ONUN KATİLİ, BUNUN KATİLİ, HANİ BUNUN SAHİBİ?

Ne ilginç bir durum!.

Bizler;  “Makaryos Kıbrıs Türklerinin  katilidir” diyoruz, kendilerini vatan sever milliyetçi gösterenler bana sürekli laf çakıyor, suçlayıcı ifadeler kullanıyor.

Kıbrıs Barış harekatının 45. Yıl kutlaması yapılırken bizlerde günün anlam ve önemine binaen şu aşağıdaki düşüncemizi yaplaştık;  “BEYLİK DÜZÜNDEKİ MAKARYOSUN RÖLYEFİNİN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ, HAYDİ VATANSEVERLER DESTEK BEKLİYORUZ.C.B” dedik, demesine dedikte, kendilerini vatansever, milliyetçi gösterenler, vatanseverliği kendilerinin dışında kimsede görmeyenler , bana  ilginç yorumlar yazmaya başladı.

Sevgili dostlar, şunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Makaryos Kıbrıs Türklerini katleden seri bir katildir, beşikteki çocuğu süngületen, 1974 Barış harekatı öncesinde seri bir şekilde Kıbrıs Türklerini yok etmek için Kıbrıs devlet imkanlarını kullanan Makaryos katilken, Makaryasun heykelini İstanbul Beylik Düzü ilçesinin “YAŞAM VADİSİ” bölgesine koyan, adına da; “Kıbrıs Anıtı veya Rauf Denktaş Anıtı” diyerek seri Türk katilinin bizlere yutturmaya çalışanlara kimler destek veriyor?, kendilerini milliyetçi vatansever görenler ve gösterenler.

Arkadaşlar şu sözü bir kez daha hatırlatıyorum; “ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR”  sözü bizler için önemlidir, kendilerini vatansever gösterenler, vatan ve millet aşkı için her türlü sıkıntıya girecek olduklarını düşünenler benim KIBRIS TÜRKLERİNİN AKTİNİNİ  iktidarı kötülemek adına çarpıtamazlar, çocuk katillerini savunmak, onunla eş değerdir.

Bizler; Kıbrıs Türklerinin katili  Makaryosun heykelinin “Beylik düzünden kaldırılsın” sözlerimize; “diğer çocuk katilini neden devlet besliyor?” diyerek apo piçini öne süremez veya FETÖ kahpesini neden yargılamıyorsunuz?” diyemez.

Bizler Beylik Düzü ilçesindeki Kıbrıs Türklerinin katilinin heykelinin kaldırılmasını istiyoruz, bir başkası da vatan hainlerinin ismini yazar onların ceza almaları için çalışma yapar veya kampanya yapar bizde başkalarını bahane ederek; şunu neden yazmıyorsun” demeyiz.

Bir kale içten feth edilmez ise, dışarıdan gelecek top güllelerinin bir tesiri olmayacaktır, bizleri içerden bölme girişimlerinde hainler ne yazık ki başarı grafiğini yükseltiyor!.

İstanbul Beylik Düzü ilçesinde Yaşam Vadisinde dikilen Rauf Denktaş anıtına kimsenin bir şey söylemesi mümkün değildir, ama Rauf Denktaş ismi kullanılarak katil Makaryosun heykelinin aynı karede olması, Kıbrıs Barış Hakekatına saygısızlıktır hatta ihanettir, gerçekleşen “barış harekatını” yok saymaktır.

Kıbrıs Barış harekatının 45. Yıl kutlamasını yapanlar ilk önce Beylik Düzündeki katilin heykelinin kaldırılmasını sağlamaları veya talep etmelerini bekliyoruz.

Kıbrıs Türklerinin katilinin bir anıtın parçası yapmak onu masumlaştırma çabalarıdır, sağa sola yalpa yaparak; “efendim 1959 yılında Londra Anlaşmasına imza atanlar içinde masada imza atanlar içinde Makaryos vardı, onun için  1959 i anlaşmasını anlatan bir figürdür” denemez, denme hakkı yoktur, Türklerin katilini savunanlar, Türkiye Cumhuriyeti devleti içinde söz sahibi olmamalıdır.

Biz ne dedik; “BEYLİK DÜZÜNDEKİ MAKARYOSUN RÖLYEFİNİN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ, HAYDİ VATANSEVERLER DESTEK BEKLİYORUZ.C.B”, bu notumuza gelen yorumlara bakınız.

