OKULLARIN SON GÜNÜ MAHMUDİYE KÖYÜNDE SON BULDU

Ülke genelinde olduğu gibi

Ülke genelinde olduğu gibi Niksar’da da 2023-24 Eğitim ve Öğretim yılı sona erdi.

Okulların son günü Karnelerin dağıtım töreni Niksar Mahmudiye Köyü İlk Okulu ve Orta okulunda yapıldı.

Karne dağıtım törenine Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, Niksar Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Gökhan İnce, Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler, Şube Müdürleri, Köy Muhtarı öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Niksar Kaymakamı ve beraberindeki mesai arkadaşları sınıflara girerek öğrencilerle kısa sohbet yaptı.

Çeçen çocuklara hal hatır sordu, tatilde ne yapacaklarını sordu, çocuklar; öğretmenim Bayramdan sonra Yaylaya gideceğiz” diyerek cevap verdiler.

Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen; çocuklar iyi tatiller dilerim, tatilde Kitap okumayı ihmal etmeyin ailelerinize Kaymakam amcanın selamları var  dersiniz tekrardan iti tatiller” dedi.

Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen ve beraberindeki heyet Karne dağıtımında çocuklara karnelerini verirken sohbet yaptılar, daha sonra Okul Müdürünü Makamına geçerek okul  hakkında kısa bilgiler aldı.

Mahmudiye Ortaokulu Müdürü Ramazan Taşova; Kaymakam bey okulumuzda toplam 99  öğrencimiz var, bu sene Fen Lisesine inşallah 2 veya 3 öğrencimizi göndereceğiz” dedi.

Daha sonra son Bayrak töreni ve İstiklal Marşı okundu, öğrenciler ve Öğretmenler ve misafirler vedalaşarak Okuldan ayrıldılar.