Anadolu’nun bir köşesinde gazetecilik yapıyoruz, vatan ve millet aşkı ile çalışıyoruz.

Bugüne kadar gazetecilik mesleğimizden dolayı çok çileler çektik, çok tehditler aldık, çok darbeler yedik, çok iftiralara kurban edilmek istendik, çok iftiralara uğradık, bu kadar acımasız saldırıya rağmen çok şükür ayaktayız.

Herkese bir rol biçilmiş, bize biçilen rol, halkı bilgilendirmek, doğruları yazmak, tarihe not düşmek, vatan ve millet aleyhine olacak her yanlışları ortaya koyup halkı bilgilendirmek ve mücadele yapmak.

Ülkemizin dört bir yanını yılanlar ve çiyanlar bürümüz,  ama çok şükür ülkemiz dimdik ayakta.

Ülkemizi sarar yılanlar, bizlerinde etrafında olması kaçınılmazdır, doğru haberleri yaparsanız, devlet ve milletin bölünmez bütünlüğünü savunursanız, Yılanların size musallat olması kaçınılmaz oluyor.

Gerçekten gazetecilik yapıyoruz, ne etliye nede sütlüye karışmamış olsak, gelene “ağam”, gidene “paşam” desek ne mahkeme koridorlarında ömrümüz geçer, ne tehditlere maruz kalırız, ne de çeşitli tehditler ve baskılara maruz kalırız!.

Gerçek gazeteci riske giren, doğruları yazarken Allah’tan başka hiç kimseden çekinmeden haber yapan, ülkenin  ve milletimizin birlik ve beraberliği için yazı yazandır.

Geçen gün yaşadığımız onlarca saldırıdan bir tanesini okuyucularımızla paylaştık, uzun ve yorucu maraton sonrasında adalet tecelli etti ve PKK terör örgütü elemanlarının  Yeşil Niksar gazetemizin www.yesilniksar.com adlı internet sitesine yaptığı saldırı mahkeme tarafından gerekli cezaya çarptırıldı.

www.yesilniksar.com adlı haber sitemize  saldıran hain terör örgütü bizlere  zarar verirken, bizlerin üzerinden devletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize de tehdit ve hakaretler yapmıştır, ama çok şükür hiçbir zorluktan, baskıdan, tehdit ve şantajdan yılmadan mücadelemizi verdik vermeye de devam edeceğiz.

Gazetemiz internet sitesi defalarca terör örgütleri tarafından saldırıya uğradı, zaman zaman yine saldırı yapılıyor, daha önceki yıllarda site güvenliği konusunda  sıkıntı yaşıyorduk, son yıllarda site güvenliği konusunda önemli tedbirler alıyoruz, bizler gibi yerel gazetenin internet sitesinin güvenli olması için, önemli ödemeler yapmak zorunda kalıyoruz.

İnternet sitemizin terör örgütü PKK yandaşları tarafından ele geçirilmesi bizleri son derece tedirgin ediyor ve yoruyor, sitemizi ele geçirip terör örgütü propogandası yapmaları ise daha da vahim, çok şükür ki sitemiz sürekli takip ettiğimiz için en kısa zamanda gerekli mercilere yaşanan sıkıntıyı bildiriyoruz ve gerekli tedbirler kısa zamanda alınıyor.

Bizler saygıdeğer okuyucularımıza da teşekkür ediyoruz, sitemiz çok sayıda okuyucu tarafından takip ediliyor, en küçük sıkıntıda hemen telefonlarımız çalıyor, okuyucularımızın duyarlılığı bizlere güç katıyor.

