TERTEMİZ PIRIL PIRIL BİR OKUL, NİKSAR DR. İSMET SAKARLA İLKOKULU

Okullar henüz tam olarak açılmadı ancak Ana sınıfı, ilk okul ve ortaokul 1. Sınıflar okula uyumları sağlanması bakımından 5 Eylül tarihinden itibaren sınıflarda yerlerini aldılar.

Niksar’da okullar12 Eylül 2022 tarihinde açılacak, ilk zil çalacak ve uzun bir tatilden sonra öğrenciler sıraları dolduracak.

12 Eylül 2022 günü açılacak olan okullar, her okulun 1. Sınıfları bir hafta öncesinden dolmaya başladı.

Niksar Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler okulların tamamen açılmadan önce bazı okullara giderek uyum sağlamak üzere okula giden Ana Sınıfı, İlk Okul 1. Sınıfları ziyaret ederek çocuklar ve velilere başarılar diledi.

Niksar Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler,  Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin ile Niksar Doktor İsmet Sakarya İlk Okulunu ziyaret ettiler. Milli Eğitim Müdürü Şerifler okulda çocukları ile gelen velilerle bir süre sohbet yaptı, sınıflara giderek öğrencilerle kısa sohbetler yaptı, karşılıklı sohbetler yapan minik öğrenciler, okulun ilk günlerinde kendilerine sunulan imkanları en güzel bir şekilde değerlendirdikleri dikkat çekti.

Niksar Doktor İsmet Sakarya İlk okulunu ziyaret eden Şerifler öğrencilerle sohbet yapmadan önce Okul Müdürü Erdal Balcıyı odasında ziyaret ederek açılış öncesi bilgi aldı.

Niksar Doktor İsmet Sakarya İlk okulunu ziyaret eden Şerifler ve Bilgin okula girildiğinde tertemiz ve düzenli bir okulun varlığı dikkat çekerken Bilgin; “Hasan hocam pırıl pırıl bir okul, okulun dışında başlayan temizlik ve tertip okulun içine ve sınıflara yansımız, her şey temiz ve düzenli, öğretmenler istekli ve ilk günden öğrencilerle sıcak yakınlık kurduklarını görüyoruz, maşallah inşallah bütün okullarımız bu şekilde yeni eğitim yılına başlarlar, yeni eğitim yılının hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Niksar Doktor İsmet Sakarya İlk okulunu ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler’de; Cemalettin bey buraya çat kapı geldik, okullara haber vermeden gidiyorum, ziyaret ediyorum, hem denetim yapıyor, aynı zamanda eğitim ordumuzda görev yapan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum, okullarımızda okul idarecisinden, öğretmenine ve çalışanlarına kadar çok şükür uyumlu bir çalışma var, bu uyumlu çalışma öğrencilerimize de yansıyınca başarı peşinden geliyor. Niksar’da her geçen yıl başarı grafiğimiz yükseliyor, ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Niksar Dr. İsmet Sakarya İlk okulunda 212 öğrencinin eğitim yapacağı, 2 Anasınıfı ve her sınıf 2 şer sınıftan oluşmakta 1 Müdür, 1 Müdürü yardımcısı ile birlikte 12 Öğretmen 3 tane görevlendirme öğretmen ve iki yardımcı personel ile eğitim yapmaktadır.

Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler ve Bilgin bir süre daha okul ziyaretinden sonra, okullar açılmadan önce Niksar şehir merkezindeki okullarda yeni eğitim yılının sağlıklı başlayıp son bulması için OKUL GÜVENLİĞİ toplantısına iştirak etmek üzere ayrıldılar.