Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yılı Niksar’da kutlandı.

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yılı Pandeminden dolayı mütevazi bir şekilde kutlandı, 6-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleşsen kutlamalar kısıtlı imkanlarla gerçekleşti.

10 Nisan Cumartesi günü  Polis Teşkilatının 176. Kutlama töreni Hükümet Konağı bahçesinde gerçekleşti, törene Niksar Emniyet Müdürü, Emniyet Amiri Nurettin Saçkan, Emniyet teşkilat amirleri, resmi ve sivil personel, Polis Dernek başkanı Bekir Özşen, Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin ve bir emniyet teşkilatı ailesi katıldı.

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş yılı dolayısı ile gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı, daha sonra Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan günün anısına Atatürk anıtına Çelenk sundu ve devamında günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Saçkan şunları dile getirdi; BASINIMIZIN GÜZİDE TEMSİLCİLERİ KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM VE AİLELERİ

Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve sevincini yaşıyoruz.

Teşkilatımız ülkemizin huzurunu temin etmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, devlet otoritesini her daim diri tutmak gibi birçok hayati görevi üstlenmiştir. Bu görevleri yerine getirirken 176 yıllık bir gelenekten tecrübe ile gücümüzü halkımızdan ve hukuktan almaktayız. Güvenlik ve özgürlük terazisini dengede tutarak görevimizi yürütmeye çalışmaktayız. Şunu hepimiz biliyoruz ki iç güvenliği olmayan ulusların dış güvenliği de söz konusu değildir. Sosyal ve ekonomik yönden kalkınmalarına da imkan yoktur.

Ülkemizle birlikte ilimiz ve Niksar ilçemiz huzura yüzyıllardır ev sahipliği yapmaktadır. Öteden beri bunu ilçemizde temin etmeye çalışan bir Teşkilat olarak böyle şerefli bir görevi vatanımıza sadakatle yürütme azmindeyiz.

Niksar İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak misyonumuz 7 gün 24 saat, 365 günü 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımızın gününün her saatinde evinde ve sokakta kendini güvende hissetmesini devem ettirmektedir.

Teşkilat olarak suç ve suçluyla mücadelede teknolojinin bir adım önünde giderek, halkımıza en iyi güvenlik hizmeti sunma çabasındayız. Bu çabamızı arttıracak olan ise halkımızın bize olan güven ve desteğidir. Bu destek olmadan başarılı olamayız.

Bu duygu ve düşüncelerle mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan mensuplarımız adına huzurunuz huzurumuz, huzurunuz gururumuzdur. Bu uğurda Niksar’da asayiş berkemal dedirtmek için ter döken tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederken, vatanımız ve vatandaşımız uğrunda hayattaki en değerli varlığı olan canını verem aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bize emanet kalan yakınlarının ve gazilerimizin de aziz hatıralarını minnetle yad ediyorum.  10 NİSAN POLİS BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN” dedi, Emniyet Müdürü Nurettin Saçkan’ın konuşmasından sonra program son buldu, törene katılanlar Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş günü dolayısı ile gün kutlaması törene katılanlar kendi aralarında yapıldıktan sonra tören sona erdi.