Ülkemiz üzerinde oynanan oyun büyük olunca çok dikkat etmek gerekir.

Ülkemizde FETÖ terör örgütünü hiç küçümsememek gerekir, öyle ağlar sarılmış ki, bu sarmalı çözmek için çok dikkatli ve özenli hareket etmek gerekir!.

Hain FETÖ terör örgütünün sarmalından kurtulmak için AK Parti Milletvekillerine çok iş düşüyor, halen çalışan kadrolara dikkat etmeli, kritik kuruluşlara şartlar ne olursa olsun FETÖ’nün sağından solundan geçenler getirilmemeli, var olanlar samimi bir şekilde temizlenmelidir.

Devletin kurumları yapılanma içindeki kişileri tespit edip ortaya koyarken, açığa alınanlara Milletvekilleri sahip çıkmamalıdır!.

Sahi bu ülkeyi yakıp yıkan, Devleti milyarlarca TL zarara sokan, İstanbul halkını canından bezdiren Gezi eylemcilerine ne oldu?.

Ülkemizde her siyasi düşünce hayat bulmalıdır buna asla itiraz etmiyoruz da, Devleti yıkmak, Türk Milletini bölmek isteyenlere  devlet yetkilileri sessiz mi kalmalıdır?.

Sahi ülkemizi yıkmak isteyenler Gezi olaylarının başlangıcı olan 3-5 ağacı bahane edip günlerde ortalığı yakanlar elini kolunu sallayarak mı gezecekler?.

Gezi olayları, tıpkı askeri darbeler, tıpkı muhtıralar, tıpkı terör örgütlerinin saldırıları, tıpkı FETÖ’nün 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimleri gibi, devleti ve milleti hedef alan alçak bir saldırıdır, ama halen sonuç alınamadığı gibi halkımızı derin üzüntülere sevk etmiştir.

Gezi olayları sonrasında;

58 kamu binası

68 MOBESE kamerası

337 işyeri

90 belediye otobüsü

214 özel araç

240 polis aracı

45 ambulans

14 parti binası Yakılıp yıkıldı

Ülke 20 gün ateşe verildi, bu ülkenin malına bu kadar zarar verenler masumudur?

Her siyasi düşünce bu ülkede olmalıdır, siyasi düşüncelerini alenen ve açıkça ifade edenlerden bir sıkıntı yaşanmaz, ifade özgürlüğü adı altında Devlere baş kaldıran, cadde ve sokakları yakıp yıkanlardan zarar gelir.

Hep Unutuyoruz;  1980 darbesi unutuldu, 28 Şubat Darbesi unutuldu, 2001 krizi unutuldu, Darbe mitingleri unutuldu, Başörtülülere yönelik zulüm unutuldu, FETÖ operasyonları unutuldu Gezi vandalizmi unutuldu, 15 Temmuz darbe girişimi unutuldu! NEDEN?.

Bu ülke ABD Manda yönetimine girmesi istenmiyorsa, FETÖ terör örgütünün ihanetleri asla unutulmamalıdır.

Gezi olaylarını masum göstermeye çalışanlar bu ülkeye en büyük kötülüğü yapmak isteyenlerdir!.

TÜRK Bayrağını yakmak,  ihanet ve Devlete baş kaldırmak değimlidir?, terör suçu değimlidir?.

Türk Bayrağını yakmak devlete ve millete ihanet değilse, nasıl bir eylem yapılmalı ki Devlete ve millete ihanet olarak cezası olsun?.

Siyasi çıkarlar uğruna hangi siyasi parti Türk Bayrağının yakılmasını görmezden gelip, Gezi olaylarını masum göstermek, hangi siyasi düşüncesi iktidara taşıyacak ve o siyasi düşünce bu ülkede hakimiyet kazanacaktır?.

Gezi kalkışmasında şehit olan Komiser Mustafa Sarı neden unutuluyor?.

Gezi olaylarında beraatları duyduğumda inanamadım… Maalesef Doğruymuş. Bu durumda ilgililere sorma zamanı. Gezi olayına karışan  kişiler suçsuz ise İstanbul’da gezenler nerede?. Bu kişiler günahsız ise İstanbul’u yakanlar nerede? Bu olaylarda suç yoksa firardaki alçaklar neden kaçıyorlar?.

Hukuka tabi ki saygılı olacağız, verilen karara tabi ki saygı duyacağız, bu ülkede Adalet olmalı, Hukuk üstünlüğü sağlanmalı ki, her vatandaş kendisini huzurlu hissetsin.

Hukukun üstün olduğu ülkede yaşamak istiyoruz tabi ki, ama ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen hainlerin yaptığı eylemlerde yanan devlet mallarının hesabının da Hukuk tarafından sorulmasını bekliyoruz.

Hukukun üstün olmasını istiyoruz ama, Ay Yıldızlı şanlı Bayrağımızı yakan hainlerden hesap sorulmasını istiyoruz.

28 Şubat dönemlerinde şunu hatırlıyoruz, Halk tarafından seçilen AK Parti iktidarının kapatılması için çeşitli senaryolar yazılmaya başlandığında, AK Partiyi kapatmak isteyen Hukuk sistemi, gazete küpürlerindeki haberleri delil göstererek bir ülkenin siyasi geleceğini karartmaya çalışırken, bugünkü hukuk sistemi Gezi olaylarında yakılan devlet mallarını, halkın iş yerlerinin nasıl yakılıp tahrip edildiği,  her TV de ve her basın kuruluşu tarafından yayınlanan haberlerden daha büyük nasıl bir delil isteniyor?.

Eski Başbakan sayın Ahmet Davutoğlu’nu severdim, sayın Davutoğlu AK Parti içinde iken söylediği sözlerle, AK partiden ayrıldıktan sonraki sözleri taamen bir biri ile çelişiyor!.

Sayın Davutoğlu AK Partide yetkili iken her türlü terör örgütü ile mücadele ederken, bugün yapılan eylemleri “masum” gibi göstermek isteği bizleri derinden yaralıyor.

Eski Cumhurbaşkanı sayın Abdullah Gül;  Gezi olaylarıyla gurur duyduğunu söylüyor.  S-400 alımını eleştiriyor. CHP’yi takdir ediyor. HDP’ye yanlış yapıldığını söylüyor. Parlamenter sisteme dönülmeli diyor.  Millet İttifakı’na yeşil ışık yakıyor. Siyaset hiç bu kadar kirlenmemişti!.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan  ikisine “kardeşim” dedi makam mevki verdi. Makam mevkiler elden  gidince sırtından bıçaklamakla kalmayıp yıkılsın diye düşmanlarıyla ittifak yapıyorlar!…

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan; “Türkiye’nin, terörle mücadeleden ekonomiye kadar her alanda tarihinin en büyük mücadelelerinden birini verdiği şu dönemde, ülkenin ve Milletin dikkatini dağıtmak, enerjisini heba etmek isteyenlere izin vermeyeceğiz” diyerek, çok net konuştu.

Ülkemiz üzerinde oynanan “Oyun Büyük”, bu oyuna Türk milleti asla gelmeyecek, ihanet edenleri asla affetmeyecektir!.

Günün Sözü: OYUN BÜYÜK DİKKAT!..