Dünya yeniden şekilleniyor.

ABD Başkanı sayın Trump birkaç gün önce flaş açıklama yapacağını kendi sosyal medya sitesinden duyurucağını ilan etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump: Terör örgütü DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi, üzerindeki bomba yeleğini kendisi patlattı ve beraberinde 3 çocuğunu da öldürdü” diye açıklama yaptı ve devamında sayın Trump;  “yanında bulunan 11 çocuk zarar görmedi, Köpeklerimiz onları sonuna kadar takip etti, üzerindeki bombayı kendisi patlattı” ne ilginç değimli tam bir ABD sinemasının senaryosu ve oynanan filmin sonu!.

ABD neden başarılı?, elindeki kozları çok iyi kullanıyor, senaryoyu kendileri yazıyor, oyuncuları kendisi buluyor, film çekimi başlıyor ve filmin sonunda dünyadaki herkes çevrilen filimi  hayranlıkla izliyor, film sonu bazen hüzünle, bazen gülücüklerle bitiriliyor.

IŞID (DAİŞ) i yaratan, dünyaya terör örgütü olarak kabule tiren ABD idi, terör örgütünü ortaya çıkarttı dünyaya IŞIK terör örgütü ile korku saldı, başta AB ülkelerindeki yöneticilerin beyinlerini IŞID terör örgütü ile korkuttu, çeşitli ülkelerin insanlarını yine senaryolar gereği TV lerde nasıl öldürüldüğünü gösterdi, ABD çevirdiği filimde Başarlı olunca, Libya’yı, Irak’ı, Suriye’yi işgal etti, sıra İran ve Türkiye’ye geldiğinde Suriye toprakları ABD ye mezar oldu!.

Hani diyoruz ya; “ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR” diye, ABD başkanının ilk mesajından sonra yaptığı açıklamayı dinleyince dünya sinemasındaki başarılarını bir kez daha ortaya koymuş olduklarını gördük.

ABD Başkanı sayın Trump daha “Suriye’de DAİŞ teröristleri tamamen temizlendi, Suriye’den askerlerimizi çekiyoruz” demişti, sonra vazgeçtiler, Türk Silahlı Kuvvetleri Barış Pınarı Operasyonu başlattığında ABD askerleri Suriye  sınırları dışına çıktığını ifade etti, ABD Başkan yardımcısı ve ekibi Türkiye’yi ziyaret ettiğinde yapılan anlaşma gereği “ABD askerleri Suriye’den tamamen çekilmiş olacak, PKK, PYD terör örgütü Türkiye’nin istediği 32 kilometre uzunluk, 444 kilometre geniş alan içinde kalmayacak” tezini kabul etti, bu işlerin yapılması için 120 saat süre tanındı, bu süreçler devam ederken ABD Başkanı sayın Trump yine çeşitli açıklamalarda bulundu, kendi kontrollerindeki teröristlerin  elinde bulunan bölgelerdeki “ceza evlerinde bulunan DAİŞ’li teröristler kaçarsa, serbest kalırsa bunlardan Türkiye sorumlu” dedi!.

Peki bizler sormayalım mı?;  PYD  terör örgütü sizin kontrolünüzde, DAİŞ’li teröristlerde onların kontrolündeki Ceza Evlerinde, Ceza evleri neden boşaltılıyor?, kendi kontrollerindeki Ceza Evlerinde bulunan DAİŞ’li teröristleri neden serbest bırakıyorlar?, Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonu devam ederken Ceza evlerinin boşalmasını sağlayanlar ABD kontrollerindeki teröristlerdir, hal böyle olduğu halde Türk Silahlı Kuvvetlerinin Barış Pınarı Operasyonunu baltalamak dünyaya kötü tanıtmak için; “Türkiye operasyonlarını durdurmalı, Ceza evlerinden kaçacak DAİŞ’li teröristlerin sorumlusu Türkiye’dir” diyerek operasyonu engellemek istemişlerse de operasyon planlandığı şekilde sonuçlanmıştır.

