Niksar’da Atilla Havacılık Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Güven Şen tarafından Niksar’da Hava araçlarının gelmesi sağlandı.

Niksar’da Atilla Havacılık Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilerek Niksar’da; “NİKSAR KANATLARIMIN ALTINDA UÇUŞ ETKİNLİĞİ 2” gerçekleşti, çok sayıda Hava racının gelmesi beklenirken Hava Park alanındaki pistin standartlara uygun olmadığı için tek hava aracı gelerek insanların havada uçması sağlandı.

Pazar günü sabah saat 08 de başlayıp akşam saat 17 ye kadar süren zamanda  Niksar’da Atilla Havacılık Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Güven Şen kulüp arkadaşları ile birlikte güzel bir etkinlik gerçekleşti, havada uçmak isteyen yüzlerce  gökyüzü sevenlerinden ancak 40 kişinin uçmalarına imkan sağlamış oldular.

Niksar Hava Park pist yapımına iki sene önce başlatılmış, uzun zamana rağmen Hava Araçlarının ineceği pist yeterli uygun şartlar oluşmamıştır.

Niksar’da Atilla Havacılık Gençlik ve Spor Kulübünün düzenlediği  Sportif Hava araçları etkinliğine yüzlerce insan iştirak etmiştir, çalışmaları gerçekleştiren Niksar’da Atilla Havacılık Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Güven Şen yapılan etkinlik konusunda şunları ifade etmiştir; abi bu çalışmamıza destek verilmesi halinde Niksar çok farklı şekilde ülke ve yurt  dışında tanıtılacaktır, bu  iş alanında faaliyet gösteren yüzlerce hava aracı sahibi Niksar’a mutlaka gelecek, Niksar’ın dünya çapında tanıtımı kendiliğinden sağlanmış olacaktır, Sportif Havacılık etkinliği içinde olan insanlar ekonomik olarak zengin insanlar, yüzlerce insan Niksar’da uçmak için gelecekler Niksar’ı daha yakından tanıma imkanları olacak ve beraberinde yatırım yapmaları söz konusu olacaktır, inşallah bu faaliyet alanımız kısa zamanda hayat bulur Niksar’a bir değer kazandırmış oluruz, pistin bugünlere gelesinde bizlere destek veren Milletvekilimiz sayın Yusuf Beyazıt’a, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep abimize, Belediye Başkanı sayın Özdilek Özcan’a, basın mensubu olarak sizlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz, ama verilen destek yeterli değil, bugün buraya 6-7 hava aracı daha gelecekti ama pistin uygun olmaması sonucu ancak 1 hava aracımız gelmiştir, buraya gelen yüzlerce insanımız, burada gelmesi önemlidir, yetkililerimiz bu çalışmalara destek vermesini bekliyoruz” dedi.

Niksar’da gerçekleşen Hava Sporları etkinliğine yüzlerce insan katılmış etkinliğe katılarak uçağa binen kişi sayısı 40 civarındadır, sıraya yazılıp uçağa binemeyen 100 ye imkanlar el vermediği için binme gerçekleşememiştir.

Niksar’da 2. cisi gerçekleşen Hava Sporları etkinliğinin 3. sü nün yapılması için Hava Park alanındaki pistin Çakıl taşlarından arınmış şekilde olması bekleniyor.

Niksar’da gerçekleşen Sportif Havacılık çalışması ile birlikte, Niksar’ın Tarihi ve Turistlik bölgeleri daha çok ziyaret edilmesi sağlanacak, farklı sektörlerin Niksar’da çalışmalarına imkan sağlayacaktır.