Tokat Niksar İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Metin Mete, Öğretmenler Günü’ne özel 8.sınıf Türkçe denemeleri başlığı ve ” Öğretmenim sen benim için çok değerlisin” etiketiyle bir proje hazırladı.

Daha önce tüm Türkiye’de tematik yani illere ve özel günlere yaptığı denemelerle tanınan öğretmenimiz bu sefer de tema olarak Öğretmenler Günü’nü seçti. İçlerinde soru 5 da bulunduğu 50’ye yakın Türkçe öğretmeni 60 soruluk öğretmen temalı üç deneme sınavı hazırlayarak hem Öğretmenler Günü’nde öğretmenleri hem de onların öğrencilerini mutlu etmek istediler.

Niksar’ı başarıyla temsil eden öğretmenimiz; 29 Ekim, 10 Kasım, Tıp Bayramı, Polis Haftası, Engelliler Haftası, Türk Dünyası, Çanakkale Geçilmez gibi temaların yanında 35 il ve 3 ilçeye özel denemeler hazırladı. Sosyal medyada bunların tamamını ücretsiz olarak PDF şeklinde Türkiye’nin birçok şehrindeki öğrenciye ulaştırmayı başardı. Bu denemelerle de on binlere hatta yüz binlere ulaşmayı hedefleyen öğretmenimiz, bir taraftan da yeni projelerin tasarımı yapmaktadır.

Öğretmenimizin denemelerine Niksar İmam Hatip Ortaokulu sitesi, Facebook LGS Türkçe ” Tam” destek grubundan PDF olarak ulaşabilirsiniz.