Cemalettin Bilgin

ONURLU BİR İSTİFA!.

Son günlerde Niksar’da basın haberleri konusunda bir hayli hareketlilik yaşanıyor.

Niksar’da mevcut Hükümet Konağı satışı yapılınca sanki GÖKTEN TAŞ DÜŞMÜŞ gibi Niksar da birden bir hareketlilik olmaya başlandı.

Ne olduda Niksar’da siyasi hareketlilik yaşandı?

Geçen hafta NİKSAR’DA HÜKÜMET KONAĞI SATILDI başlıklı haberi yapınca Niksar’da siyasi partilerde bir hareketlilik, halk arasında fısıltılar, başladı devamında Niksar’da çeşitli kişi ve kurumlar  ismi kullanılarak çeşitli iddialarda bulunuldu.

Basın mensubu olarak bizler görevimizi yaptık.

Niksar için, Niksar halkı için önemli olan bir alan, Niksar belediyesi tarafından satışı yapıldı ve ondan sonra ip zincir koptu!!!.

Mevcut Hükümet Konağının alanı satılması yanlış idi, bu yanlışı bizler aylar önce yazdık.

Niksar’da Hükümet Konağı yapılacak ise, mevcut bina mademki çürük, yıkılsın yerine yapılsın” dendi, bu teklif ilk önce “tamam aynı yerine yapılsın, mademki STK böyle karar verdi aynı yere yapılsın” dendi.

Cumartesi günü STK lar toplandı, uzun bir toplantı oldu, konuşmalar yapıldı ve “mademki Niksar’da STK ların sözü dinlenecek o zaman onların kararı doğrudur” dendi, Cumartesi günü karar verildi ve Pazartesi kıyamet haberi geldi.

ANKARA NİKSAR’DAKKİ STK LARIN SÖZÜNE RAĞMEN “BEN NE DERSEM O  OLUR” demiş!!!!

ANKARA KİM?, ANKARADAKİ KİŞİ, KUURLUŞ VEYA YETKİLİ KİMKİ; BEN NE DESEM O OLUR” diyerek Niksar’daki STK ların kakarına karşı hareket ediyor?

İsimler FULU, karanlık.

Kim bu Ankara’daki karar verici veya karar vericiler?.

Konuya pek girmek ve derinlere fazla dalmak istemiyorum ama, ŞU ANKARA’DAKİ KARAR VERİCİLER CAN SIKIYOR, NİKSAR’IN GELECEĞİNİ KARARTIYOR!!!!!.

NİKSAR’DA AYAK OYUNU OLURDA, ANKARA’DA OLMAZMI?

OLDU BİTTİ İLE NİKSAR’DA ONLARCA ESNAFIN İŞYERİ KAPANDI; “TÜH, YAZIK OLDU” DİYEN BİZ BASIN MENSUBU DIŞINDA KİMSE OLMADI!!!!!

NİKSAR’DA HÜKÜMET KONAKLARI YAPIMI HEP NİKSAR’A DARBE VURDU.

1985-86 YILLARINDA ŞU ANKİ HÜKÜMET KONAĞI YAPILMASINDADA NİKSAR EN BÜYÜK DARBEYİ YEDİ.

1985-86 YILLARINDAKİ KİŞİ VE KURUMLARI YAZMIYORUZ, YAZMAYA BAŞLAR İSEK SIKINTILAR BAŞLAR, ONLARI ALLAH’A HAVALE ETTİK!!!!.

Niksar 2. HÜKÜMET KONAĞI DARBESİNİ 2021 YILINDA YEDİ!!!!

Aslında her şey planlanmış, kapalı kapılar arkasında karar vericiler kararlarını vermişler, STK lar uyuduğu için onlar uyanmadan STK ların ismi kullanılarak onaylanmış oldu!!!!.

Her hatalı yapılaşmada  Niksar halkı olarak bir birimize düşüyoruz, küçük menfaatler, şehrin geleceği ile oynandığında öne çıkıyor!!!