Gazetemiz internet sitesinin ele geçirilmesi sonucu, internet sitemizde terör örgütünün tehditleri düşündürücüdür, yapılan tehdidi hiç kimse küçümseme hakkına sahip değildir, terör örgütünün sitemizde yaptığı tehditlere bakalım;

İşte terör örgütünün sitemizi ele geçirdikten sonra yaptığı tehditler ve yaşanan süreç,  www.yesilniksar.com adlı internet sitemiz; Diyarbakır 1. Ağır Ceza mahkemesi tutanaklarından aynen ifadeler yer almıştır;

07/02/2011 tarihinde yapılan saldırı ve terör örgütünün internet sitesize yazdığı yazı metni; Sanık Mehmet Emin Oğuz’un 07/02/2011 tarihinde Yeşil Niksar Gazetesi İnternet sitesini diğer sanık Zülküf Kılınç ile birlikte hackleyerek, PKK terör örgütünün propagandasını yaptıkları, aynı siteye 07/02/2011 günü saat 01:54 sıralarında 78.189.149.120 Ip numaralı bilgisayar ve byDANG3@w.cn mail adresi üzerinden “PKK Hackers sitenize saldırının devamı gelecektir unutmayın PKK militan byDANG3” diye mail geldiği, yine aynı gün saat 16:29 da 85.97.193.236 Ip numaralı bilgisayar ve dahasevemem@hotmail.com mail adresi üzerinden “Saldırıyı ben yaptım beyler… Bu ne ilk ne de son olacak…  Barış adına PKK eylemsizlik kararını verirken AKP ne yapıyor, Peki kalkıp paralı 50.000 kişilik bir ordu koyuyor bu resmen savaş çağrısı değil de ne olabilir… PKK o orduyu yaşatır mı sanıyorsunuz sınırda peşmergeler göz yumar mı sanıyorsunuz ya da bugün Kuzey Irakta Türkiye savaşa girse zannediyor musunuz askerdeki kürtlerin halkına silah sıkacağını döner komutana yanındaki faşist asker arkadaşına sıkar aklınızı başınıza alın kürtlerin sabrını deniyorsunuz. Dikkat edin bir daha ki savaş sonunuz olmasın Türkiye’deki tüm kürtlere” mailinin gönderildiği anlaşılmıştır.” deniyor.

Terör örgütü PKK militanları tarafından sitemiz ele geçirildiğinde yazılanlar mahkeme kayıtlarında aynen yukardaki gibi mahkeme kayıtlarına  geçiyor.

www.yesilniksar.com adlı sitemizi ele geçiren terör örgütü militanları şunları yazdılar;  “Saldırıyı ben yaptım beyler… Bu ne ilk ne de son olacak…” diyor, bu saldırılar ilk değil tabi ki, inşallah son olur çünkü devletimiz artık  daha güçlü, daha duyarlı, yapılan ve yapılacak olan saldırılar karşısında çok şükür güçlüyüz, hep şunu diyoruz, kaderden kaçmak mümkün değil.

Birileri bizlerin yaptığı haberciliği belki küçümsüyordur ama, bizlerin devletine ve milletimize ne kadar bağlı olduğumuz yaşadığımız süreçlerden bellidir.

Bakınız terör örgütü militanları bizleri ve devletimizi, AK Parti Hükümetinin yaptığı terörle mücadeleyi nasıl tehdit ediyor;  Barış adına PKK eylemsizlik kararını verirken AKP ne yapıyor, Peki kalkıp paralı 50.000 kişilik bir ordu koyuyor bu resmen savaş çağrısı değil de ne olabilir… PKK o orduyu yaşatır mı sanıyorsunuz sınırda peşmergeler göz yumar mı sanıyorsunuz ya da bugün Kuzey Irakta Türkiye savaşa girse zannediyor musunuz askerdeki kürtlerin halkına silah sıkacağını döner komutana yanındaki faşist asker arkadaşına sıkar aklınızı başınıza alın kürtlerin sabrını deniyorsunuz. Dikkat edin bir daha ki savaş sonunuz olmasın” diyecek kadar ileri gidiyorlar.

Çok şükür devletimiz daha güçlü, terör örgütleri ile hem kırsalda, hem de şehir merkezlerinde ciddi mücadele yapıyor, kimisini gebertiyor, kimisini kodese tıkarak gerekli cezaları veriyor.

Ülkem ile, devletim ile, milletimiz ile gurur duyuyoruz, dün olduğu gibi, bugünde, yarında devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadele yapmaya devam edeceğiz, güvenlik kuvvetlerimizin her zaman yanında onlara katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Günün Sözü: HİÇ BİR TEHDİT DOĞRU BİLDİĞİMİZ MÜCADELEDEN BİZLERİ GERİ KOYAMAZ.