Tarım ve Hayvancılıkta Üretim Engelleniyor!

Gün üretme ve Gıda zincirinin kopmaması için çalışma  dönemidir.

Niksar Kelkit Irmağı yatağı bölgesi dışında Taşkın Seddesi ile araziye dönüştürülmeye çalışılan, ÇAKIL TAŞLARININ oluşturduğu verimsiz arazileri, Niksar halkı verimli hale getirmek için mücadele ederken.

2022 yılı ve sonrasında dünyada GIDA üretiminde sıkıntılar yaşanırken.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN; “EKİLMEDİK BİR KARIŞ TOPRAK PARÇASI KALMASIN, ÜRETENE HER DESTEK SAĞLANACAKTIR” derken.

Verimsiz arazileri verimli hale getirmek için yoğun gayret sarf eden üreticiler ve iş insanları Niksar’da sahipsizlikten dert yanmaktadır; “BİZLER VERİMSİZ TOPRAKLARI VERİMLİ HALE GETİRMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ, YETKİLİLER BİZİM DERDİMİZE ÇARE BULMUYOR, KAPILARINI YÜMÜZE KAPATIYOR, KELKİT IRMAĞINDA PANYONLARA ELEKTRİK VERİLDİ, BESİ AHIRLARINA VE SERA ÜRETİMİ YAPANLARA, ÜRETİM YAPANLARA ELEKTRİK VERİLMİYOR. NİKSAR PAVYONLARDA EĞLENCE YAPANLARA HİZMET EDERKEN, TARIM VE HAYVANCILIKTA ÜRETİM YAPANLARA NEDEN ENERJİ HİZMETİ VERMİYOR?” diyerek seslenişte bulunuyor.

GIDA SIKINTISI ÇEKİLEN GÜNÜMÜZDE EĞLENCE YERLERİNE ENERJİ VERİLİRKEN, TARIM VE HAYVANCILIKLA HAYATINI SÜRDÜRMEK İSTEYEN ÜRETİCİLERE NEDEN ELEKTRİK HİZMETİ VERİLMİYOR.

NİKSAR TAMAMEN PAYVON VE GAZİNO ŞEHRİMİZ OLMALI?.

İNSANLARIN EĞLENMEYE HAKKI VARDIR AMA, ÜRETMEDEN TÜKETEN TOPLUMLAR YOK OLMAYA MAHKUMDUR.

NİKSAR’DA ÜRETİM YAPANLARAMI, KAZANCINI EĞLENCE MEKANLARINA HARCAYANLARAMI HİZMET EDECEK?

ONLARCA TESİS VE İŞLETME ELEKTRİK ALMAK İÇİN ÇIRPINIYOR, KAPILAR İŞLETME SAHİPLERİNİN YÜZÜNE KAPANIYOR!…

NEDEN?……

CEMALETTİN BİLGİN

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE

YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ SAHİBİ