1 Nisan 2022 Cuma günü saat 14.00 da Boğama Çamlığında “Dünya Ormancılık Günü ve Haftası” Kapsamında Etkinlik Düzenlendi.

21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası kapsamında Niksar Orman İşletme Müdürlüğünce Boğama Çamlığı  sahasında “Fidan Dikimi” etkinliği düzenlenmiştir. Etkinliğe Niksar Kaymakamı İlhami DOĞAN, Gökçeli Belediyesi Başkan V. Süleyman ÖZTÜRK, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gökhan İNCE, Niksar Orman İşletme Müdürü Erdal Düzgün  ve personeli, İl Genel Meclis Üyesi Sadullah KARATAŞ, TEMA Vakfı Temsilcileri, Gökçeli İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.
Düzenlenen etkinlikte Niksar Orman İşletme Müdürü Erdal Düzgün yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgiler vererek etkinliğe katılan misafirlere teşekkür etti ve geçen yıllarda yanan Ormanları hatırlatarak halkın Orman yangınları konusunda daha duyarlı olunmasına işaret etti.
Niksar Kaymakamı İlhami doğan’da gerçekleşen etkinlikle kısa bir konuşma yaparak Ormanların ülkem için ne kadar önemli ve değerli olduğunu, her fırsatta mutlaka fidan dikilmesini tavsiye etti.
  Niksar Orman İşlete müdürü Erdal Düzgün yapılan çalışmalar kapsamında; “250 adet sedir, 100 adet servi, 50 adet akçaağaç fidanı toprakla buluşturuldu. İlgili saha çalışması neticesinde 200.000 adet kızılçam türünden oluşan bir orman kurulması için çalışmalar tamamlanmıştır. Yol kenarlarına 5000 adet sedir, 5000 adet servi, 5000 adet akçaağaç ve 5000 adet mahlep fidanları dikilerek ormanı yangına daha dayanıklı hale getirilmesi planlandı. Ayrıca orman yangınına hızlı müdahalede bulunulması için 3 kilometre mesafede 12 metre genişliğinde yangın emniyet yolu yapılmıştır” diyerek çalışmaların önemini hatırlattı, törene katılan öğrencilere ve misafirlere Meyce suyu ve pasta ikram edildi, tören ağaç dikimleri ile devam etti.

Niksar Orman İşletme Müdürü Erdal Düzgün’ün konuşması