Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Sefere çıktı, zafer inşallah beraberinde gelecektir.

Barış Pınarı Harekatının 10. Gününde ülkemizde ve dünyada önemli gelişmeler oldu, ABD heyeti ülkemize gelerek köpeklerinin daha fazla ölmemesi için bir dizi anlaşma ortaya koydu.

Türkiye olarak Suriye meselesinde artık önemli bir aktör olarak hem içerde hem de dışarıda daha güçlüyüz.

ABD heyeti ile gerçekleştirilen anlaşmayı birileri küçümseyecektir, hatta; Suriye bataklığına girmeyelim demiştik” diyeceklerdir ama bu sözlerin hiçbir anlamı yok, ABD 10 bin kilometreden geldi bombaları kendi koalisyon ortakları ile Suriye halkının üzerine attı ülkede kaos çıkarttı, pisliğin temizlenmesi için ülkemiz gerekli adımları atma zorunda kaldı.

ABD nin Suriye işgalinin altında pek çok neden vardır, mesele Esat’ı ortadan kaldırmak olsa idi, ilk bombalar veya sonraki bombalar Esat’ın bulunduğu alanlara atılır, Esat ortadan kaldırılırdı, mesele Esat’ı iktidardan devirmekle birlikte bölgede kaos yaratmak ve en kahpe sonuç ise Suriye de amaçlarına ulaşmış olsalardı, FETÖ terör örgütü sayesinde ülkemizi işgal etme girişimleri sonuç verecekti.

Bizler olaya ABD nin Esat yönetimini ortadan kaldırmak olarak görmüyoruz, Suriye’deki rejimin sıkıntısı bahane edilerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti ele geçirilecekti, bunu tarihin derinliklerine not ediniz!.

Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir lider ülkemizin başında olmasa idi, bugün Türkiye Suriye’den daha kötü duruma düşerdi Allah korusun.

Ülkemizdeki bazı insanlar; “neden Suriye’ye girdik?, Suriye meselesine karışmamak gerekirdi” diyenler ülke gerçeğini ve dünya gerçeğini ya bilmiyorlar veya ülkemizi işgal etmeye çalışanların değirmenine bilerek  veya bilmeyerek su taşıyorlar.

Türkiye artık ABD nin ileri karakolu olmadığını, olmayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

ABD ile stratejik ortaklık olabilir, NATO şemsiyesi altında beraber hareket edebiliriz ama, asla onun ileri karakolu olmayacağımızı Suriye meselesinde ortaya konmuş oldu.

Suriye meselesini konuşurken iç siyasetine de atıfta bulunmak gerekir, Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin yaşanan bu süreçlerde çok önemli olduğunu düşünüyoruz, Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin vermiş olduğu imkanlar, Suriye meselesinde önemli rol oynamıştır, bunu ayrıca değerlendirmek gerekir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz sefere çıktı, inşallah zafer sonuçlarını alacağız. ABD heyeti ile masaya oturulup ortaya konan anlaşmalar her iki ülke içinde önemlidir, ancak kazanan ülke Türkiye olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Barış Pınarı Harekatını başlatmamış olsa idi, ülkemiz hem içerde, hem de dışarıda ciddi itibar kaybedecekti, ama artık ABD ile masaya oturduk, ortaya konan maddeler sonunda “Güvenli Bölge” olarak belirtilen alanda artık Türk silahlı Kuvvetleri hakimiyetinde ve kontrolünde ülkemizdeki Suriyelilerin büyük çoğunluğu yeni alana yerleştirilecektir.

Türkiye bu yeni hamlelerine bir hamle daha eklemelidir.

Türkiye ülkemizdeki 100 bin Suriyeli orta yaşlı erkekler veya gençleri alarak Bulgaristan sınırına koymalı, bu büyük göçü gören AB ülkelerinin paçaları bir tutuşsun bakalım, Bulgaristan yetkilileri böyle bir göç hareketini nasılsa karşılayamaz ve kapılarını bu gelen göç karşısında açmak zorunda kalır, ya AB ülkeleri yeni oluşturulacak bölgeye ekonomik katkıyı sağlarlar veya en az 100 Suriyeli başlarına bela olarak ülkelerinde yaşanacak sıkıntıları üstlenmiş olurlar!.

