Pazar günü güzel bir etkinlik gerçekleşti; “NİKSAR KANATLARIMIN ALTINDA UÇUŞ ETKİNLİĞİ”.

Pazar günü hava pırıl pırıl idi, hatta sıcak idi, Temmuz ayının sıcak oluşu zaten normal, hava güzel, şartlar güzel, bu güzelliklere bir güzellikte Niksar’ı havadan izlemek güzelliği eklendi.

Pazar günü Niksar semalarında gerçekleşen güzel etkinliği Niksar halkına sunan Güven Şen ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz, sevgili Güven kardeşim uzun zamandır söylediği ; “Niksar’ı Havadan izlemek gerek” diyordu, gerçekten Niksar’ı havadan izlemek en güzel duygular arasında olsa gerek.

Pazar günü Güven kardeşimizin gerçekleştirdiği Niksar’da hava uçuş çalışmasından çok  mutlu olduk, daha öncede ifade etmiştim, bir şehrin gelişmesi, yeni hizmet alanlarının o şehre gelmesi ile mümkündür.

Pazar günü Güven kardeşimizin arkadaşları ile yaptığı mini uçaklarla uçma çalışmalarını kenardan izlerken, farklı düşüncelere kapıldık, Niksar’da “Hava Park” bölgesi olarak seçilen Kelkit Irmağı sette gerisinde küçük çaplı çalışma ile yapılan pist mutlaka ele alınıp sağlıklı hale gelmesi sağlanmalıdır.

Niksar’da tarihi ve Turisttik gezileri sağlayacak olan iki kişilik uçakların Niksar’a ciddi Ekonomik katkılar sağlayacağını düşünüyoruz, uçuş yapan arkadaşları izlerken Uçağı kısa süreli incelediğimizde bu uçaklar Niksar’a hizmet vermeye başladığında Niksar Sanayi esnafı bu çalışmalardan ekonomik katkılar sağlayacaktır.

Niksar’da başlayan Hava uçuşlarının Niksar ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak olması bir şehrin gelişmesine katı sağlayacaktır.

Dün kısmi bir katkı sağlandığını gördük, uçmak için çok sayıda insanın uçuş alanına geldiğini gördük ama insanlar sıcağın karşısında başlarını sokacak yer aradıklarına da şahit olduk.

Dedik ya; bir şehrin gelişmesi için o şehirde yaşayan insanlar gayretli olmalı, yeni hizmetler geldiğinde gelen hizmete sahip çıkmalıyız.

Çoğu zaman bizler; “Niksar’da şu hizmetler var idi, bugün yok” diyoruz dertleşiyoruz.

Evet dün var olan hizmetler bugün bu şehirde yok, olmayınca hayatın sonu gelmeyecek, keşke var olan değerlerimize sahip çıkabilse idik, bizler çıktık ama gücümüz yetmedi, güçlü olanlarda sahip çıkmadı elden onlarca hizmet sektörü kaçıp gitti, hiç değilse bundan sonrakilere sahip çıkalım, gelenlere destek verelim ki bu şehir kalkınsın.

TV haberlerinde dinlemiş idik, Güven Şen kardeşimizde konuşurken ifade etti; “Turistik amaçlı kullanılan Hava Bolonlarından THK bu sene 43 milyon Dolar kazandı” dedi, demek oluyor ki yerli ve yabancı turistler havadan Tarihi ve Turistik bölgeleri gezmeyi tercih ediyor ve ciddi paralar ödüyor.

Niksar’da küçük mütevazi paralarla uçakların ineceği toprak zeminli alan ve alanın etrafı da yine küçük çaplı düzenleme yapıldığında yüzlerce, binlerce insan Niksar  Hava Park bölgesine gelecek  ciddi ekonomik girdiler sağlayacaktır.

Şu düşünceden kurtulmamız gerekir; “bu kime ne katkı sağlayacak?, boş verin başka işiniz yok mu?” dememek gerekir, bazı insanlar bu sözleri sarf ederek yaşadığı şehre zarar veriyor.

