Niksar’da bir öğrenci Yurdunda yemek yiyen çocuklar yemek yedikten sonra  karın ağrısı baş göstermesi sonrasında Yurt görevlileri tarafından acilen Niksar Devlet hastanesine kaldırılmış ve tedavileri hemen başlatılmıştır.

Niksar  Çimenözü köyü bölgesinde  Aysel Nadide Başar (YİBO) yatılı bölge okulun’da 30.11.2022 günü saat 22.00 sıralarında 137 öğrencinin kaldığı okul Yurdunda 50 öğrencinin akşam yemeğinden sonra mide bulantısı başlamış, mide bulantısı yaşayan çocuklar derhal Niksar Devlet Hastanesine kaldırılmıştır.

Niksar 112 AÇM-Sağlık tarafına  bildirilen ihbar da okulda yatılı olarak eğitim gören (137) öğrenciden 25 erkek ve 25 kız çocuğu olmak üzere 50 öğrencinin akşam yemeğinde lahmacun yemeleri sonrasın da mide bulantısı şikayetiyle kusmaya başladıkları bildirilmiş Yurttaki öğrencilere müdahale Niksar Devlet hastanesinde yapılmıştır.

Tedavi altına alınan çocukların tedavisi başlatılmış,  hayati tehlikeleri bulunmayan çocuklar  belli sürede tedavileri tamamlandıktan sonra bir kısmı taburcu edilmiş, mide bulantısı devam eden çocuklar tedbir amaçlı olarak devlet hastanesinde gözlem altında tutulmaktadır.

Niksar YİBO da yaşanan olay ile ilgili soruşturma ve adli işlemlere başlanılmıştır.