Kendimizi biraz geriye çekilelim diyoruz, ülke gündemi yakamıza mıknatıs gibi yapışıyor!.

S400 leri Türkiye’ye satan Rusya büyük iş başarmış.

Rusya S400 leri Türkiye’ye satmamış olsa, bugünkü kadar reklam yapamazdı, ülkelerin ilgi odağı olamazdı.

Şimdi moda; “S400 ler neden alındı?, kimler için alındı?” ilginç soruyu muhalif gazeteci İsmail Saymaz bir TV konuşmasında soruyor, saymaz devamla; insan merak ediyor S400 leri biz neden aldık?, AK partililere sorarsanız onlar ABD bize Patroit vermedi, bizimde acil ihtiyacız var onun için aldık” diyorlar, bu sonuçta silah değil hava savunma şemsiyesi, yani ülkemize saldırı olacağında şemsiye olarak kullanılacak,  bugüne kadar ne yapıyorduk? F16 larla korunuyordu, bunu hangi acil ihtiyaçlar içinde aldınız?, 1.5 veya  iki sene oldu neden halen kullanmadınız, neden buna 2 milyar dolar verdiniz?” diyerek program konuğu olduğu TV de konuşma yaptı.

Valla ne diyeceğimi bilemiyorum, muhalif gazeteci İsmail Saymaz pek çok defalar dinleme imkanım oldu, bu TV deki konuşması kadar saçma sapan konuşma yaptığını görmemiştim.

Gerçekten usta bir gazeteciye yakışmayan sorular ve verdiği cevaplar!.

S400 lerin ne işe yaradığını soruyor ve cevap olarak da; “S400 hava savunma şemsiyesi” diyor ve ekliyor, “buna neden ihtiyaç duyuldu?” diyor.

Bir gazeteci günümüz teknolojisini tam olarak bilmese de değişen teknoloji, saldırı silahlarının ne olduğunu bilmelidir.

S400 hava savunma silahı olası sınırlar ötesinden gelebilecek Füze saldırıları için kullanılıyor, tabi ki Uçaklara karşıda kullanılır bunu işin tekniğini bilenler bilir ama, konuşmacıların sözlerinden anladığımız şudur, ülkemize havadan gelecek her türlü saldırıya sınırlar dışında savunma yapan bir hava savunma silahı, yani füze olarak savunma yapan önemli bir silahtır.

Birileri;  S400 leri neden kullanmıyorsunuz?” diyerek TV lerde konuşuyor, sosyal medyada yorum yapyor!.

Aslında S400 leri bizim çocuklara verelim düğünlerde Havai Fişek yerine kullansınlar daha çok havalı olur!.

Rus lider sayın Putine sormak gerekir, S400 leri Rusya ürettiğine göre onlarda düğün kutlamalarında falan kullanıyormudur!…

Ne garip memlekette yaşıyoruz.

ABD ye karşı Rusya ile komşuluk ilişkilerini ilerleten ülkemiz yetkilileri, eskinin hızlı koministleri, bugünün ne olduğu bilinmeyen sözde sosyal demokratları eleştiri yağmuruna tutuyorlar; “vay efendim Türkiye nasıl S400 leri Rusya’dan alır, ne için kullanacaksınız, kime karşı kullanacağız” diyerek kıyamet kopartmaya çalışıyorlar!.

Sözde Atatürkçü gözükenler aslında CHP de artık durdurulmamalı, CHP orijinal makine ayarlarına dönmelidir.

AK Parti Hükümetini eleştirmek için, sayın Cumhurbaşkanımızı kötülemek için adamlar eskinin en hızlı Kominizim ülkesi olan, bugün sosyalizmi kısmen uygulayan Rusya ile yapılan ticareti eleştiriyorlar!.

Akıl işi değil.

