesini Atatürk’ün kurduğu Gazi Meclisten uzaklaşmasını istiyorum. Tüm şehitlerin ruhu şad olsun, gazilerimize Allahtan uzun ömür ve sağlık dilerim, bizim gittiğimiz yol vatan yolludur bu yoldan dönmeyiz evelallah”, diyerek tepkilerini dile getirdi ve devamla; İP grup başkan vekili Müsavat Dervişoğlu denen Milletvekili de yaptığı açıklama ile halen Şehit ailelerinin gururları ile oynamakta  ve şu sözleri sarf ediyor, “Adamın alnında şehit yakını diye yazmıyor.” Diyerek şehit ailelerini her geçen gün incitmeye devam ediyorlar, kendilerini bir kez daha kınıyorum” diyerek tepkisini gösterdi ve tepkilerin devam edeceğini dile getirdi.