Samanlık yanınca Samanlığı ilk terk eden fareler olurmuş. Gemi batmaya başlayınca da, Gemiyi son terk eden Gemi Kaptanı olurmuş!.

İki terk etme olayı, birisi Samanlıkta bedavadan geçinen, hayatını hiç riske atmadan yaşamayı seven fareler ve her yolculuğa çıktığında riskleri üstlenen ve gemi limanda iken riskleri kabullenen gemi kaptanı.

Seçim bitti, geçim başlasın artık dediğimiz şu günlerde, meydanları siyaseten ısıtmaya çalışanların olduğunu görüyoruz.

Siyaset önemli hizmet alanıdır, ülkemizi siyasetçiler yönetmektedir.

100 yıllık Cumhuriyet devletinde, Cumhuriyet kuralları henüz yeni yeni rayına oturmaya başladı, Cumhuriyet kuruldu ama, sıkıntıları uzun yıllar büyüyerek devam etti, son 10 yıla kadar, hatta 15 Temmuz 2016 hain FETÖ darbe girişimine kadar Cumhuriyet kazanımları  bir türlü rayına oturtulamadı.

Cumhuriyet ve Demokrasi ile yönetilmek önemlidir, çok geçmişe gitmeye gerek yoktur, işin derinliğine daldıkça işin içinden bir çapanoğlu çıkıyor, altından kalkmak mümkün değil, biz bugüne yani yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra nasıl yoluna devam edecek ona bakmak gerekir.

Ülkemizde çoğu zaman kirli siyaset öne çıkar, kirli siyasetin öne çıktığı dönemlerde, ülkemizi kaosa sokmaya çalışanlar olur.

Bugün ülkemizde siyasi kriz var mıdır?  yok ama var gibi gösteriyorlar!.

İslam ülkelerinin en büyük zafiyeti; “böl, parçala yut” algısına hemen düşmeleri.

Son seçimler yapıldı, AK Parti 17 yıllık iktidarı döneminde en ciddi siyasi uyarıyı 31  Mart ve 23 Haziran seçimlerinde aldı, halkın vermiş olduğu seçim uyarısını sayın Cumhurbaşkanımızın aldığını düşünüyoruz, peki seçmenin vermiş olduğu sandık uyarısını AK Parti il ve ilçe başkan ve yönetimleri almış mıdır? sanmıyoruz, teşkilatlar bu uyarıyı almış olsalar, bugüne kadar şu veya bu şekilde çok başarısız, kısmı başarısız il ve ilçe başkan ve yönetimleri istifa eder, AK Parti genel başkanının elini kolaylaştırırdı!.

AK Parti teşkilatlarının pek çoğu, samimi yöneticilerden oluştuğunu sanmıyoruz, iktidarın gücünü kendi çıkarları için kullanmak için halen mücadele yapılıyorsa ki böyle, teşkilatların zafiyetleri son iki seçimde halka yansımış, halkta kendisine olumsuz etkiler sonrasında AK Parti yönetimlerine tepki olması bakımından sandıkta uyarı yapmıştır.

AK partide şu an için pek sıkıntı yok, seçmenler teşkilatların yanlışları karşısında sayın Cumhurbaşkanına ulaşması bakımından sandıkta uyarı verdi, çünkü seçmenlerin düşünceleri talepleri, istekleri, teşkilatlara ulaştırılamıyor, ulaşan talepler üst makamlara iletilmiyor, bunu gören AK parti seçmeni son çare olarak sandıkta ülke yönetimini etkilemeyecek yerel yönetim seçimlerinde uyarı vermiştir, bu uyarının anlamı şudur, “genel seçimlere 4 yıl vardır, bu süreyi iyi değerlendirin, teşkilatlardaki halka sırt çevirmeleri, halktan kopukluğu giderin, halka tepeden bakan teşkilat başkanlarını, görevden alın, belediye başkanlarını uyarın 4 yıl sonra yapılacak olan seçimlere güçlü ve samimi, AK Parti davasına inanmış kadrolarla girin” mesajıdır.

AK Parti seçmeninin vermiş olduğu uyarıyı farklı anlamlara taşıyan, 17 yıldır AK Partinin sırtından geçinen, makam ve mevkii sahibi olan, her türlü kişisel çıkarları sağlayan bazı kişiler “samanlığın” yanmaya başlaması gibi, AK Parti aleyhine geçmeye başlamış olmaları açık ve net görülmeye başlamıştır.

Tamamda henüz samanlık yanmamıştır, samanlığı yakmaya çalışanlar vardır, sanırım henüz yangın çıkmadan samanlığı terk edip, yeni samanlıkta Peynir arayan fareler gibi olanları iyi görmek gerekir, bazıları da parti içinde olan sıkıntıları, tepkileri göstermemek adına her gün sıradan paylaşımlar yapıp, kendilerini saklamaya çalışanlar vardır, bu samanlık  fareleri gibi olan insan kılıklılar mutlaka temizlenmeli, Geminin bir kısmında bulunan samanlık bölümü temizlenmeli Gemi kaptanı, güvertede her zaman olduğu gibi Kaptan köşkünden Gemiyi sağlıklı bir şekilde 2023 seçimlerine götürmelidir.

Gemi Kaptanı maşallah sağlıklıdır, zaman zaman Denizlerin dalgası vücudu etkilemiş olsa da, güvertede yaşayan halk, geminin kaptanını Dümende sağlıklı  görmektedir. Geminin kapanı Dümende olduğu müddetçe bu Gemi batmayacaktır.

Tarihten ders almak gerekir, Mustafa Kemal Atatürk İstanbul’dan yola çıkarken Osmanlının en modern Vapurlarından bir tanesi ile, Samsun’a hareket etmişti, yani birileri o zaman “Atatürk kırık dökük, deniz dalgalarına karşı direnci zayıf bir Gemi ile yola çıktı” deseler de, Bandırma Vapuru Osmanlının en modern Vapurlarından bir tanesi olduğunu artık kimse yalanlayamıyor, o tarihten son yıllara kadar bu yalanlarla halk kandırılmaya çalışıldı, bugünde sanki AK Partinin gemi misali, batmaya başladığı yalanları ile halkı kandırmak isteyenler, halkın halen geminin güvertesinde kaptanın sağlıklı, dinç ve Türkiye’mizi 2023 hedeflerine taşımaya çalışan bir Gemi kaptanı olarak Kaptan köşkünde dümenin başında ileri hedeflere doğru yol aldığını görüyor.

Bugün; birileri, birilerinin süslü sözlerine kapılarak Geminin battığı yalanlarına kapılarak “Samanlığın yandığı hayali ile samanlığı fareler misali terk etmiş olsa da, daha önce MHP yi bölüp parçalayıp FETÖ terör örgütünün kontrolüne almak istekleri nasıl ki başarısız olmuş ise, bugünde AK Partiyi bitirmek adına, yani Cumhur İttifakını bitirmek adına harekete geçenler asla başarılı olamayacaklardır.

Bazı insanlar dostluklardan bahseder, “dostum seni seviyorum” der ama o seviyorum sözü ruhsal değil de, dilin bir ifadesi olarak ortaya çıkıyorsa, o dostluk sözcükleri, insanların satışının başlangıcıdır!.

Günün Sözü: BEN DOSTLARIMI RUHUMLA SEVERİM, çünkü Ruh hiçbir zaman ölmez.