Niksar’da Sportif Havacılık işinin mutlaka hayat bulmasını arzu ediyoruz. Pazar günü başlayan etkinlik akşam saatlerine kadar devam etti, Sportif amaçlı uçak bir tane geldiği için uçmak isteyen onlarca insana 1 hava aracı yeterli gelmedi, daha önemlisi uçağın uçuş yaptığı pist çakıllı alan olması dolayısı ile uçağın kalkış ve inişlerde rahat hareket etmesine tam destek vermemesidir, Pist alanı sağlıklı olsa idi, 40 kişi havada uçma zevkinki yaşamışken bu sayı 100 leri bulabilirdi, ama pistin sağlıksız oluşu hava şartlarının da uçmaya yeterli imkan sağlamaması uçan insanların sayısını düşürmüş, uçmak için sırada 100 civarında insan olduğunu gördük.

Niksar’da Sportif havacılık hayat bulmalıdır, Alim Taşmektepliğin kardeşimizi de burada anmak isterim, Alim kardeşimiz yine sportif amaçlı küçük maket uçaklar ile ülkenin dört yanına giderek spor etkinliklerine katılıyorlar, Alim kardeşimizin de yaptığı spor etkinliği yapılacak olan Hava park alanı kullanarak bölgede maket uçak uçurtanların merkezi Niksar olacaktır.

Atilla Havacılık dernek başkanı Güven şen kardeşimizle yapılan çalışmaları konuştuk, Şen; “abi bu çalışmamıza destek verilmesi halinde Niksar çok farklı şekilde ülke ve yurt  dışında tanıtılacaktır, bu  iş alanında faaliyet gösteren yüzlerce hava aracı sahibi Niksar’a mutlaka gelecek, Niksar’ın dünya çapında tanıtımı kendiliğinden sağlanmış olacaktır, Sportif Havacılık etkinliği içinde olan insanlar ekonomik olarak zengin insanlar, yüzlerce insan Niksar’da uçmak için gelecekler Niksar’ı daha yakından tanıma imkanları olacak ve beraberinde yatırım yapmaları söz konusu olacaktır, inşallah bu faaliyet alanımız kısa zamanda hayat bulur Niksar’a bir değer kazandırmış oluruz” dedi.

Her zaman söylüyoruz cenabı Allah Niksar’ı ayrı özellik ve güzellikte yaratmış bu şehirde yaşayan  bizler bu şehrin kıymetini bilmiyoruz!.

Elinde imkanları olan yetkililer, devletin imkanlarını halka sağlıklı ulaştırması halinde bu şehirde aşılamayacak hiçbir zorluk olamaz, bu şehir seven o kadar çok insan var ki kendilerine sunulan imkanları en iyi değerlendirip bu şehre değer katmak için gece gündüz çalışacaklardır.

Pazar günü Niksar Hava Park alanına gittiğimde hiç beklemediğim insanlar bu güzel etkinliğe katılmaya gelmişlerdi, sıcak havaya rağmen insanlar küçük çocuklarını bile yanlarına alıp etkinlik alanına geliyorsa bu şehirde hayat var demektir.

Niksar’a hava araçlarını getiren insanlarımız ile kısa sohbetimizde; Niksar çok güzel şehir bu alanda bu çalışmalar için çok müsait, biz bugün buraya geliş nedenimiz Güven kardeşimizin daveti üzerine geldik, başka hava araçları da gelecekti ama zemini görünce araçlarını riske atmak istemediler, gördüğünüz gibi pist alanı çakıltaşları ile dolu, aracımız hareket ettiğinde pervanenin yarattığı hava akımından dolayı yerde bulunan taşlar araca fırlayıp zarar veriyor, özellikle pervaneye zarar vermesi bizler için sıkıntı yaratıyor, pistin sağlıklı hale gelmesi sonunda uluslar arası yarışmalara giden başka arkadaşlarımızda Niksar’a gelerek buranın merkez olması sağlanacaktır, inşallah bir sonraki uçuşlarımız daha sağlıklı piste olmasını bekliyoruz” dedi.

Niksar’da Atilla Havacılık Gençlik Spor Kulübünü kurarak farklı güzelliklerin oluşmasını sağlayan Güven Şen kardeşimize  arkadaşlarına teşekkür ediyoruz, yetkililerin bu çalışma alanına katkı sağlamalarını bekliyoruz.

Günün Sözü:  EŞŞEK ÖLÜR KALIR SEMERİ, İNSAN ÖLÜR KALIR ESERİ.