Niksar Doğa Sporları Derneği başkanı ve Niksar Oryantiring sporları sorumlusu antrenör İlker Melikoğlu başkanlığında Niksar’da Spor etkinliği gerçekleşti.

TOGÜ 3. Ulusal Tıp Öğrenci kongresi kapsamında genç Doktor adayları Niksar’a gelerek Niksar’ın tanıtımına katkı sağladılar.

Niksar Oryantiring antrenörü İlker Melikoğlu yapılan etkinlikle ilgili olarak şunları dile getirdi; “TOGÜ 3. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi kapsamında genç doktorlarımıza Niksar’ı Oryantiring haritası ile tanıttık. Hem niksar Oryantiring hem kenti öğrendik. Başlangıç noktamız tıp içinde anlamlı olan leylekli köprüydü” diyerek Anadolu’da ilk Tıp Medresesinin Niksar’da kurulduğunu da hatırlatmış oldu.

TOGÜ 3. Ulusal Tıp Öğrenci kongresi kapsamında genç Doktor adayları Niksar’a gelerek Oryantiring sporunda pusula ile yön bulma etkinliğine katılarak, en kısa zamanda, bulunması gereken hedefleri bulmaya çalıştılar, Tıp öğrencilerinin Niksar ziyareti ve gerçekleştirilen etkinlikten memnun oldukları dile getirildi.

Niksar Oryantiring antrenörü İlker Melikoğlu yapılan etkinlikler konusunda şunları dile getirdi, Doğa Sporları derneği olarak sürekli Doğa ile iç içeyiz, arkadaşlarımızla  sürekli Doğa yürüyüşü yapıyoruz, ayrıca Danişmend Gazi Lisemizin ve Niksar Belediyesi Spor kulübünün Oryantiring  yarışmalarında başarılı olması için çalışmalarımız deva ediyor, bu spor dalı sağlıklı yaşam için önemlidir” diyerek halkın daha çok spor yapması gerektiğini dile getirdi.