SAĞLIKTA GÜÇLÜ TÜRKİYE

15 yıl önce Hastaları

15 yıl önce Hastaları taşıyacak Ambulans bulmakta zorluk çeken, Ambulans bulunduğunda “Mazot ve benzini doldurursan alabilirsiniz, yoksa veremeyiz” diyerek vatandaşın mağdur iken daha da mağdur edilen Türk insanı, artık her şartta devletin güvencesinde.

Niksar Devlet Hastanesi’nde Kaya ve Ayşe Metin çiftinin 26 Kasım 2021 günü dünyaya gelen ve solunum güçlüğü yaşayan bebekleri ambulans helikopter ile Ankara’ya sevk edildi.

Kaya ve Ayşe Metin çiftinin 26 Kasım tarihinde doğan çocuklarının solunum sıkıntısı çekmesi sonucu Doktorların “acilen Ankara’ya sevk edilmesi gerekir” sözleri üzerine yetkililer gerekli girişimde bulunarak Sağlık Bakanlığına ait Ambulans Helikopter Niksar Şehir Stadına gelerek Kaya ve Ayşe Metin çiftinin yeni doğan çocuklarını Ankara sevkini sağladı.

Yıllar önce yurt dışında çalışan Türk işçilerinden Türkiye’ye izinli gelen insanlar rahatsızlandıklarında Almanya’dan Türkiye’ye Ambulans Uçaklar gelir hastayı Almanya’ya götürür tedavisi yapıldığı için; şu Almanya’daki güce bak, işçi hastalandı Uçak gelip aldı tedavi yaptırıyor, helal olsun Almanya’ya” diyerek Alman devletine gıpta ile bakılırdı.

Türkiye de hastaların tedavisi için özellikle işçiler Devler hastanelerine alınmaz, ilaç almak için uzun kuyruklar oluşurdu, artık Türkiye de Sağlık Bakanlığı ülkenin dört bir köşesine onlarca en modern Ambulanslar tahsis ederken, yeni hastaneler yaparak Türk halkının hizmetine sunarken, insanların tedavi olabilmeleri için anında Helikopter ve Uçak Ambulansları ülkenin her köşesine gönderiyor, yurt dışında yaşayan Türk insanlarının tedavileri için Uçaklar yurt dışına giderek insanların Türkiye de tedavi olmalarını sağlıyor.

Sağlık Bakanlığının güçlü yapısı, halka her an hizmetleri vermesi halkın taktirini kazanıyor vatandaşlar; “ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN, ESKİDEN HASTALAR HASTANELERDE REHN TUTULURDU, ŞİMDİ HER HİZMET ÜÇRETSİZ VERİLİYOR, CUHURBAŞKANINDAN VE SAĞLIK BAKANINDAN ALLAH RAZI OLSUN” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getiriyorlar.