 

  1. M.Bu arada orası Makaryos heykeli değil Beylikdüzü Yeşil vadide bulunan Rauf DENKTAŞ anıtıdır. Kulaktan dolma bilgilerle kahvehane kültürüyle eleştiri yapmak doğru değil…” diyor, biz ne diyoruz?.

Cemalettin Bilgin;  E.  M.;  ben ne yazdığımı iyi biliyorum kahve kültürü ile değil gerçekleri yazıyorum kahve kültüründen kurtulmak istersen oraya git katil Makaryos un rölyefi ni orada görmeni isterim” diyorum, karşı taraf cevap veriyor.

  1. M.Onu dert edeceğine 7/24 beslediğimiz bebek katilini ısrarla yaşatmaya çalışıyorlar. Onu ortadan kaldırsınlar. Bunun için çabalasan daha iyi olur. Demek istediğim kıymetli zamanını bir taş paçavrasıyla heba etme..” diyor, şu işe bakar mısınız!, bizler “Kıbrıs katilinin heykelinin Beylik düzünden kalksın” derken, arkadaşın verdiği cevap!…

Kıbrıs Türklerinin seri katilinin heykelini, eski Beylik Düzü belediye başkanı Ekrem İmamoğlu “Yaşam Vadisi” ismini koyduğu bir alana koyuyor, onu eleştirmesi gerekenler beni eleştirip; “kıymetli zamanını bir taş paçavrasıyla heba etme..” Türklerin katilinin resmini bir taş parçası olarak değerlendirip, masumlaştırma gayretine giriyor.

Biz söylenmesi gerekeni yazılması gerekeni yine yazdık noktayı koyduk, dedikki;  Cemalettin Bilgin haklısın insanlar işine geldiğinde “taş parçası” olur, karşı tarafa iftira atmak için yaşanan kaphelikler küçük gösterilir, sen Makaryosun katliamnını kapatmaya çalışırken, bir başkası başka katili unutturmaya çalışıyor, ne fark eder ki!, karşı tarafında dediğin katili eleştirmek hakkın ama, Türklerin katilini asla masum gösteremezsiniz, anlaşıldı çok sevdiniz sanırım katil Makaryosu bir resminide iş yerinize asabilirsiniz, bu tercih meselesidir, ama benim eleştirimi asla başka taraflara çekemezsiniz, bu katili savunanlar benim muhatabım olmayacaktır” dedim noktayı bıraktım.

Biz kimlerle sosyal medyada mücadele yapıyoruz?, benim gibi düşündüğünü bildiğimiz insanlarla!…

Beylik düzündeki Kıbrıs Türklerinin katilinin heykelinin konmasını kim masum gösteriyorsa, o kesinlikle Müslüman Türk olamaz!.

Bir katili masum göstermek için çeşitli bahaneler uyduranlar, katile hayranlık duyanlardır.

Bakınız bir arkadaş şunu yazıyor; Ercan Yalçın Türkiye devletini yönetenler Bosna ‘da soydaşlarımızı katleden SIRP kasaplardan tonlarca et ihracatına anlaşma imzalıyorlar. İmzalıyanında kim olduğu çok açık net belli peki bu kadar çok hassaslığınız var bu haberi niye kınayıcı kışkırtıcı çarpıtıcı puntolarla manşet yapamıyorsun abi?” diyor.

Sevgili dostlar bizlerin yazdıkları açık ve netken, neden yazdığım sözler çarpıtılarak başka taraflara çekiliyor?, Sırpların Bosna da yaptığı katliamı tabi ki unutmadık, Suriye de yaşanan katliamı tabiî ki unutmadık, unutmayacağız, ama var olan gerçekleri, başka konularla karıştırıp, “Sırpları, çocuk katili apoyu, Türk milletini katleden FETÖ teröristini unutmadık”.

Lütfen herkes kendi yazdıklarına baksın, bizler tarihe not düşüyoruz, hainleri ve milletime ihanet edenleri yazıyoruz, yazmaya da devam edeceğiz, ama bizlerin yazdıklarını gereksiz yere çarpıtarak katilleri savunmaya kalkanlara asla taviz vermeyeceğimizi bir kez daha ifade etmek isteriz.

Kıbrıs Barış harekatının 45. yılını  coşku ile kutlayanlar, ilk önce Beylik Düzü ilçesindeki Kıbrıs Katili Makaryosun heykelinin kaldırılmasını istemeleri gerekir, bu gerçeği görmeden Kıbrıs Barış Harekatının45. Yılını kutlamaya kimsenin hakkı yoktur.

Günün Sözü: ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR!…