Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, “Tüm dünya için doğru haberin öneminin daha fazla hissedildiği günümüzde Anadolu Ajansı’nın hakikate dayalı güvenilir haberciliğiyle fark yaratmayı sürdüreceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, yayımladığı mesajda, 6 Nisan 1920’den  bugüne Türkiye’nin sesini dünyaya duyuran Anadolu Ajansı’nın 102’nci kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Bugün dünyanın önde gelen haber ajansları arasında yer alan Anadolu Ajansı’nın genişleyen haber ağı, yetkin insan kaynağı, güçlenen teknolojik altyapısı ve yeni medya mecralarına yönelik yatırımlarıyla yayın hayatına başarılı bir şekilde devam ediyor olmasından memnuniyet duyduğunu vurgulayan Recep Tayip Erdoğan Erdoğan,  “Tüm dünya için doğru haberin öneminin daha fazla hissedildiği günümüzde Anadolu Ajansı’nın hakikate dayalı güvenilir haberciliğiyle fark yaratmayı sürdüreceğine inanıyorum. 102’nci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere AA’nın kuruluşunda ve bugüne kadarki gelişiminde emeği geçenleri şükranla anıyor, kurumun tüm mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.