Türk milletinin onuru ve gurur kaynağı sayın Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Kraliçesinin ölmesi dolayısıyla ABD yapılan toplantıya katılması bazı muhalefet partililer tarafından eleştirildi!.

Bizler sayın Cumhurbaşkanımız için DÜNYA LİDERİ dediğimizde burun kıvıranlar, bugün başka yerlerini kıvırtarak dolaşıyor.

Bakınız dostlar, sayın Cumhurbaşkanımız ilk önce Dünyanın gözünün üstünde olduğu Asya bölgesindeki ŞANHAYN toplantısına katıldı, orada yapılan toplantıda, dostça, kardeşçe ve insanca konuşmalar yaptı, dünyadaki sıkıntıların paylaşılmasına katkı sağladı, sonrada DÜNYA 5 DEN BÜYÜKTÜR sözlerinin yankı bulduğu BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (BM) toplantısı için ABD ye gitti.

Asya bölgesi ülkeler bugüne kadar çok sıkıntı yaşamış olsada bundan sonraki dönemler Asya ülkelerinin ileri hamle yapması dönemleri olacaktır, şayet ABD ve bazı AB ülkeleri Asya ülkelerini KAN GÖLÜNE ÇEVİRMEZLER ise!!!

Cumhurbaşkanımızın Asya ülkelerinden oluşan devlet başkanlarının bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşma ve dünyaya dağılan görüntüsü ülkemizdeki muhalefet partileri tarafından yeterli ilgiyi görmediği gibi eleştiri yapanlar. Cumhurbaşkanımızın ABD de BM ler binasında yapacağı görüşmeye gittiği için eleştiri yapmaya başladılar.

Ey muhalefet; İngilizlerden yediğimiz darbeler yetmedi mi?

İngiltere’nin 96 yaşındaki Kraliçesi ölmüş, HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR, DÖNÜŞ ALLAH’A DIR.

CUMHURBAŞKANIMIZ ülkemiz için, dünya insanlığının huzurlu olması için yapılması gereken göreve gitmiştir, ölen İngiltere Kraliçesinin Cenazesine vekaleti Dış İşleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na vermiştir, görev ifa edilmiştir.

Bakınız; Cumhurbaşkanımız SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN New York’ta bulunan Türkevi’nden Birleşmiş Milletler binasına yürüyerek geçiş yaptı.

Yani Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türk Milletini temsil eden ABD deki Türk Evini ziyaret etmiş, oranda yürüyerek BM ler binasına geçmiştir.

Yani, ölen İngiltere Kraliçesinin cenazesine Otobüsle katılmamış, yürüyerek BM ler binasına gitmiştir, ondan önceki günde  New York’ta halkın içine karışarak ABD de yaşayan insanlarla kısa sohbetlerde bulunmuş, güzel resim karaları bizlere ulaşmıştır.

Son bir haftadır, İngiltere Kraliçesinin Cenaze meselesi ile çoğu TV kanalları meşgul oldu.

Şunu bir kez daha hatırlatayım; HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR sözü sanki Kraliçe için söylenmiş gibi.

İngiliz Kraliçesi öldü, derdi bizim Muhalefet parti temsilcilerine düştü!!!.

Neymiş efendim “Cumhurbaşkanı neden İngiltere Kraliçesinin cenazesine katılmamış.

Valla şu görüntüden mutluyuz;  sayın Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Kraliçesi ülkemize geldiğinde Kraliçe karşısında frank giymedi… bugünde İngiltere Kraliçesinin Cenazesine  tüm ülkelerin liderleri  otobüslere bindi benim, Cenaze törenine katıldı,  Cumhurbaşkanım “İngiliz” dayatmasını kabul etmedi, ülkesi ve mazlum milletler adına katılan BM ler binasına yürüyerek gitti.

Türk milleti için kıymetli olan şey, kendisini temsil eden Devlet başkanının, Türk devleti ve milletini en mükemmel temsil edilmesidir!!!!

BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN İYİDİR sözü nasılda arada bir hayat buluyor!!!

Türk milletinin temsilcisi gibi siyasetçilerin yüzlerindeki maske nasılda dökülüyor!!!

Dünya insanlığını “KAN GÖLÜNE ÇEVİREN” lerle, MAZLUM MİLLETLERE SAHİP ÇIKAN devlet adamı nasılda ortaya çıkıveriyor?

Cenazeye katılmak tabiki insani bir görevdir, ama bir insan illaki Cenaze namazına katılacak diye bir şart yoktur, Müslümanlar olarak Cenazeye katılanın sevap olduğunu biliyoruz ve katılmak için gayret sarf ediyoruz, katılamadığımız Cenazeler içinde ruhlarına dua okuyoruz, Allah kabul etsin.

Evet bizim koca reis, İngltere Kraliçesinin Cenazesine katılmadı, karşılaştıklarında boynunda Kelebek yaka ve Frank, sırtında kuyruklu bir kıyafet giymedi, Türk milletide bundan dolayı halen “DÜNYA LİDERİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN” diyor!!!!

Recep Tayyip Erdoğan neden sürekli seçimleri kazanıyor?

Türk milleti gibi düşünüyor, yaşıyor ve söylediği sözlerin hayata geçmesini sağlıyor. Anlamayanlara bir kez daha anlaşılması için not düşüyoruz.

Türk milletinin Temsil kabiliyeti Cumhurbaşkanımız SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN ile zirveye çıktı.

New York’ta bulunan Türkevi’nin yapılmasını sağladı, BM ler binasına yakın bir yerde ŞANLI TÜRK BAYRAĞININ DALGALANMASINI SAĞLADI.

Ülkemizde milletimizi temsil edecek önemli bir yapının yapılmasını sağladı, yani Cumhurbaşkanlığı binası 5 TEPE.

Ölen “İngiltere Kraliçesinin cenazesine neden gitmedi?” diyenler Türk milletine tercümanlık yaparak; Cumhurbaşkanı iyiki Kraliçenin cenazesine gitmedi!” diyerek otobüse doldurulmuş devlet başkanları arasına katılmadı!!

Mesele Otobüse binip binmemek değil, mesele Dünya milletlerine oyun üstüne oyun kurk, insanların katledilmesini sağlayan İngiltere Kraliyet ailesinin oyununa gelmemektir.

Şimdi birileri; “efendim İngiltere ile kavgamı edelim, bi onlarla kavga etmediğimiz kalmıştı” diyecekler, bunu diyenler aslında şunu iyi biliyor.

Türk milletinin ve devletinin İngiltere ile kavgası bugün başlamayacak, zaten yüzyıllardan beri var olan kavga, maşa olan ülkelerin sayesinde görüntüsüz devam ediyordu.

Siz sanıyormusunuz ki, İngiltere “Türk milletinin dostudur!”.

Aslında yukarıdaki eleştirileri yapanlar halen şunu anlamakta zorluk çekiyor.

İşin özü şudur¸”TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL” diyen bir Cumhurbaşkanına sahibiz artık.

Eski Türkiye özlemi içinde olanlar, bugün PARLAMENTER SİSTEİ  savunanlardır.

Cumhurbaşkanımız Otobüsle yolculuğu değil, Türk milletini temsilen New York’ta bulunan Türk Evinden çıkarak dimdik, yürüyerek BM ler binasına gitmiştir.

Günün Sözü; Allah’ım bugün yanımızda durmayanları, yarın karşımıza çıkarma.