Hem ABD yi sözde eleştirenler, Türk milletinin menfaatleri doğrultusunda her ülke ile ticaret yapıp, milletimizi refah seviyesinin yükselmesine gayret eden Hükümeti eleştiriyorlar!.

Düne kadar bizleri, Hükümeti ABD yandaşı olarak ilan edenler, bugün Hükümetimiz  her ülke ile çıkarları doğrultusunda hizmet yapıyor, ama eskinin Koministleri, bugünün para babaları ve saltanat sürenler “Rusya’dan neden S400 leri alıyorsunuz” diyerek he  gün naralar atıyorlar.

Aslında çok şaşırmamak gerekir, İP genel başkanı Meral Akşener; “ S400  leri sarayı korumak için aldılar” demişti.

Ülkemizde İçişleri Bakanlığı yapan ve bir siyasi partinin genel başkanı olan insan, S400 lerin ne işe yaradığını, nereye konuçlanacağını bilmiyorsa!, bildiği halde halkı yanıltmak için algı operasyonu yaparak insanlara yanlış bilgi veriyorsa, bazı basın mensuplarının  sosyalizmi savunmayı bırakıp ABD şakşakçılığını yapması normal karşılanmalı!.

Birileri; “neden terör bitmiyor bu ülkede” diyerek yaygara yapıyor, hükümet terörle mücadele yapmak için olağan üstü gayret ve çalışmalar yapıyor, terörle mücadele yapınca da; “insansız hava araçları insanları neden öldürüyor?” diyerek bu kez yine hükümeti eleştiriyorlar.

Sosyal medya ağları çoğalınca algı operasyonları yoğunlaştı.

Birileri hükümeti eleştirmek için her yolu deniyor, eleştirirken; Hükümet hiçbir komşu ile iyi geçinmiyor” diyor, sonra ilişkiler kazan kazan şekline dönünce, “Türkiye eksen kayması yaşıyor, Batıdan uzaklaşıyor” diyorlar.

Vallahi Türkiye eksen kayması falan yaşamıyor.

Güçlü Türkiye, kendisi güçlendikçe komşularına katkı sağlıyor, vampir ülkelerin daha çok kan emmemesi için yoğun gayret sarf ediyor.

Şu düşüncemi paylaşmış idim;  “Dünyada Barış ve Huzuru Sağlayacak ülke Türkiye Cumhuriyeti Devletidir, Ortadoğu ve Kafkaslarda barış sağlayacak yine tek ülkedir” dedim.

Gerçektende bu sözlere inanarak yazdım ve bunun böyle olacağına kesin gözle bakıyorum.

Çıkarsız bir şekilde dünya insanlığına katı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Hükümetidir.

ABD ve AB ülkeleri çıkarları uğruna ülkeleri istila ediyor, masum insanları katlediyor veya katledilmesine göz yumuyor, Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz, hem komşularımızın huzuru, hem de dünyadaki ezilen diğer milletlerin katledilmemesi için her fırsatta koca koca devlet başkanlarına “yeter artık akan kan dursun, masum insanlar ölmesin” diyor.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan; “dünya 5 den büyüktür” sözleri öyle sıradan sözler değildir.

Evet;  Dünya 5 den büyüktür ama, 5 ülke ne derse o oluyor.

Cumhurbaşkanımız uyuyan devlet başkanlarını ve dolayısı ile ezilen, horlanan, dışlanan, katledilen milletlerin uyanmasına gayret sarf ediyor.

Bugün ülkemizin menfaatleri için “S400 leri neden aldın” diyenler, Türk milletine en büyük kötülüğü yapmaya çalışanlardır.

ABD 8 milyar dolara Patriyotları vermedi, ülkemiz 2 milyar dolara daha kapsamlı S400 leri aldı, buna rağmen solcu geçinenler AK Parti hükümetini eleştirmeye devam ediyorlarsa, burada kimse iyi niyet aramasın.

Günün Sözü: ülkeyi sevmek sözle değil, hizmetle olur.