Öyle ya, masa başında oturup 4 milyona yakın Suriye halkını Türkiye baktığı halde sürekli ülkemizi tehdit ve şikayet eden AB ülkeleri yerlerinde rahat oturmamaları gerekir.

Bakınız içimizdeki ihanet içinde olanların düşüncesine;  Dolar 10 TL olacak.  Çokk şehit haberleri gelecek çook.  Ekonomi çökecek.  Ülke karışacak. Suriye bataklık Esatla mutlaka görüşülmeli” diyenlerin olduğu bir ülkede güçlü ve vampir ülkelerle masaya oturup pazarlık yapmak çok zor. Bu hesapları yapanlar ne yazık ki amaçlarına ulaşamadı ama, onlara şu tavsiyemizi iletelim.

Sonuç;  Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten Antikrot yağardı.

Ülkeme ve milletime ihanet edenlere ve etmek isteyenlere her türlü ağır ifadeyi kullanmak bizlerin boynunun borcudur.

Ülkem yurt içinde ve dışında ağızları salya akan Çakal sürüleri ile mücadele ederken, ülkemde doğmuş, büyümüş ve yaşayan birileri, Dolar’ın 10 TL olasını bekliyorsa, Sefere çıkan Askerlerimizin taputlar içinde (Allah korusun) ülkemize geleceğini düşünüyor ve bunları yazıp söylüyorlarsa, bizlerde bu beklentiler içinde olanlara en hafiften bu sözleri söyle hakkına sahibiz.

Şimdi;  ülkemiz, ABD ile bir anlaşmaya vardı, Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan kurmayları ile birlikte verdikleri ortak karar doğrultusunda Suriye de “Güvenli Bölge” olarak tarif edilen bölge tamamen terör örgütlerinden temizlenecek, terör örgütlerinin bölgeden çıkması için 5 günlük zaman verildi bu zaman diliminde bölge temizlenip ülkemizin kontrolüne verilecektir, bu 5 günlük süreç Türk silahlı Kuvvetlerimiz içinde güzel olmuştur, yapılan mücadele terör örgütleri ile olduğu için zaman alan bir mücadeledir, bu zaman diliminde koç yiğit askerlerimiz biraz rahat ederler, botlarını ayaklarından çıkartıp biraz dinlenme imkanları bulurlar, orada bir savaş olmadığı için, vur kaç şeklindeki mücadeleler böyle olur.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyaya bir kez daha milletlerin; sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmaları için çalışma yaptığını, ABD ve AB ülkeleri insanları katletmek için yola çıktıkları halde Türk Devletinin katliamlara duyarsız kalmadığı ve katliamların  durması için büyük fedakarlıkların yapıldığını ortaya koymuştur.

ABD Suriye meselesinde amacına ulaşamamıştır, sınırlarız dışında Suriye topraklarında oluşturmak istediği terör devletini oluşturamamıştır, şayet 32 kilometre ötede bir hareket yapacaksa da ki yapamayacaktır, o bölgedeki mücadele sınırlarımızın çok gerisinde olacağı için, devlet olarak duyarlı olacağız ama, gerektiğinde sınırlar dışında müdahale etme imkanımız olacaktır.

Ülkemizi başarıdan başarıya taşıyan başta  Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Savunma Bakanımız sayın Hulusu Akar’a, İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı sayın Fatih Dönmez sonsuz teşekkürler ederiz, ABD nin bu değerli devlet adamlarımıza uygulamak istediği hainlik karşısında şunu ifade edelim; DİK DURUN EĞİLMEYİN, TÜRK MİLLETİ SİZİNLE.

Günün Sözü: 23 saat 59 dakika hainlik yapın ama, 1 dakikanızı vatan ve millet için harcayın!..