NİKSAR ESNAF  VE SANATKARLAR ODASI seçimleri 12 Şubat 2022 tarihinde yapılması dolayısı ile bizlerde gazete olarak yapılacak olan seçimlere katkı sağlamaya çalışıyoruz.

NİKSAR ESNAF  VE SANATKARLAR ODASI seçimlerine 3 liste katılacağı görülüyor.

Bizler gazete olarak seçimlere katılacak olan yönetim kurulu başkan adaylarını sosyal mdeya sayfamızdan canlı yayına alarak oda üyelerine nasıl hizmet yapacaklarını anlatacak imkan sunmuş oluyoruz.

NİKSAR ESNAF  VE SANATKARLAR ODASI seçimlerine katılacak olan 3 başkan adayı içinde ilk canlı yayın konuğumuz Hacı Akdemir kardeşimiz oldu ,  2. canlı yayın konuğumuz Ekrem Özşen kardeşimiz olacak 3. canlı yayın konuğumuz Mehmet Hakan Güney kardeşimiz olacaktır.

NİKSAR ESNAF  VE SANATKARLAR ODASI seçimlerine katılacak olan Hacı Akdemir kardeşimizi 24 Ocak 2022 akşamı saat 17.30 canlı yayına alarak sohbet yaptık, güzel bir sohbet olduğuna inanıyorum, pek çok dinleyicilerimizden sorular geldi, bizlerde hem kendi düşüncelerimizi, hemde canlı yayında soru soran insanlarımızın düşüncelerini Hacı kardeşimizle paylaştık.

Bizlerin amacı doğru yayıncılık yapmaktır.

NİKSAR ESNAF  VE SANATKARLAR ODASI seçimlerine katılan aday arkadaşlar işi bir hayli ciddi tutuyor, sanki Belediye Başkanlığı seçimleri gibi seçim beyannamelerini hazırlamaları ve her üyeyi ziyaret ederek oda seçiminin 12 Şubat 2022 tarihinde yapılacağını dile getirmeleri bizce doğru ve anlamlı bir davranıştır.

29 Ocak 2022 tarihinde 2. canlı yayın konuğum Ekrem Özşen kardeşim olacak. 3. Canlı yayın konuğum Mehmet Hakan Güney kardeşimizi 31 Ocak 2022 tarihinde canlı yayın konuğu olarak kendilerine imkan sunmuş olacağız.

Canlı yayınlarda çok derinlere girmeden misafirlerimize kendilerini tanıtma imkanı veriyoruz, daha sonra yapılacak çalışmalara göre soru soruyoruz, daha sonra zaten konuştukça konular açılıyor ve karşılıklı sohbet uzayıp gidiyor.

Bu haftaki canlı yayın konuğumuz Hacı Akdemir kardeşimiz sanki belediye seçimi gibi hazırladığı seçim beyannamesini bizler inceledik ve oda üyelerine sundukları bilgileri kendisine sorarak cevap almaya çalıştık.

Yaptığımız canlı yayın sohbetlerine olan ilgi bir hayli fazla oluyor.

Bizler yaptığımız işi amatör ruhla yapıyoruz, ama profesyonel bir şekilde işimizi ciddiye alıyoruz.

Canlı yayına ilk başladığımızda yaşadığımız sıkıntıları artık yaşamıyoruz, ilerleyen zamanda inşallah daha mükemmel yayınlar yapacağımıza inanıyoruz.

Bizlerin gazetecilik mesleğinde olduğu gibi, sosyal medya sayfamızdan yatığımız canlı yayınlarda da halkımıza, şehrimize ve ülkemize faydalı hizmetler yapmak için yola çıktık.

Bizler için zor bir süreç oluyor, sonuçta yaptığımız yayınları dünyanın en uzak bölgesinden izlendiğini ve her kese açık olan yayınları yaparken dikkatli olmak ve yapılan çalışmanın her insana katkı sağlanmasını arzu ediyoruz.

Bugün Oda seçimlerine katılan arkadaşlarımızı canlı yayın alarak onların kendilerini halkımıza ve ürelere anlatma imkanı sunarken, bundan sonrada başka kurum seçimleri olduğunda kendilerine aynı imkanları sunacağız.

Oda seçimlerindeki canlı yayın süreci tamamlandığında ilk konuğum bir aksilik olmaz ise, AK Parti Niksar ilçe başkanı Semir Tepebaşı kardeşim olacak.

Yani şu an için 3 programımız dolmuş oldu, diğer yayınlarımızın da 4-5 tanesi ile görüşmelerimiz gerçekleşti, inşallah zamanı geldikçe canlı yayın konuklarımızı yayın öncesinde tanıtma imkanımız olacaktır.

NİKSAR ESNAF  VE SANATKARLAR ODASI seçimlerinin bir hayli iddialı olduğunu görüyoruz.

Bizler her zaman ifade ediyoruz.

Niksar’da STK lar ne kadar güçlü olur ise, yapılacak hizmetler o kadar hızı ve anlamlı olmaktadır.

Bizler canlı yayın konuklarımız arasında bir kıyaslama yapmayacağız, zaten canlı yayınımızı halkımız ve ilgili kuruluşların üyeleri dinlediğine göre konuklarımızı değerlendirmek dinleyicilerimize kalıyor.

Konuklarımızın düşüncelerini canlı yayında vermiş olmamıza rağmen, konuklarımızın haberini de Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerimizde de haber olarak bir başka katkı daha yapmış oluyoruz.

Bizler kendi işimizi severek yapıyoruz, yaptığımız işi her kes tarafından beğenilmesini de  arzu ediyoruz.

Konuklarımızın duygu ve düşünceleri zaten canlı yayında olduğu gibi dinleniyor, daha sonrasında haberlerimizde kısmen düşüncelerini yazıyoruz ve tarihe not düşüyoruz.

Yaptığımız canlı yayında konuklarımızı sıkıntıya sokacak bir soru sormuyoruz, amacımız kişileri yargılamak, yapmak istediği işi yapıp yapmamak değil, medeni cesaretleri ile çıktıkları yolda onlara katkı sağlamaktır.

NİKSAR ESNAF  VE SANATKARLAR ODASI seçimlerine katılmak isteyen Hacı Akdemir seçimlere çok iddialı giriyor ve çok sayıda vaadleri bulunuyor, bu vaatlerin hayat bulması için Oda yönetimini iyi bilmek gerekiyor.

Sanırım yapılacak olan Oda seçimlerinde kazançlı çıkacak olan  üyeler olacaktır.

Canlı yayın sonrasında hangi adayın listesinin kazanacağını sanırım tahmin etmekte zorlanmayacağız ama asla seçimden önce bu düşüncemizi haber olarak yazmayacağız.

Bizler için ETİK Kurallar önemlidir, seçimlere katılacak arkadaşlarımızı asla olumsuzluklarla karşılaştırmak istemeyeceğiz.

Evet; NİKSAR ESNAF  VE SANATKARLAR ODASI seçimlerinin üyelerimize ve şehrimize hayırlı katkılar sağlamasını diliyoruz.

Günün Sözü: İyiliğe iyilik her kişinin işi, Kötülüğe iyilik er kişinin işi, İyiliğe kötülük ise şer kişinin işidir…