Niksar’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru üzerine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler ve öğretmenler okul bahçesinde toplanıp, bayrak töreni yaparak, İstiklal Marşı okudu.

2021 yılının ‘İstiklal Marşı Yılı edilmesi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen etkinlik kapsamında, 81 ilde okul bahçesinde saat 10.00’da İstiklal Marşı okundu. Bu kapsamda Niksar’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler ve öğretmenler 15 Temmuz Şehit Erdem Diker Anadolu İmam-Hatip Lisesi bahçesinde İstiklal Marşı okudu. Çevredeki vatandaşlar ve balkonlardaki öğrenciler de marşa eşlik etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler, “Bu yıl İstiklal Marşı yılı olarak ilan edildi. Salgınla beraber okullarımızda yüz yüze eğitime ara verildi. Uzun zamandır da okullarımızda İstiklal Marşı okunmuyordu. Milli Eğitim Bakanlığımızın almış olduğu karar gereği de bugün tüm ülkemizde tüm okullarda saat 10.00’da İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın anlam ve önemine de uygun bir uygulama oldu. Hem de bu yılın İstiklal Marşı yılı olması sebebi ile güzel bir çalışma oldu” dedi.