PANCAR EKİCİLERİN ÖĞRENCİLERİNE BURS VERİYOR

Kayseri Şeker Fabrikasının Turhal

Kayseri Şeker Fabrikasının Turhal Şeker fabrikası yetkilileri Pancar ekimi yapan çiftçilerin öğrenci çocuklarına öğrenci Bursu vermeye başladı.

Turhal şeker Fabrikası 86. Kampanya dönemi çalışmalarını sürdürmeye devam ederken 2019-20 Eğitim yılında öğrencilere Burs vermeye başlıyor.

Turhal şeker Fabrikası Kayseri Pancar Kooperatifi tarafından alındıktan sonra üreticilerin yanında olmaya devam ediyor.

Kayseri Pancar Kooperatifi Turhal şeker fabrikasını satın alarak önemli yatırımlar ve çalışmalar yapmıştı.

Şeker fabrikasını sayın alan kayseri pancar Kooperatifi yönetimi pancar ekiminin daha fazla olması çalışmaları yanda üreticileri sürekli bilgilendirmekte, pancar üretimin yüksek olması için ciddi çalışmalar yapmaktadırlar.

Tokat ve ilçeleri bölgesinde Pancar ekimi yapan bütün üretici çiftçilerin çocuklarına  verilecek öğrenci bursları için müracaatlar alınmış çalışmalar son aşamaya geldiği ifade edildi, gerçekleşecek öğrenci burslarından dolayı Fabrika yetkililerine vatandaşlar teşekkür ederken; “özelleşen fabrikanın halka ne kadar faydalı olduğun artık herkes anlamış oldu, özelleşerek hizmete devam eden fabrika hem  devlete hem de millete ciddi ekonomik katkılar sağlıyor, emek verenlerden Allah razı olsun” diyerek duygularını dile getiriyorlar.