Artık Türk Silahlı Kuvvetleri ülkemiz sınırlarını rahatlıkla koruyacak olan Suriye topraklarındadır, operasyonun devam edeceğini bilen ABD yapılacak yeni bir operasyonda DAİŞ terör örgütünün yuvalandığı bölgelere girip gerekli bilgi ve belgelere ulaşacağını düşünmüş olmalılar ki, aniden yeni bir oyun oynayarak “DAİŞ terör örgütü elebaşısı Bağdağdi  yapılan operasyonla öldürüldü” açıklaması ile tüm yapılacak olan operasyonların önünü kesmiştir.

ABD Başkanının açıklaması ile birlikte bütün Dünya kısa da olsa rahat bir nefes almış olacaktır, bundan sonra ABD yetkilileri tarafından şu açıklama gelecektir; “DAİŞ terör örgütü ele başısı öldürüldü, silahlı adamları teslim oldu, bunların ıslah çalışmasını ABD olarak biz yapacağız” diyecekler eldeki silahlı adamları yeniden eğiterek ellerinde tutarak yeni bir ülkeye terör operasyonuna  hazırlanacaklar.

ABD her zaman olduğu gibi yine büyük oynadı, Suriye’deki petrol kaynaklarına el koydu, bu el koyma ne kadar devam eder, bundan sonra nasıl bir oyun oynanır bekleyip göreceğiz, tabi ki Rusya’nın buradaki rolü nasıl olacak?, Esat rejimi bu el koya işine ne diyecek, Türkiye burada nasıl bir rol oynayacak?, bu soruların cevapları zaman içinde alınacaktır.

Suriye adım adım “Federatif  Devlete” doğru gidiyor, bu düşüncemizi tarihe not düşmüş olalım.

Suriye de hazırlanan yeni Anayasa ne içerecek, nasıl pazarlıklar olacak bilmiyoruz, ama şu gerçeği görmek gerekiyor, Orta Doğudaki oyunlar bitmeyecek, Suriye sarmalı önemli rol oynayacaktır.

Suriye’de Rusya’nın rolü her devletten daha güçlüdür, Esat rejiminin daveti üzerine Suriye de bulunan Rusya, Esat’ın işin başında kalmasını istiyor, ama rejim karşıtı güçler Esat’ı asla istemiyor, 1 milyon insanı katleden Esat’ı Suriye halkının kabul etmesi mümkün olmayacağına göre, buna en kolay çözüm Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak en önemli  yönetim federatif sistemle olacağı gözüküyor.

Türkiye artık Dünyada oyun kurucu devlettir, Suriye’deki bütün oyunlar gerçekleşen Barış Pınarı harekat ile son bulmuştur.

Barış Pınarı Harekatı’nın ne anlama geldiğini bugün anlayamayanlar, dünyayı kendi egemenliklerine almak isteyen sömürgeci devletlerin amaçlarına ulaşamadığı bir harekat olarak görmelerini tavsiye ederiz.

ABD başkanı sayın Trump’un açıklamalarını iyi anlamak ve okumak gerekir.

Trump, ABD’nin dün gece Suriye’de yaptığı operasyonda Bağdadi’nin ölü ele geçirildiğini belirterek, “Ebubekir el-Bağdadi öldü. Bir korkak gibi öldü, kaçarak ve ağlayarak.” ifadesini kullandı.sözlere iyi dikkat edin, bir terör örgütü ele başısı dünyayı kana bularken neden kaçarak ve ağlayarak ölsün?.

Trump, “Türkiye ile bunu konuştuk. Nereye gittiğimizi biliyorlardı. (Onlara ait) Hava sahasında da uçtuk. Onlar (Türkiye) harikaydı, hiç sorun olmadı.” ifadelerini kullandı, bu açıklamalar ülkemiz için çok önemli ve hayati açıklamalar.

ABD Başanının çelişkili açıklamalarına alıştık ama, yapılan son açıklamalar, gelecekte tehlikelerin devam edeceğini gösteriyor

Günün Sözü: DİKKAT!. ABD YENİ OPERASYONLARIN SİNYALNİ VERİYOR.