ABD ve AB ülkelerine güvenen mutlaka yarı yolda kalacağını bilmelidir.

Son gelişmelerde ne oldu?

Rusya hedefine adım adım ulaştı, ABD’nin ve AB ülkelerinin boşuna attıkları naralar havada asılı kaldı.

ABD ve AB’nin samimi olamadığını bizler artık biliyoruz, Ukrayna bilmiyor mu?

ABD’nin ve AB’nin samimi olmadığını genç Ukrayna Cumhurbaşkanının bildiğini sanmıyoruz, bilmiş olsa komşusu Rusya ile arasını açıp 10 bin kilometre öteden ABD’den medet ummazdı.

Ukrayna devletinin kendi toprakları içindeki iki bölgede meydana gelen terör olaylarını durduramamışken, iki küçük bölgedeki sıkıntısını çözemeden Rusya ile ilişkilerini kopartıp Rusya ile didişmesi sonun başlangıcı olmuştur!

Bizleri ilgilendiren ne Rusya’nın Ukrayna’yı işgali veya nede ABD ve AB’nin Ukrayna’yı kullanarak Rusya’ya göz dağı vermesi ve ya Ukrayna’yı kendilerinin işgal etmesi değildir.

Bizi ilgilendiren nokta ülkemizin menfaatleri  ve ülkemizin Rusya ve Ukrayna ile başlattığı diyaloğun bozulmamasıdır.

Daha öncede ifade etmiştim.

Ülkemiz hem Rusya ile hem de Ukrayna ile çeşitli ticari çalışmaları vardır, bu çalışmalar hayati öneme sahiptir.

Rusya ile Ukrayna  arasında yaşanacak her olumsuzluk ülkemize bir şekilde yansıyacaktır, bugün bile yaşanan çeşitli sıkıntılardan dolayı ülkemiz etkilenmeye başlamıştır.

Ülkemiz için en önemli kazanç Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü devlet başkanlığıdır.

Bugün bölgemizde yaşanan sıkıntıları en az seviyeye  düşürmek için Cumhurbaşkanımız gereken çalışmaları yaparken ülkemizin kalkınmasında önemli çalışmalar için de yine yurt dışı seyahatlerine devam ediyor.

Cumhurbaşkanımız hasta yatağından kalkar kalkmaz hemen programlarına başladı ve yurt dışı seyahatinde  3 önemli ülkeyi ziyaret etmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; Kongo, Senegal ve Gine Bissau’yu ziyaretleri devam ediyor.

Kongo’da  savunma sanayi işbirliği, Kinşasa Finans Merkezi inşaatı altyapı ve Kongo Nehri ile kolları üzerinde nehir ulaşımı 1083 Km’lik otoyol inşaatı, demiryolu hattı inşaatı anlaşmaları tamam. Sabah Senagal, sonra Gine. Türkiye her yerde.

Gelelim Rusya, Ukrayna meselesine.

ABD ve AB ülkeleri Rusya’nın desteklediği Doğu Ukrayna’daki ayrılıkçı Donetsk ve Luhansk bölgelerinde yaşanan sıkıntıları bildikleri halde neden bugüne kadar bu ayrılıkçı bölgelerdeki sıkıntıların çözülmesine katkı sağlamadılar?

Bizde bir ata sözü vardır; “İTDE ÖLSE KAR, KURTTA ÖLSE KARDIR” diye, bu sözlerin ne kadar doğru olduğunu ABD ve AB’nin, Ukrayna’ya karşı yaptıkları yalnızlıkta bir kez daha görmüş olduk.

Yabancı basını izlediğimizde; Rus medyası Putin’in Donetsk ve Lugansk’ın bağımsızlığını tanıyacağını ve konuyu Almanya Başbakanı Scholz ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a bildirdiğini duyurdu. AFP’nin Kremlin’e dayandırdığı habere göre; Scholz ve Macron, Putin’in kararı karşısında hayal kırıklığına uğradı haberleri yazılsa da, bu sürecin bu noktaya geleceğini, Doğu Ukrayna’daki ayrılıkçı Donetsk ve Luhansk bölgelerinin liderleri, Putin’den bağımsızlıklarını tanımasını istediler ve Rusya Devlet Başkanı Putin, Donetsk Halk Cumhuriyeti ile Lugansk Halk Cumhuriyetinin bağımsızlığını tanıdığını duyurdu.

Gözünüz aydın ABD ve Avrupalılar, Ukrayna’yı yem olarak Rusya’nın kucağına ittiniz, adamlar Avrupalılardan çok medet umdu, umdukları soğuk suya  battı.

Avrupalıya güvenilmez!

Avrupalılarla güçlü olarak ticaret yapacaksın, onlardan alacağınız her ekonomik destek size kurşun olarak döneceğini asla unutmamak gerekir.

Bakınız sözde medeniyetin beşiği olarak gösterilen İngiltere’ye!

Londra sokaklarında ülkemizi 40 yıldır kan gölüne çeviren PKK terör örgütü ele başsısının posterleri ile dolmaya başladı.

Londra sokaklarında cani terör örgütü PKK’nın cani liderinin serbest bırakılmasını isteyen afişler medeni olduğu iddia edilen İngiltere’ye yakışıyor mu?

Şayet insanlığı katleden bir düşünce değilse İngiltere’ye yakışmayan afişlerin Londra sokaklarında asılmaması gerekirdi, amma lakin İngiltere dünyadaki her olayın perde arkasında en önemli oyuncu olduğu için ülkemizi kan gölüne çeviren PKK terör örgütünü desteklemeye devam ediyor.

Peki; Türkiye de IRA propagandasına izin verilseydi acaba  İngiltere o zaman ne yapardı?

İngiltere kendi sınırları içinde yapılan çeşitli ayrılıkçı hareketleri nasıl bastırdığını hepimiz biliyoruz, her eylemi en kanlı bir şekilde bastıran İngiltere ne yazık ki PKK terör örgütünün afişlerinin Londra sokaklarında asılmasına izin verdi.

Bunları neden yazıyoruz?

ABD, AB ve sözde Demokrasinin beşiği gözüken ülkelerin ne kadar iki yüzlü olduğunu ortaya koymak içindir.

Tarihin derinliklerine gitmeye gerek yok.

Son günlerde Rusya, Ukrayna çıkmazının gerçeklerini görmek ve son günlerde Londra sokaklarında kahpe terör örgütü PKK propagandasının yapılmasına müsaade eden İngiltere’yi görmek yetiyor.

Vampir düzen ve sömürücü düzen devam ediyor.

  1. yüzyılda bu günkü hızlı iletişim araçları ile anında her şeyden haberdar olan milletler, vampir ülkelerin kan emmesine artık daha fazla izin vermemesi gerekir.
  2. yüzyıl Türk dünyasının yılının olacağını bir kez daha ifade etmek isterim.

ABD ve AB ülkelerinin sömürü düzeni daha ne kadar devam eder bilmeyiz ama, bunun bir sonu olacağını biliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Tüm sıkıntılara rağmen, bölgemizde ve ülkemizde istikrarlı bir şekilde yoluna  devam ederken, sömürülmekte olan ülkelerin daha fazla sömürülmemesi için Cumhurbaşkanımızın çalışmaları devam ediyor.

Günün Sözü; Şeytanlaşmış insanların şerrinden Allah’ın güzel isimlerine sığınırım.”