Yazmam gereken o kadar önemli konular varki!.

Yazmıyorum!!!

Yazamıyorum!!!!

Yazmak istemiyorum!!!

Mevcut Hükümet Konağı alanı  03.08. 2021 tarihine kadar RESMİ KURUM ALANI idi.

Niksar Belediyesi meclisine 03. 08.2021 tarihinde gelen teklif; “HÜKÜMET KONAĞI  ALANI RESMİ KURUM ALANINDAN ÇIKARTILIP, KONUT VE İŞ YERİ YAPILMASI” teklifidir, bu teklife toplantıya katılana her partinin Belediye meclisi  üyesi EVET demiş.

Toplantıya katılmayan Ahmet Armağan, Emrah Korkmaz, Ömer Faruk Özsayın evet veya hayır oyu kullanmamış oluyor.  03.08. 2021 tarih 21/94 sayılı kararı ile 1193 ada 1 Parsel, İmar değişikliği OY BİRLİĞİ ile alınmıştır.

Yani; Meclis toplantısına katılan her partinin belediye meclisi üyesi, HÜKÜMET KONAĞI ALANININ, İŞ YERİ VE KONUT YAPILMASI UYGUNDUR” demiş!!!!.

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISNA GELEN KARARLARA EVET DEDİKTEN SONRA, hayır efendim ben buranın satılmasını istemiyorum, istemiyordum” DEMENİN BİR ANLAMIVARMI?, OLABİLİRMİ?

Şimdi bizler uyku uyuyan STK ların uyanması için, hatalı yapılan bir kararın gündeme gelmesini haber yapınca, ŞAPKA DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ misali siyasi arena kaynayı verdi!!!!

Yazımın başlığında “ONURLU BİR İSTİFA!…” dedim ve ekliyorum.

CHP NİKSAR BELEDİYE MECLİSİ ÜYESİ ALİ ÇOLAK BEYİ KUTLUYORUM, ONURLU BİR DAVRANIŞ SERGİLEMİŞ VE BİLMEDEN, SONUCUN NEREYE VARACAĞINI DÜĞÜNMEDEN,  BİR KARARA “EVET” DEMİŞ VE HATASINI GÖRDÜKTEN SONRA ONURLU BİR DAVRANIŞ SERGİLEMİŞ VE İLÇE BAŞKANLIĞINA HATALI HAREKET ETTİM İSTİFA EDİYORUM” DEMİŞ.

Mahalli Seçimlerde CHP kontenjanından İP listesinde Belediye Meclis üyesi seçilen iş insanı sayın Ali Çolak, kendi doğruları içinde verdiği kararda hatasını anlayınca hem kendi kişiliğini düşünerek samimi Anadolu insanı olarak ve aynı zamanda partisini sıkıntıya sokmamak adına İSTİFA etmiştir. Ali beyi bir kez daha tebrik ediyorum.

Onurlu olmak, temsil ettiği kurumları sıkıntıya sokmamak, hatayı gördüğünde onurlu bir davranış olarak “İSTİFA” SİSTEMİNİ ÇALIŞTIRMAK ONURLLU BİR DAVRANIŞTIR!!!!.

Niksar’da yeni Hükümet Konağı yapılıyor, koskoca alana, küçük çaplı bir Hükümet Konağı yapılıyor ve mevcut Hükümet Konağından küçük olduğu için, mevcut resmi kurumlar sığmıyor!!!!

Hani bizde bir söz vardır; “ÜRKÜTTÜĞÜN KURBAĞA, YAPTIĞIN İŞİ KURTARIYORMU?

1986 yılında, hatalı, BASKICI bir anlayışla İDDİALI yapılan BİR Hükümet Konağı ve aynı tarihte yapılan POLİS KARAKOLU VE LOJMANLARI YIKILDI ve Hükümet Konağı da YIKACAK!!!

Bu kadar ile yetinelim!!!

Günün Sözü; “Yalan söyleyenin mürüvveti (mertliği, yiğitliği) olmaz.”

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.