Perşembe-Cuma Gram Altın Ezber Bozacak;TOKAT YIL SONU UÇACAK

İslam Memiş, önümüzdeki günlerde

İslam Memiş, önümüzdeki günlerde altın piyasasında yaşanacakları tek tek sıraladı.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın piyasalarındaki son durumu değerlendirdi. Yılın geri kalanı için öngörülerini paylaşan Memiş, ağustos ayında gram altın için zirve beklediğini söyledi. Gram altının 2 bin 500 TL seviyelerinde olduğunu hatırlatan Memiş, altın fiyatları açısından bu haftanın kritik olduğunu kaydetti.

PERŞEMBE VE CUMA GÜNLERİNE DİKKAT

Özellikle perşembe ve cuma günlerine dikkat çeken Memiş, ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından açıklanacak enflasyon verilerinin takip edilmesi gerektiğini ifade etti. Memiş, söz konusu verilerin altın fiyatları üstünde önemli etkilerinin olabileceğini belirtti. Haziran ayında düşüş gösteren altının temmuzda yeniden yükseliş trendine girdiğini aktaran Memiş, yeni rekorlar için önümüzdeki ayları işaret etti.

YIL SONU 3 BİN 500 TL OLACAK

Haziran ayında 2 bin 420 TL seviyelerinde olan gram altının bugün itibarıyla 2 bin 520 TL’yi test ettiğini belirten Memiş, önümüzdeki ay için 2 bin 600 TL, yıl sonu için ise 3 bin-3 bin 500 TL bandının görülmesini beklediğini dile getirdi. Memiş, yatırımcılara acil nakit ihtiyaçları olmadığı sürece altınlarını bozmamalarını tavsiye etti.

“BEKLEMEK ZARAR GETİREBİLİR”

Gram altına ilgi duyanlara seslenen İslam Memiş, “Her ay yeni rekorların geleceğini düşünüyoruz. Beklemek zarar getirebilir” dedi.