REKTÖR YARDIMCISI ZİYARETİ

Tokat GOP Üniversitesi Rektör

Tokat GOP Üniversitesi Rektör yardımcılığına  atanan Prof. Dr. İbrahim Özbay görevine başladı.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi ve yöneticileri Cemalettin Bilgin Makine Yüksek Mühendisi Serhat Bilgin GOP üniversitesi Rektör yardımcılığına atanan Prof. Dr. İbrahim Özbay’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi ve yöneticileri Cemalettin Bilgin Makine Yüksek Mühendisi Serhat Bilgin hayırlı olsun ziyaretlerinde Rektör yardımcısı ve Rektör vekili Prof. Dr. İsa Gökçede eşlik etti, Bilgin; “Hocam hayırlı olsun başarılar dileriz, GOP Üniversitemizin güçlü  kadrosu ile inşallah  güçlü üniversiteler arasında yerini alacaktır” dedi, Prof. Dr. İbrahim Özbay; “ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim Üniversitemiz hak ettiği yere mutlaka gelecektir, Rektör bey bizleri bu göreve layık görüp görev teklifi yaptıktan son memleketimize bilim insanı olarak hizmet yapıyorduk, artık hem bilim insanı, hem de yönetici olarak görev yapmaya başladık, inşallah şehrimize ve ülkemize güzel hizmetler yaparak katkı sağlayacağız” dedi.

GOP Rektör vekili ve Rektör yardımcısı Prof. Dr. İsa Gökçe de; “hocam Cemalettin abi bizleri her zaman destekleyen  dostumuz, kendisine teşekkür ediyorum, yapılması gereken her çalışmada bizlerle beraber, Sema kardeşimizle  beraber çalışıyoruz, başarılı bir ekibimiz var, inşallah bizlere bu görevi layık görevleri mahcup etmeyeceğiz kendi şehrimize en verimli en güzel hizmetleri yapmaya çalışıyoruz, Üniversitemiz bünyesinde çok kıymetli projeler üretiyoruz, ilgili kuruluşlardan destek aldığımızda bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağız inşallah” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi ve yöneticileri Cemalettin Bilgin; hocam yaptığınız her hizmet bölgemiz ve ülkemiz insanına yapıldığı için her zaman sizleri destekleyeceğiz, bu bizim boynumuzun borcudur, Üniversitemizin ülke genelinde bilimsel anlamda söz sahibi olması bizleri mutlu edecektir, güçlü bir ekibiniz var maşallah inşallah her zaman GOP Üniversitemiz yaptığı bilimsel çalışmalar ile isminden söz ettirecektir, başarılar dileriz” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi ve yöneticileri Cemalettin Bilgin Makine Yüksek Mühendisi Serhat Bilgin, bir süre daha sohbet yaptıktan sonra Rektörlükten ayrıldılar.

GOP Üniversitesi Rektör yardımcılığına atanan Prof. Dr. İbrahim Özbay’ın öz geçmişi;

1972 yılında Tokat- Niksar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Tokat/ Niksar’da tamamladıktan sonra girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. Daha sonra avukatlık stajının ilk on ayını İstanbul Barosunda, son iki ayını ise Tokat Barosunda 1994 yılında tamamladı. Aynı yıl Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Hukuk Bilimlerinde asistanlığa başladı. Yüksek lisansını Cumhuriyet ve Marmara Üniversitelerinde tamamlayarak Prof. Dr. Cevdet YAVUZ’un tez danışmanlığında “Türk Satım Hukukunda Tüketicinin Korunması-1996” isimli yüksek lisans tezini bitirdi. Doktora öğrenimini 1997- 2003 yılları arasında Selçuk Üniversitesinde yaptı. Prof. Dr. Ömer ULUKAPI’nın danışmanlığında “Hakem Kararlarının Temyizi” isimli tezle “özel hukuk doktoru” oldu. 2004 yılında Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesinde “Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalında” yardımcı doçent olarak göreve başladı. 2010 yılında doçent; 10 Eylül 2015’te profesör oldu. 2009- 2012 tarihleri arasında Üniversite Rektörlüğünde üç yıl süreyle hukuk müşavirliği görevini ifa etti. Halen 2011 yılından itibaren beş yılı aşkın süredir Erzincan Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu müdürü ve 2004 yılından beri Hukuk Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olup, yayınlanmış dört kitabı ile alanında yazılmış birçok makalesi bulunmaktadır. Yabancı dili İngilizce olup, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.